• terör serisinden bi kesit. birileri göz yumuyor artık bu kesin. koskoca bir memleketin ordusunun karakoluna adamlar savaştığımız memleket ordusu gibi saldırıyor. işin garibi bunu elini kolunu sallaya sallaya yapıyor. netice 13 şehit.

koskoca memleket, büyük bir ordu 3 tane çapulcu. her akşam şehit haberi. ben bunu haketmiyorum arkadaş. ulan allah belasını versin kim göz yumuyorsa buna, bir değil bin belasını versin!!!
  • insani oturdugu yerde deliye donduren duvarlara kufretmekten baska elinden bisey gelememesine isyan ettiren catisma!

ulan hadi biz elimiz kolumuz bagli oturuyoruz; askerin yan gelip yattigini dusunenler ne yapiyor nasil bir uzuntu icindeler nasil bir cozumleri var sehit olmus 13 vatan evladi icin, merak ediyorum...
  • teröristlere yapılan sıcak takip ile muhtemel bir sınır ötesi operasyona yol açacak çatışmadır.haberlerde sınır bölgesinin top ateşine tutulduğu söylenmekte.bu saldırıyı yapan itlerin leşleri yere serilinceye kadar gidebildiği yere gitmelidir asker.
  • pandora'nın kutusunun açılmasına sebep olan çatışma.orduya "bi dakka dur bakalım.! bu kadar şehit niye oldu onu bi açıkla sonra sıcak takip yaparsın" demenin abesle iştigal olduğu zamandır bu an.leşler yere serilir sonrada kim görevini ihmal etmişse onun cezası verilir.

bu açıdan önümüzdeki günler çok şeye gebedir.
  • (bkz: pkk/#11256828)
  • mubarek kadir gecesini yasla gecirecek bir 13 aile daha. bin aydan hayirli bu mubarek gecede onlar allahtan ne dileyecekler diye fazlaca dusunmeye gerek yok. tarihinde kahramanliklar yatan bir milletin, anafartalarda, akdenizlerde, ege'de hainlere goz actirmadan bu topraklari gövdesini siper ederek korumus bir milletin, sozde muttefik kisilerin besledigi capulculara hala kurban ustune kurban vermesinin ne kadar ic yakici bir durum oldugunu gozler onune seren hain saldiridir bu.

ve lakin bir askeri icin lubnani basan israil devletine gik cikarilmaz, ancak turk askeri irak topragina ayak basarsa "olacaklardan sorumlu degiliz" diye aciklama yapilir. bir baska deyisle "aba altindan sopa gosterilir"

biz sehit vermeye devam ederiz. aileler "bir oglumuz daha gitse yine gondeririz" diye kahramanca haykirir. ancak bu kahramanligin geri donusu yine boyle haince saldirilar olacaktir.

farz-i misal israil'in sinir otesinde 2000 kisilik hamas kampi olsa idi acaba amerika rahatca israil'e "sakin sinir otesine gecme olacaklardan sorumlu degiliz" diyebilir miydi? seklinde bir soru gelmesin akillara. ne olacagi malumdu bu durumda. israil iki tane kallavi fuze yollayip o kampi siler supurur ve yine amerika'nin agzindan: "terorle mucadele kapsamindaki bu operasyona destek veriyoruz" aciklamasi yapilirdi.
    haa, uluslararasi tepki mi olurdu buna? guldurmeyin kardesim, uluslararasi tepkiden cekinenler sadece ve sadece bizleriz. nice "yanlisliklara" kurban veren hep bizleriz. amerikan kuvvetlerinin bizim korfezimizdeki bir tatbikatta yanlislikla atilan fuzelere* sehit veren de bizleriz. ama ne yazik ki "yanlislikla oldu" senaryosunu dahi hayata geciremeyecek kadar durustuz. sozgelimi bizim durumumuzdaki bir amerika, hemen sinir boyunda bir tatbikat duzenler ve o pkk kampina bir adet scut yollayiverirdi. kampin cayir cayir goruntulerini cnn vasitasiyla tum dunyaya yayinlarken: "yanlislikla ateslenen fuze irak'taki bir yere dustu. ne yazik ki elde olmayan bir koordinat hatasiydi, sorumlulari arastiriyoruz" aciklamasi yapardi yuzsuzce.

