• uluslararası boyuta taşınmış

http://www.incicaps.com/bal-adam.swf
  • türkiye'deki arıların bir an önce sendikalaşmasını gerektiren kampanyadır. kraliçe arılardan bir atak bekliyoruz.
  • yanında sosyal medya uzmanlığı sertifikası da versinler. gençlerin böylece daha fazla ilgisini çekerler.

ellerine mi yapışacak sanki... iki powerpoint slaytı göster bitsin nolacak yani...
  • geçenlerde bu bal firmalarından biriyle çalışan bir kargo elemanının elinde aylık 33.000 tl'lik gönderi faturasını gördüm ve şok oldum. yuvarlak hesap kargo başına 5 lira kesilmiş olsa 6600 gönderi eder bu. yani bu reklamlara kanıp o ay bu ürünü alan 6600 kişi var ve bu sadece tek firma için geçerli. affedersin bir deli çıksa bir değil üç değil tam beş kilo bok sadece 100 lira evet sadece 100 lira dese bizim salak milletimiz onu da alacak.
  • son 6 ayımı mahveden reklam.
  • bu reklamlarda yaşar alptekin'in sorduğu şu soru her defasında şahsımı sesli güldürmektedir; evet balla ilgili son gelişmeler neler? sırf bu repliği duyabilmek için her rastladığımda izliyorum.
  • internet geyiği olduğunu sanıyordum ama meğer gerçekmiş. yalnız o değil de, fiyat normal değil mi zaten yahu?

kilosu yirmi liraya geliyor, marketlerdeki süzme ballar da bu fiyattan satılıyor.. ee? niye bu fiyata imkansız diye yaklaşılıyor ki?

ben çerçeve bal alıyorum, akşamdan süzgeç üstüne parçalayıp bırakıyorum, sabaha süzgeç üstündeki posayı atıp alta süzülmüş olanı kavanozluyorum. en az iki kilo, hatta daha fazla çıkıyor ve o çerçeveye zaten 18 - 22 lira arası bi fiyat veriyoruz.

ha biliyoruz tabii ki bu saf, gerçek bal değil.. ama marketlerde satılan da değil. iyi de konu da o değil.. zaten bu fiyata (hatta daha ucuza) bal satılırken niye bu ilana bu kadar "böyle fiyat olmaz" dendi ben onu anlamadım sadece.

ha bu satılan balın yüzde yüz gerçek bal olduğu iddiası varsa eğer, güler geçersin hepsi bu.
  • bunun bal deresi olan versiyonunu sınıf arkadaşımın sunduğunu gördüğümde güzel bir küfür etmiştim. hatta yanlış hatırlamıyorsam zaten firma onların. sipariş verdim mi? hayır, çünkü zaten okuldayken hem hoşlanmaz hem de güvenmezdim, sattığı baldan da hoşlanmayacağımı düşünüyorum.
  • bir anda her kanalda türemiş reklamlar silsilesi. ne oldu da bal patlaması yaşandı birden acaba?
hesabın var mı? giriş yap