• rezalet puanım 10/10.

başlığın gündemde tutulması gerektiğine inanıyorum.....

hayvanlar bile sizden daha temiz ulan.......
  • zengin olursam ilk iş çekirdek işine girip, ambalaja 1 tane çöp torbası yapıştırarak "insanlar için çöp poşetini de ekledik " yazacağım...

edit : gelen uyarılara göre bu daha önce denenmiş ama başarısız olmuş, bizim halka daha sert mesaj varmek gerekiyor sanırım...

duyarlı çekirdek
  • istanbul bitmiştir arkadaş,siktirdik gittik istanbul'dan 10 yıl önce egeye göç ettik,ohh mis,bayramdan bayrama geliyorduk misler gibi istanbul'a bomboş iken ama şimdi araplar yüzünden bayramda'da gelmiyoruz,korona iyi gelmişti başta istanbul olmak üzere tüm dünyaya,gel gör ki gecekondu mahallelerinde yaşayan insanlar çok maalesef ve kültür seviyeleri (eğitim demiyorum) olmadığı için yere çiğdem kabuğu da atar,işer zıçar da,gayet normaldir onlar için,köy hayatını büyük şehirlerde sürdürme çabasındaki varoş toplulukları.yaşanabilecek çok az yerimiz kaldı türkiye'de,yakında bulunduğumuz yerlere de gelecekler,işte o zaman s.tir olup gideceğiz bu ülkeden,
  • hani hep övünüyoruz biz şöyle temiziz falan diye ya.. avrupa’nın büyük şehirlerden herhangi birine gidin böyle bir rezillik göremezsiniz. medeni toplum demek toplum bilinci demek. önce insana sonra doğaya, denize, ağaca saygı demek.
  • senede bir gün world clean up day zımbırtısı yapılıyor. insanlar, şirketler ve stk’lar tüm dünyada bölge seçip orayı temizlemeyi üstleniyor. ben bir sene bunun direktörü olmuştum. çok merkezi bir yerde büyük bir parkta temizlik yaptık. sponsorlar, belediye iş birliği falan. o gün geldiğinde çuvalla sigara izmariti toplandı. bizim gönüllüler temizlik yaparken eğilip kalktıkça domalışını izleyen krolar da çekirdek yiyip kabuğunu yere atıyordu. pisiz millet olarak. avrupalı pislikten koktuğu için parfümü bulurken osmanlı’da hamamlar vardı edebiyatı yapmayın hiç. piii-sizz.
  • iki ayaklı hayvanların tekrar şehre döndüğünü gösteren resimler.
    dört ayaklı arkadaşlarınız sizden daha temiz.
  • devlet bu yere çöp atma işine neden el atmıyor anlamıyorum. bizi çok sevdiğinden değil, şahane gelir kapısı da ondan. fahri trafik müfettişliği gibi fahri çöp müfettişliği makamı oluşturulsa, olayı fotoğraflayan fahri kontrolörler her çöp atana atıyorum 1000tl ceza yazma yetkisine sahip olsa, devlet 2 ayda köşeyi döner. sonra da kimse cesaret edemez yere çöp atmaya. sineğin yağını hesaplayan hükümet bunu nasıl akıl edemiyor gerçekten anlayamıyorum. oy kaygısı olsa gerek. yere çöp atan kitlenin çoğu hükümet destekçisidir tabi, onları kızdırmayı göze alamıyorlardır.
  • görsel

bu fotoğraf da haziran 2019 tarihli, değişen bir şey yok. haziran 2021 de bir başka kullanıcı başka bir fotoğraf çekip atar. tükendik, yozlaştık ve düzeleceğimize dair umudum yok.
  • kedim bile çişi , kakası gelince tuvalete kumuna gidiyor.
    köpek desen seni bekliyor dışarı çıkart diye.

ben anlayamadim sizler hangi hayvanlar alemindensiniz? ortalığa bi sıçmadığınız kaldı.
    tezek kafalılar.
  • yazık..sizinle soluduğumuz ortak oksijene yazık yemin ederim.

bu sadece bir görüntü, geçen gün cihangir merdivenlerinde otururken de 3-4 kişilik kız grubu çekirdekleri çıtlata çıtlata atıyordu. dillerinde küfür ellerinde çekirdek. ıyy.

maalesef eğitilemez duruma geldi toplum. inanın kendimize gelmemiz minimum 40 sene sürer.

tanım : toplumun gerçeği.
hesabın var mı? giriş yap