• merakla beklenilendir.
    (bkz: elizabeth'in askerleriyiz)
    geleceği gördüm editi: tahtı genç prense devredecek, görürsünüz.
    edit2: attım tutmadı işte, ne bağırıyorsun.
  • kraliçeliği sembolik zaten diyen cahil dalyaraklar toplanır şimdi buraya.
  • british summer time ile akşam 8’de, türkiye saati ile 10’da gerçekleşecektir.

bakalım ne diyecek iki hafta sonra 94'üncü yaşını dolduracak kraliçe. ingiliz halkından sms ile para dilenmeyeceği kesin.

ulusa sesleniş sonrası edit: beklendiği gibi ne sms ile kampanya başlattı ne de iban verdi. halka moral verici sözler söyleyip sağlık çalışanlarına teşekkür edip kısa kesti.
  • ne olur ne olmaz. kırk yılın başı sesleniyor. dinlemek ve anlamak lazım
  • god didn’t save the queen.
  • eski diyarbakır millet vekillerinden hasan değer'in milletvekilliği süresince sadece bir sefer konuşmak için el kaldırması meclisi bir anda büyük bir beklenti içine sokar, başkan söz hakkı verince meclisteki uğultu yerini derin sessizliğe bırakır.

hasan değer ayağa kalkar, boğazını temizlemek istercesine "öhhü öhhü" yapar ve o muhteşem cumleyi söyler: içerisi çok ısındı, pencereleri açsak mı?

işte öyle bir sesleniş konuşması olacak gibi.

edit: ben demiştim demeyi severim ama demem genelde. ne dedi kraliçemiz, kıymetlimiz, "pencereyi açın sağlık çalışanlarını alkışlayın."

tüm dünya çaresizdir işte.
  • ben göreceğimi gördüm kendinize iyi bakın diyerek tahtı oğluna bırakacaktır.
  • 21. yüzyılda bir ülke düşünün kraliçe, kralı var. insan hayret ediyor, onlar için magazin programı yapılıyor, orada dahi yağlama yıkama gırıla gidiyor.
    hatta bir aile var, estetik olmuşlar, birisi kraliçe, diğeri kral, torunları aynı tornistondan çıkmış gibi.
    şu dangalaklık hiç bitmez

bu ülkenin sömürgeci bulunduğu ülkeyi dini gerekliliklerini yerine getirme konusunda cesaretlendirmesi manidar, bize gerek yok din böler diyor.

tv başında milyonları toplayacak yaşlıdır, sıralı ölüm en makbulü
  • hocça qalın gidiyom ben
hesabın var mı? giriş yap