• önümüzdeki yıllarda daha da vahim olacak bu durum. öncelikle doktor arkadaş için gerçekten çok üzgünüm. yerden göğe kadar haklımı ? haklı. gelelim hakikate.... şuan da inşaat piyasasında ciddi bir usta sıkıntısı var. alttan yetişen nesil çok az. işler artık afgan ve surilere kalmış durumda. üniversite okuyan her türk genci yurtdışı hayali kuruyor haklı olarak. türkiyede kalacaklara ciddi bir tavsiye. işletme iktisat inşaat mühendisliği mimar vb. gibi bölümler okuyacağınıza gidin meslek sahibi olun arkadaşlar. elektrik tesisatı öğrenin, el işçiliği mobilya sanatı öğrenin. ahşap kalıpçı ustası olun. ama kendinizi kör eski kafa ustalar gibi yetiştirmeyin. vizyonunuz açık, yeniliklerden her daim haberdar olun. şuan da inşaatlarda sıvacı boyacı yevmiyesi 300-350 tl bandına gelmiş durumda. kalıpçı ve demirci ustaları 400 tl demeye başladı. mesaisi ıvırı zıvırıyla iyi bir usta 10000 tl civarı maaş alıyor. güzel ülkemde yeni mezun bir mühendis hadi torpille yada ufakta olsa şansla bir iş bulsa şuan 5000-5500 tl üzeri alamaz. her şehirde üniversite açarak malesef ülkenin eğitim kültür seviyesi artmıyor malesef
  • muslukçu hak ediyorsa, emeğine saygı gerekiyorsa çok pahalı özel hastaneler de hak ediyor. gelip buralarda ağlamasın kimse.
  • saçma ve ancak türkiye'de görülebilecek durumdur.

ayrıca bizim halkımız birbirini çekemeyen, eğitime zerre değer vermeyen cahiller sürüsü ne yazık ki. yıllarca okumuş, buradaki eleştiren yavşakların hayalinde göremeyeceği netler yapmış, çalışma şartları ağır insanlar, saçma sapan kazançlarından ve işlerinin ağırlığından dert yanıyorlar, yavşaklar da "ne ağlaksınız" diyor. beyni şempanze kadar gelişememiş dürrük gayet doğal ve haklı serzenişi "kibir" olarak niteliyor.

yok kardeşim biz milletçe batalım. hakkını aramak için sesini yükseltene, bizden olmasa da destek vermedikçe bir y.rrak olmaz bizden.

not: doktor değilim, hiç akrabam da yok.
  • herkes doktorun tesisatçıyı küçümsediği hissiyatını almış yapılan açıklamadan. ama olay öyle değil bence. doktor burada "istersem kendi lavabomu kendim de açarım, param cebimde kalır." diyor kısaca. safra kesesinde taş oluşursa da tesisatçı hadi kendisi çıkarsın bakalım yiyorsa demeye getiriyor yani. niye aynı paraya bu işlerin yapıldığını sorguluyor. olsun o kadar, ben hak verdim açıkçası...
  • emek yoğun bir iş kolunu aşağılayarak maaşına çözüm arayan doktor.
    tutan yok doktor kişisi lavabo açma sektöründe de kariyet yapabilir.
    ancak tabii orada döner sermaye yok, onun yerine kıl ve saçların boklu topağı gelen döner, spiral tel var.
    beden işçiliği her zaman daha çok kazandırır sayın doktor, ne kadar kullandırdığınıza göre değişir.
    buyurun, kolunuzdan tutan yok.
  • doktor olup insanların mesleklerini küçümsemek ile eşit değildir.
  • arkadaşlar kusura bakmayın ama okuduklarıma inanamıyorum. hangi koşulda olursa olsun bir tesisatçının doktordan daha fazla kazanmasını nasıl makul karşılarsınız ? aklınızı falan mı yitirdiniz ? gerek tahsili, gerek çalışma şartları bakımından en zor meslek grubu olan doktorluğu bu koşullarda kim tercih etmek ister.

dünyanın en ulvi insanlık için en gerekli olan mesleğinin içler acısı halini ortaya koyan karşılaştırmadır.
  • çilingirler de iyi koparıyor.
  • lan lavabo açan adamın , kalp ameliyatı yapan adamı gelir olarak defalarca katladığı sistemi eleştirmek yerine, kendi işini kur, o risk alıyor, o adamın eline kalan falan diye saçmalayanlar, hatta doktora densiz falan diyen, tehdit eden gerizekalılar var.
    işte sırf bu adamlar gibi tipler yüzünden en büyük hayalim sınırların ırk, millet, din gibi kavramlar ile değil, politik görüşlere ve dolayısı ile eğitim ve hayat görüşü ile çizilmesidir.
    bu tiplerde artık lavabocu ustalara olurlar tümör ameliyatlarını, aklı başında taraf bir şekilde otomatizasyonla falan çözer , kazıkçı usta, şerefsiz taksici ve közcü keko kıtlığını.
  • birisi şu doktorlara hak aramanın, başka meslek çalışanlarına bok atarak olmayacağını öğretsin.
hesabın var mı? giriş yap