• bugün dördüncü kez sms göndererek halktan para dilenen, devlete ait servis numarası.

işyerim iki aya yakın kapalı kaldı. devletin aldığı tedbirleri uygulamada yeterli bulmadığımız için işletmemizi geçici olarak kapatmak zorunda kaldık. dünya kadar kaybımız oldu bu sürede. para kazanamadık ama ödemeler, kiralar, vergiler, stopajlar, sgk primleri tıkır tıkır ödenmek durumunda! devlet bize destek olur mu acaba diye beklerken; destek olmak bir yana, üzerine yardım dileniyorlar bizden!

kardeşimin amerika'da küçük bir şirketi var. pandemi sürecinde iş kaybına uğramadı. aksine, işleri daha da açıldı. buna rağmen devlet, birçok kişi ve kuruluşa olduğu gibi, kardeşimin şirketine de maddi destekte bulunmuş. geçenlerde telefonda bu konu üzerine konuşurken kardeşimden bir teklif aldım. dedi ki; "bana bu para havadan geldi sayılır. siz ise iki aydır çalışmıyorsunuz. kabul edersen bu paranın bir kısmını size göndereyim." bir kısım diye teklif ettiği para da bizim iki aylık ciromuzdan fazla!

türkiye'de yaşıyoruz, türkiye cumhuriyeti devletine eşek yüküyle bin çeşit vergi ödüyoruz fakat bu süreçte çalışamadığımız hâlde devlet bizden para isterken, başımıza dünyanın öbür ucundan amerikan devlet kuşu konuyor. gülsem mi ağlasam mı bilemiyorum!
  • para vermeyenlere durmadan mesaj atan oluşum.
  • yurtdışına yardım yapıp halkından hala bağış talep etmek nasıl bir yönetim şeklidir?
  • kara listeye alındı
  • neredeyse bir haftadır mesaj atmadı. umarım ölmüştür.
  • devleti "(bkz: spam sms)" olarak bildirdim.
  • başladık yine.
  • ilk yerli ve milli sapığımız.

pandemi sürecini bitirip hala mesajla para istiyorlar.

pes.
  • (bkz: geldi yine)

param var ama vermiyorum amk salın bizi.
  • az önce şahsıma 5. smsini atmış numara.

para,mara bişey diyorlar okumadan siliyorum nedir bileniniz var mı?
hesabın var mı? giriş yap