• lan aykut gitsin diye bekliyorduk, bu gidişle samet gidecek.

doğru mu samet?
  • beşiktaş'ın kadıköy deplasmanında 3-0 kaybettiği maçtır.

ön söz: beşiktaşlıyım

hakem özgür yankaya ilk dakikalarda ceza yayında bariz bir faulü ve sarı kartı es geçti. 90 dakika boyunca da beşiktaş lehine birçok avantajı bozdu. sözün özü hakemin yönetimini beğenmedim ama özgür yankaya kakadır, pistir, maç yazmayın layn! gibi söylemlerde bulunmak istemiyorum. şu ülkede başarısız idarecilere, antrenörlere ve futbolculara tanınan inisiyatifin binde biri hakemlere tanınmıyor. hakemlerimiz gelişsin, ülkemizi en iyi yerlerde temsil etsin. zaten son 10 yılda türk futbolunda gelişen tek şey ne yazık ki hakemlik.

önce fenerbahçe ile başlayayım söze. derbiye yakışır bir futbol oynadılar. emre belözoğlu ve lugano'dan sonra hakemin üzerine yürümeyen, kararları olgunlukla karşılayan, rakibini alkışlayan bir fenerbahçe izleyeceğimizi biliyordum nitekim öyle oldu. hatta veli kavlak'ın kırmızı kartından sonra bariz bir şekilde bastırmadılar ve maç 3-0 bitti. çok daha fazla gol atabilirdiler, yüklenmediler, yorulmadılar.
    gökhan gönül türkiye'nin en iyi sağ bek oyuncusu bence. ne kadar iyi olduğunu bugün defalarca gördük. hem attığı goller hem asisti hem de performansı ile 4/4'lük bir oyun sergiledi. fenerbahçe'yi bu sezon türkiye'de ve avrupa'da başarılı buluyorum. umarım daha iyi yerlere gelirler. ben bu kadar problem yaşayıp bu kadar çabuk doğrulan başka kulüp görmedim. helal olsun.

beşiktaş'a gelince almeida gerçekten bu takımda başarılı olamaz. tek başına kenardan beslenmeden, sağa sola boş toplar indirerek "iyi" bir şeyler yapamaz. bence holosko bu kadro için daha iyi bir seçim. fernandes'in istatistiklerini aradım fakat güzelim ülkemizin güzelim federasyonunun sitesinde bulamadım. bugün yürüdü resmen. normalde oyun tarzını çok severim ama bugün hiç beğenmedim. bekleneni yerine getiremedi. savunmamız zaten allah'a emanet. ilk gol bağıra bağıra geldi herkes dinledi, herkes izledi. onun dışında mantıksal birçok hata var beşiktaş yönetiminde. yahu bildiğin kısır kadroyla oynuyoruz. samet aybaba oyun okumada sınıfta kaldı bugün. gökhan gönül'e nasıl önlem alırım diye resmen takımın düzenini değiştirdi. necip uysal bugün her şeyiyle futbol oynadı, onu ayrı tebrik ediyorum. istikrar aranıyorsa eğer quaersma'ya 250.000€'nun lafını yapıp hiç oynatmadığın batuhan karadeniz'e 2.000.000€ gibi bir para vermek ne kadar mantıklı? cenk'in ücretine zam yapılsın tabii ki ama neden oynatılmasın ki? neden "güvenilmesin?" istikrar aramıyor muyduk biz yahu? samet aybaba ile bu işlerin olacağına inanmıyorum ben. bu sezon ligde çok iyi bir yer tutacağımıza da inanmıyorum. beşiktaş yıldırım demirören'in büyük çabasıyla inanılmaz bir kaosa sürüklenmiştir yıllarca o kaosta debelenip duracaktır.

velhasıl dostça güzel bir maç izledik. derbi seviyesinin biraz altındaydı ama güzeldi.

uzun oldu biraz affola efenim.

son not: yıl 2012 hâlâ "koyduk mu leeeaaaa" diye sevinen taraftarlar var, yazık.

düzeltme 1: gökhan gönül'ün asisti yok -gol ortası var- ben direk asist saydım onu *
  • 7 ekim, 7.hafta, maç saati 7, goller; 7 numara sow ve 77 numara gökhan gönül
  • aykut kocaman'ın 3-selçuk-4-2 taktiğini denediği maç
  • hala aziz yıldırım, bavul vs gibi esprilerin yapıldığı maç. beşiktaşınıza toz kondurmayın siz, ne hatanızı kabul edersiniz ne de yenilmeyi. fener dümdüz etti işte sizi. daha 3 gün evvel almanya'da da hakem aziz bavul vardı zaten. hadi koçum benim.
  • beşiktaş'ın farklı yenilmesinden korktuğum maçtır. gs maçı için gs'liler 3 atarız 5 atarız şeklinde konuşurken, beşiktaş'ın kazanacağını söylüyordum, hakem olaya dahil olmasa öyle de olacaktı. bu sezon asıl korkulması gereken, eğer bir rüya takım varsa o kadroya sahip olan takım fener. umarım yanılırım bjk kazanır. bjk için aykut sebebi ile küçük bile olsa bir ümit var.

edit: cidden fb'de son yılların en iyi kadrosu var. millet bunu nasıl görmüyor anlamıyorum.

(bkz: #29943856)
  • bir bu eksikti amınakoyayım. her galatasaray maçında ''kayınçom zehirlendi, maça gidemiyorum, şurada kombinem var'' ilanlarına alıştık, şimdi de cep telefonu kılıfı reklamı yapmak için 00:00'ı bekleyen adam türedi.
    affedersin de o kapaklar götüm gibi dostum.

fener alır bu arada, maç başlamadan donuz oldu, maç sonu alt olur.
  • yine zafer purosu niyetine selçuk şahin oyuna alınıyor dakika.84
  • aslında fenerbahçelilerin takımlarının geri yaslanmasına kızmamaları gereken maç. fener geri yaslanıyor aktif dinlenme yapıyor. beşiktaş'ın elinde bi fernandes biraz da fizik güç var, başka bir şey yok. canları çekince de gidip bir tane atıp dönüyorlar. gayet bilinçli futbol oynuyor fenerbahçe. pozisyonları değerlendirme yüzdeleri de oldukça yüksek.

yalnız rica ediyorum eliniz değmişken şöyle bi 5-0 yapında yenilgimizin bir değeri olsun.
  • şikenin kralı teşviğin babası lakaplı takımın sahada olmayacağı maçtır.
hesabın var mı? giriş yap