• malezya'da oynanmasının sebebi, yanılmıyorsam malezya'nın "tarafsız" tutumu ve asya futbol konfederasyonu'na kuala lumpur'un ev sahipliği yapması. yanlış hatırlamıyorsam suriye daha önce iç saha maçlarını başka bir ülkede oynamak için başvuruda bulunmuş fakat bu ülkeler başvuruyu reddetmişti. yani malezya bir anlamda asya futbolunun ağabeyi olarak suriye'ye "gelin burada takılın" dedi.

avustralya'nın bu maç özelinde net favori olduğunu düşünmüyorum. kağıt üstünde şüphesiz ki turu geçme ihtimalleri çok yüksek ancak grup aşamasında garip gureba sonuçlar almışlardı. zorla yenebildikleri tayland, suriye'den daha iyi bir takım değil.

suriye için en iyi sonuç gol yemeden alınacak bir galibiyet olur elbette. 2-0 muhteşem, 1-0 gayet iyi ve hatta 0-0 da güzel sonuç... ama gol yiyecekleri beraberlikler ve yenilgi tur şanslarını ciddi ölçüde azaltır.

avustralya'yla bir derdim yok ama suriye'nin bu eşleşmeden galip çıkıp, amerika elemelerinde de abd ile eşleşmesini istiyorum. shitstorm'u hayal bile edemiyorum. amerikanları eleyip de rusya'daki dünya kupasına katılmaları, bundan yüz sene sonra bile anlatılacak muhteşem bir hikaye olur.

skor tahminimi de sallayayım: 1-1.
  • keske canakkale'de oynansaydi, hem suriye kendi evinde oynamis olur hem de anzak kardeslerimiz dedelerini ziyaret ederdi.
  • niye malezya'da oynaniyor, anlamadigim mac. tamam, suriye'de ic savas var, olmuyor da, niye rakip takima cografi olarak daha yakin bir yerde oynaniyor? yok mu soyle orta doguda falan kismen de olsa evsahibi avantaji saglayacak bir yer?
  • "yenin gelin, ülkeye sağlam dönün aslanlar." dediğim maç. kimden bahsettiğimi hepiniz iyi biliyorsunuz.
  • suriye'nin tur atlaması için avantajlı bir skor almasını dilediğim maçtır. avustralya'yı diğer yeteneksiz ve itici bulduğum pek çok asya ülkesine tercih ederdim. ancak bu sene çok salak maçlar çıkardılar. suudi arabisran 2. oldu bunlar 3. oldu. başka söze gerek yok. diğer maçları zaten diğer yazar arkadaşlar yazmış, tekrar etmeyeyim. yani bu sene hak etmiyorlar. suriye'ye gelince ben de savaş mevzusundan dolayı suriye'yi destekliyorum. alt tarafı futbol deyip geçmeyin. pek çok olay politik olduğu gibi futbol da öyle. abd'ye ve cihatçılara askeri sahada tattırdıkları yenilgiyi futbol sahasında da tattırmalarını diliyorum.
    edit: 1-1 bitti. avustralya'nın avantajlı hale geldiği söylenebilirse de yine de 2. maçta suriye'nin şansı var. çünkü avustralya'nın oyununda hala bir değişiklik, düzelme olmamış. avustralya'nın yüzde 60 topa sahip olma oranı olsa da şutlar ve diğer verilerde bariz bir üstünlük yok.
  • yan çar'ımızın kanguruları adeta bayramda ülkesine dönen suriyeliler gibi dağıtıp bize selam çakacağı maçtır.
  • 2018 dünya kupası asya elemeleri a ve b grubu 3. leri arasında oynanacak play-off mücadelesi ilk maçı.

suriye'deki iç savaş yüzünden malezya'da oynanacak.

bu turu geçen takım kuzey ve orta amerika elemelerinden gelecek bir takım ile baraj maçı oynayacak. kesin favori elbette avustralya. lakin suriye için buralara gelmek, üstelik ülkeleri bu durumdayken, muazzam bir başarı.
  • avustralya gitmesini çok istıyorum basından beri, ama bir yandanda rakibin surıye olması arada bırakıyor ah su eleme sistemi.
  • dünya kupasına gitmelerini çok istiyorum. bunun en büyük sebebi de türk milli takımının sözde futbolcuları utançlarından yerin dibine batsın. hoş bunların yüzü kösele gibi asla üzerlerine bile alınmazlar.
hesabın var mı? giriş yap