• hatalı tek bir kelimesi olmayan açıklamadır. bir şu açıklamaya bak bir de sabah kanzuk'un açıklamasına. şimdi bu yazar mı çamur entry giriyor ya da yetersiz?
  • t: çokları tarafından önemsenmeyecek cevaplar.

ya bak içeriği falan geçtim, böyle bir yazı yazabilen bir yazar sözlükten uçurulmamalıydı.

girin, herhangi bir başlığa bir bakın, insanlar ne yazım kurallarına dikkat ediyor ne yazdıklarının başlıkla alakalı olmasına ne tanıma ne formata, hiçbir şeye dikkat etmiyorlar.

yani kanzuk şu an bize şunu mu demek istiyor, herhangi bir, örneğin futbolla alakalı başlıkta, " bu akşam analarını s*ikcez xd" yazan yazarlar kalsın, ama londonphile gibiler gitsin? cidden istenen şey bu mu?

edit: imla
  • bu ülke insanına dair en enteresan donelerden birisi -bence- iktidar sahiplerini örnek alıp onları taklit etmektir. her dönem böyle olmuştur, toplumun yapısı büyük oranda iktidarda kim varsa o yönde şekillenmiştir.
    bu veda yazısında en çok hoşuma giden kısım da "cool"luk tanımı oldu. "siz benim kim olduğumu biliyor musunuz" dönemindeyiz malum...
    ve ayrıca, ssg gibi bir adamın neden ve nasıl sözlüğü bırakıp gittiği konusuna da değinmesi dikkatimi çeken bir diğer noktaydı. gün gelir bunu da öğreniriz...

laf olsun diye değil, gerçekten de yolun açık olsun paşam. kalbimizdesin.
  • kalemi güçlü bir suser tarafından yazılan cevap. kanzuk'un biraz olsun kafası çalışıyorsa geri adım atar, özür diler, bu arkadaşı bir şekilde sözlüğe tekrar kazandırır ve kız arkadaşından da bir süre ortalarda gözükmemesini rica eder. yoksa bu işin sonunda maddi ve manevi olarak zararlı çıkabilir.
  • cok yerinde argumanlar iceren cevaptir.

hazir gelmisken, basligin altinda gordugum "aman canim cok sikti" "ya ne kadar da ciddiye aliyorsunuz" tarzi cevaplar veren en cool olanlarla, muthis havali kisilerle ilgili de iki kelam etmek isterim.

senin kucuk beynin ve/veya yetersiz ıq'n ve/veya yetersiz egitimin itirazi, tez-antitez-sentezi, elestiriyi anlamana yetmeyebilir. bu yetersizliktendir ki tum bu olan biten sana bir sey ifade etmeyebilir.

onun icin, burada cool gorunmeye calisirken sergiledigin aptalligi sergileyebilecegin bir suru baslik var. bu konu siktiysa git ne bileyim evlenilecek kadin, eglenilecek kadin efendim soyle sevisen su boyda kadin bu boyda erkek vs. gibi cercop yuzlerce baslik mevcut. oradalarda daha guzel vakit geciren senin kafa dengi bir dunya cahil de mevcut. madem bu konu cok uzadi, sen iyisi mi oradan devam et, zaten burada olan biteni belli ki kafan almiyor.

(bkz: hadi pasam)
  • faşo ağa

beni de uçururlar herhalde: :)

güzel yazmış ellerine sağlık.
  • tanım: açıklama nasıl yapılır sorusuna cevap
  • saksıya fesleğen gibi oturturum anlamına gelen altına imza attığım açıklamadır.
  • üslup ve içerik olarak mükemmel bir açıklama. 6 ekim 2020 ekşi sözlük açıklaması bu açıklamanın yanında ilkokul 3. sınıf öğrencisine yazdırılmış bir metin gibi kaldı.
hesabın var mı? giriş yap