sozun ozu, yurekleri yanan bu 13 askerin aileleri kadar hepimizin yurkleri yanmistir. elle tutulur ve gozle gorulur bir onlem alinincaya kadar da yanmaya devam edecektir.
  • ülkemiz bu kadar aciz hallere düşmüşken doğuda 13 şehit, batıda deniz otobüsleri karşısında bomba patlaması (bkz: 7 ekim 2007 avcilar patlamasi) gibi sürekli bir terörün varlığına şaşırmamamız gereken üzücü olay. örgütün isterseniz 1000 üyesini aynı anda öldürün. yönetim kadrosuna etki edilmedikçe hiç bir değişim olmayacaktır. sadece saldırıların zamanı ileri bir tarihe ertelenecektir. zira adam yetiştirip güç toplaması için belli bir zaman gerekecektir. terör örgütünün yönetim merkezi, ülkemiz haber alma teşkilatı tarafından bire bir şekilde tespit edilip vurucu güçler tarafından yok edilmelidir. bunu 87/1 tertip askerler değil bu işin profesyonelleri tarafından medyaya fazla da malzeme olmadan halledilmesi gereklidir. ülkenin güvenliği, medyanın haber yayınlamasından da, hükümetin saçma sapan politikalarından da önemlidir bence. fransa'da ya da almanya veya amerika'da bu tip bir saldırının ülke topraklarında gerçekleştiğini düşünün! karşılığı ne olacaktır? ülkemizin de içinde bulunduğu acz halinden bir an önce silkinip kafasındaki bağlardan kurtulup bir karar vermesi zamanı bence gelmiştir. ya politika yoluyla ya da kısasa kısas yoluyla...

edit: (bu entry'i kötüleyenlere ve tuhaf mesajlar atanlara cevap vermek zorunda kaldım). evet kardeşim maalesef güneydoğu'da askerlik görevimin bir kısmını yapmak durumunda kaldım. 40 dakika sonra şehit olacak iki genç ile merhabalaştım, tanıştım ve birbirimize bol şans dileyerek vedalaştık. askerliğim kağıt üzerinde ankara'da olmasına rağmen güneydoğuda çatışma bölgesinde mahsur kaldım. orada, ölümün anlık karşılaşılan bir yabancı olduğu ortamlarda, nasıl bir elektrik ve hava yaşandığını binde bir oranında bile olsa gözlemledim... böyle politikaya da, terörle mücadeleye de ne desek boş aslında...
  • yürek yakan haberdir. insanın yüreğini doldurup doldurup haykırmaya iten haberdir. orda yatan gencecik çocukların bayramı göremeyeceklerini, bir takım hıyarların ise kına yakacaklarını düşündürten haberdir.
  • 29 eylül 2007 şırnak minibüs saldırısında ondan fazla sivil vatandaşımızın hayatını kaybetmesi sonrasında dahi türk medyasında neredeyse yaprak kımıldamamış olması, medyanın bu saldırıyı da ıskalayacağını, dilim varmıyor ama pek umursamayacağının işaretidir maalesef. bkz: hürriyet'in an itibarı ile ana sayfasına... ortada, en önemli haber olarak, köksal toptan'ın akrabasının polislerce dövüldüğü iddiası. yukarıda; ilhan mansız'ın son aşkı. sağ tarafta mc donalds ile ilgili bir haber, fener ve galatasaray ile birer haber...
  • bolu komando tugayından 1 astsubay 12 erin üs bölgesine intikali sırasında şehit olduğu çatışmadır. gabarda geçitdere bölgesinde olduğu sanılmakta ancak ne ölü sayısı ne çatışma yeri ile ilgili doğru ve net bilgi henüz bulunmamaktadır.

şehitlerimize allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap