• 6 ekim 2021 ile 9 kasım 2021 tarihleri arasında başvuruları alınan amerika dv-2023 green card çekilişi sonuçlarıdır.

geçmiş yıllardaki istatistiklere göre türkiye'den başvuranlara çıkma ihtimali %2 civarında. hayatı temelli değiştirecek bir olaya göre bence hiç azınsanmayacak bir yüzde.

bir umut bu sene de yerimizi aldık.

edit: 4. senemde de has not been selected...
  • umarım gerçekten en çok ihtiyacı olan kişilere çıkar.
  • başlığı önceden parsellemek...

bi de bunu buraya yazarak kartın kendisine çıkma şansını düşürmeyi göze alacak kadar da alçak gönüllü bir yazarmış.
  • umarım 7 mayısta buraya gelip kazandım ve siktir olup gidicem buralardan inşallah yazabilirim

editlenecektir...

geç gelen edit: başını kazandığım karttır.
  • bana çıkmayacak çekiliştir.
    neden, çünkü başvurmadım.
  • beşiktaş foto usluda da fotoğrafımı çektirdim. çok hazırım. o sene bu sene
  • eşim ve ben birlikte başvurduk umarım has been selected olarak güncellemek nasip olur..

edit: has been not selected
    seneye kaldı hayaller :)
  • bi başvuru yapmıştık neydi o, ne zamandı diye bakınırken, sonuçların açıklanmasına 1 ay kaldığını görmemle takvimime ekledim. bütün eş dost, tanıdıkların tanıdıkları (bu ne alaka ya) için başvuru yaptım :) hatta günlerce dürttüm milleti hadi bana foto at, hadi bilgilerini at ben başvurayım senin için diye. bana değil de başkası için başvurduğum birine çıkarsa olgunluğumu korumaya çalışacağım sakin kalacağım.. ki şuan bi tanesiyle konuşmuyoruz görüşmüyoruz ona çıkarsa büyük olay çıkarırım(çıkaramadı). bana çıkarsın umarım greencard. (edit : çıkmadı kimseye çıkmadı uğursuzun tekiymişiz ya biz)
  • çıkarsa çok da sevinmeyin. 3 yıldır organizasyon tökezliyor. talihlilerin birçoğu hakkını amerikan mahkemelerinde arıyor.
  • 135817129 aynısını yazacaktım, bunu aklınızda tutun. green card çıktı hemen abd'ye gidiyorum diye bir şey yok.

daha 3 sene önceki talihlilerin! davası sonuçlanmadı. pandemi başladığından beri green card çıkanların çoğu abd'ye turist olarak bile gidemedi.
hesabın var mı? giriş yap