• son dakika haberi

http://www.hurriyet.com.tr/…bakat-saglandi-40920487

yalnız haber metni biraz evlere şenlik,
    piyasaları yumuşatma amacıyla servis edildiği her halinden belli:

- "diplomatik görüşmeler devam ederken önemli bir gelişme yaşandı." önemli gelişme dediği ön mütabakat.

- "türkiye, iyi niyetli bir şekilde görüşmeleri devam ettirirken.." eveet halka pozitif mesaj pompala

- "diplomatik diyalog ve yapıcı tutumun devam ettirilmesi hususundan karşılıklı memnuniyet dile getirildi." allam ne kadar pozitifiz

- "görüşmelerin yüzyüze görüşmelerle devam ettirilmesi kararı alındı." skype mı yapıyorlardı? önemli gelişme bu muydu yani yüzyüze elele tutuşmak?

- "bu çerçevede ön mutabakata varılan belli konularla ilgili detaylı görüşmelerde bulunmak ve süreci daha ileri taşımak için ankara’dan bir heyetin bir iki gün içinde washington dc’ye gideceği öğrenildi."

sanki nükleer silahsızlanma anlaşması süreci anasını satıyım.
    yok ön mütabakat yapılmış da artık yüzyüze görüşeceklermiş de süreci ileri taşıyacaklarmış da...
    rahibi bırakacak mıyız bırakmayacak mıyız? bırakacaksak ne zaman bırakacağız? mesele bu kadar basit değil mi ya?
  • iyi niyet çerçevesinde iki kişilik heyet gidecekmiş washington’a. muhtemelen o iki kişiden birisi papaz olacak.
  • (bkz: ver papazı al babayı)

edit: bu beceriksizlikle daha çok ön mütabakat yaparız. bir şeyler verip karşılığında hiçbir şey alamayacaklar. diplomaside gücün kadar konuşursun. süper güç, dünya lideri goygoyuyla bir yere kadar gidebiliyorsun. elin lideri bir tweetiyle senin yerli paranı yüzde yirmi eritiyor. çünkü güçlüler ve sen değilsin.
  • şu saatten sonra papazı ve diğer abd’li tutukluların tamamını verseler bile sorunumuza çözüm olmayacak mutabakat.

bu ekonomi bir papaz yüzünden bu hale gelmedi, o yüzden o papazı bıraksalar bile en fazla üç gün nefes alırız. sonrasında ne olacak, diyelim ki yeniden rotayı abd’ye kırdık, bu sefer rusya, çin ve iran sizi kucağa almaz mı?

diyelim abd’ye okey dediniz, peki suriye’nin kuzeyine ne yapacaksınız. hepsini geçtim, samanı bile ithal eden ülkeden bir anda teknoloji ihraç eden ülke mi olacaksınız?

ne yapacaksınız ya, ne diyeceksiniz? ben bu filmin sonunu çok merak ediyorum.
  • çomarların 'amarigayı dize getirdik' diye anlayacağı, büyük tavizler listesi.
  • sabahtan beri doların tokatlamasını haber yapmayan amınakodumun basınının son dakika haber olarak girdiği tırt olay...

oğlum amerika ile anlaşsan ne olacak bana onu söyle? lan senin ülken bitik durumda, senin ülkende sermaye kalmamış, senin ülken toz toprak içinde dev bir şantiyeye dönmüş, senin ülkende iflas etmek üzere kaç şirket var haberin var mı? yapsana onları da haber? yaz bakalım krizi... yemez ama!

amınakodumun ödlekleri... tayyip'ten korktuğunuz kadar allah'tan korkmuyorsunuz. ideolojik anlamda tükenişi başlamış kavramları el ele daha da kof hale getirdiğiniz yetmiyor, on dakika bir de gerekçe olarak ısıtıp ısıtıp önümüze sunuyorsunuz.

sorsalar özgür medya, sorsalar özgür habercilik anlayışı. şu ülkede yalancıları sikecekler diye khk yayınlansa gazeteci müsveddelerinden kimseye sıra gelmez. yarın öbür gün nedamet getireceksiniz bu yaptıklarınız için... tıpkı yetmez ama evetçi namussuzlar gibi! ben de bugün ne yazıyorsam o gün de onu yazacağım.
  • bütün kanallarda, gazetelerin internet sitelerinin tamamında aynı başlıkla verildi..

ön mutabakat..

ne demek?

iki gün önce dışişleri bakanın atarlanıyordu "türke tehdit sökmez" diye..

ikinci bir gerekirse tezek yakarız vakası..

sonra rus turistleri havaalanında halayla karşılamıştık.

ben istiyorum ki abd tarafı çıkıp "mutabakat yok, türkiye görüşmek istedi, tamam dedik" diye açıklama yapsın..

türkiye cumhuriyeti kurulduğunda beri böylesine kötü yönetilmedi..

ama insanı en çaresiz bırakan, ne olursa ama ne olursa olsun, bu adamların arkasındaki çomarların reyiz meyiz, operasyon, üst akıl, şer güçler diye diye dolaşması..

ve ne yaşarsak yaşayalım bu kitlenin değişmeyecek olması.

mutabakatmış..

ne mutabakatı oğlum..

adamlar "papazı bırakacaksın" dedi..

sen de "bırakmayacam" dedin..

bunun mutabakatı neymiş..

bi de aynı elden, iğrenç lağım medyasına haber servis ettiriyorlar..

yarın öyle bir şey olmadığı anlaşılırsa, o dolar kaç olacak..

hem zaten "dolsa ne olur, dolmasa ne" değil miydi ya..

ne tutuştunuz.
  • burada trump denen bir hıyar varmış diyerek girdiğimiz mevzudan, dayak nedir, neden atılır denilerek ayrılıyoruz.

edith:

aynen filmdeki gibi:

sıradan bir dayakta vücutta iki şey yükselir:

bir; korku,
    iki; ardinal...

ardinal bi hormon. dayağa karşı olan arzuyu artırıyor. biz bunu istemiyoruz.

biz istiyoruz ki kabahatinizi hatırlayın.
  • yalniz bir on mulakat ile guzel dustu kur. ben olsam naparim?

shaaaaack bi mulakat daha, ingiltereden bu kez. bi sasirirlar. hani bunlarin sorunu amerikaylaydi, yoksa ingiliz papazlari da mi var derler. shaaaaaaack bi mulakat daha. bu kez almanyayla. cil yavrusu gibi dagilirlar bakin ben size soyliyim.
  • trump: birazdan şehrimize ankara'dan bir heyhet gelecek.
hesabın var mı? giriş yap