• özet geçiyorum: amerika'ya taşınıyorum ama türkiye'ye düzenli ve sürekli geleceğim, hiçbir yeri terk etmiyorum. daha yapacak çok işimiz var.

2015'ten beri ekşi sözlük'ün ceo'su, en basit haliyle söylemek gerekirse biricik yöneticisi olarak görev yapmaktayım. bunda hiçbir değişiklik yok. yöneticilik görevim devam etmekte. sözlük öyle bir şey ki, mesleki olarak bu işi hakkını vererek yapmaktan başka hayalim yok desem yeridir. sözlük sonsuz imkan ve fırsatlar barındıran harika bir ortam. mesela yıllardır hayalim olan ekşi şeyler sözlük okuyan kitleye ilaveten sözlük'ten bir dolu sebepten uzak duran bambaşka kitlelere entrylerinizin erişmesine aracılık etti. bir dolu eksiği var ama hayatım boyunca en keyif alarak yaptığım iş oldu.

geç oldu belki ama çok sevilen, çok indirilen, çok kullanılan bir mobil uygulamamız oldu. tabii ki eksikleri var ama sürekli güncelleyeceğiz.

benim için sözlük'e benim nasıl baktığımı gösteren en belirgin iki şey ise şunlar idi: 1. başta pek beğenilmeyen tasarım değişikliği. 2. başlıklarını engelle özelliği.

sözlük, kaliteli içeriği öne çıkardığımız, içerik görüntülemede kişiselleştirmeye daha fazla imkan veren, tasarımı ve fonksiyonları sürekli iyileştirilecek ve bence en önemlisi moderasyonun kolektif ve (çoğunlukla) otomatik olacağı bir yer olacak.

bahsettiklerimin her biri epey iş, bu kadar büyük ve dinamik bi yapıda hayata geçirmesi kolay olmayacak ama yapacağız.

işin güzel yanı, bahsettiklerim mekan bağımsız yapılabilen şeyler. bu sayede amerika'da yaşarken hem sedat'la biraz daha iyi etkileşimde, hem de türkiye'deki değerli ekiplerimle yakın iletişim halinde olabileceğim.

bu esnada da uzun süredir aklımızda olan uluslararası projemize de daha fazla odaklanabileceğiz.

düzenli ve sürekli türkiye'ye geleceğim. o yüzden türkiye'yi terk etmek hoş bir tabir değil, hiçbir yeri terketmiyorum. en kıymetli hazinemiz, belki de millet olarak yoğurttan sonra icat ettiğimiz en özgün değerimiz, son dönemin moda tabirleriyle anlatmak gerekirse gerçek yerli, gerçek milli, türkiye'nin eseri ekşi sözlük var oldukça türkiye'de olmamak gibi bir düşüncem olamaz.

seviyorum <3

magazin/gıybet köşesi: fazla kilolarımdan dolayı ekonomi koltuklarına sığamadığım zamandan kalma alışkanlık, her zaman business class uçuyorum. ki benim yaşım ve konumumda olan biri için gayet normal. atatürk havalimanı'nda yurtdışı gidiş bölümünde business class'a özel, direkt cip'ye girişi olan özel pasaport kontrol bölümü var, -sırf bunun için değer- fotoğrafın çekildiği yer o bölüm. kırmızılı kız çok yakın arkadaşımın nişanlısı olur, bozuşmayalım. ayrıca 41 kg verdim, hala dürüm esprisi yapan kifayetsiz vizyonsuzlar için 25 kg daha vereceğim. uçakta internet var, bu entry uçakta girilmiştir.

kuş ölür, uçuşa odaklanın.
  • daha pasaport kontrolden geçmeden thy business class lounge diye check in yaparak hafif kezbanlık sergilemiş ekşi sözlük patronunun henüz resmi olarak doğrulanmamış eylemi.
  • yaklaşık 40 milyon internet kullanıcısı ile dünya'da ilk 20'de olan ülkenin, yabancı siteler dahil en çok ziyaret edilen 15. sitesinin sahibi 3-4 bin lira verip business class uçuyor. insanlar da buna şok olmuş tavırlar sergiliyor. cidden nasıl bir dünya'da yaşıyorsunuz lan? nasıl hayalleriniz planlarınız var merak ettim.
  • her nereye gidiyorsa, fotoğraftakilerin kendisinden çok daha sevinçli olmaları güldürmüştür.
  • fotoğraflarda el sallayanlar bana nedense abdi ibrahim personelinin nezih barut videosu nu anımsatmıştır.
  • artık dürüm yerine taco yiyecek kişi. yolu açık, şansı bol olsun.
  • sözlüğü bırakıyor muymuş? önemli olan o sanki.
  • maşallah dünyalığını yapan gidiyor. ne bereketli sözlükmüş.
  • (bkz: ekşi sözlük'ün amerika'dan yönetilmesi)

lan tam a haber manşeti gibi oldu asdf.
  • endişeye mahal yok. umreye gidiyor. ihramı da uçakta giyecek heralde.
hesabın var mı? giriş yap