• eminim fransa da senin gibi bir comari barindirdigi icin memnun degildir. kalk gel diyecegim de gelme lan, valla bak burada yeterince comarimiz var hatta yetmedi ithal comar bile getirdik. o yuzden kusura bakma kardes tahammul edebilecegimiz gerizekali kontenjanimizi astik senin derdini cekemiyoruz.
  • gelmesi cokk mu zor buyursun gelsin ota boka vergi odesin iki yila geri kacmazsa
  • bu yazinin bulundugu aracin plakasi, yazidan daha manidar bence...
  • ekşisözlük’ün yoz, görgüsüz, sığ almancı kafasını 2017 yılında bile bir oto camı yazısıyla gündeme taşımayı başaran işsizlerine hayret ettiren hadisedir.
  • 50 yıl önce sana köy enstitüsüne gitmene engel mi olduk da sen gurbette çöpçülüğü seçtin be amın evladı?

50 sene önce enstitüde piyano çalıp balzac okumanı mı engelledik de sen gurbette yerleri temizlemeyi seçtin sikik?

50 sene önce fransızca, ingilizce okur yazarlığını mı engelledik de sen hala iki cümle almanca konuşamayacak durumdasın düdük?

50 sene önce memleketin herbir köşesi ilim irfan yuvası olma peşindeyken ben mi topukladım lan bu ülkeden güdük?

50 sene önce terör mü vardı lan bu ülkede, sen bu ülkenden topukladın cibiliyetsiz?

50 sene önce fetö mü vardı lan bu cennette amın evladı?

ilave: bu memleket mustafa kemal'den ibarettir, sadece onun imzası vardır ve gerisi osuruktan teyyaredir.
  • abi bu denli tapınacak ne görüyorsunuz benim bilmediğim çok merak ediyorum.
    “olmasaydın olmaz” ile tam gaz devam bu kitle!
  • göbek bağın oraya mı bağlı çık gel dedirten fotoğraftır
  • fadıl geliyor bunların hakkından
  • orda torna tasviyede çalışır, tesisat döşer alır aylık 2000 euro yazın gelir 500 euro bozdurup krallar gibi tatilini yapar ondan sonra 50 yıl önce olsaydında vs vs gel burda yap aynı işide o zaman göreyim seni
  • benim bildiğim, ailemde dahil zamanında almanya’ya göçenlerin alayı vasıfsız insanlardı.

adam haklı, o dönemde torpil ve adam kayırmacılık olsaydı almanya’ya gitmeye gerek kalmazdı diyor.
hesabın var mı? giriş yap