• yeni baskısı öncekine kıyasla harika bir kitap, yunanca isimlere oldukça dikkat edilmiş, eski hatalar düzeltilmiş.
  • yeni baskısının çevirisini beğenen yazarlar varsa paraya kıyıp alacağım kitab. yoksa korsan neyin abanacağım.
  • ilk çağ felsefesi, katolik felsefesi ve modern felsefe olmak üzere 3 ciltten oluşan ünlü matematikçi ve filozof bertrand russell tarafından yazılan felsefe tarihi kitabı.
  • alfa yayınlarınca basılmış üç ciltlik felsefe tarihi kitabıdır. d&r da 9.99 kampanyası ile üç kitap 70 tl yerine 30 tl. arayanlar, felsefeye ilgisi olanlar kaçırmasın.
  • alfa yayınlarından 2.baskı olarak çıkan üç cilti aldım ve şu an ikinci cilteyim. eski baskısını anlamanın zor olacağı söylentilerinden ötürü bir süre orijinal dilde basılan almayı düşünmüştüm. alfayı inceledim ve gayet memnunum. dört dörtlük bir çeviri olmasa bile 8/10 oldukça iş yapar.
  • olağanüstü parlak bir zihinden olağanüstü aydınlık bir batı felsefesi tarihi yazımıdır, oldukça keyifli ve akıcı bir 3 kitaplık bir metindir. ayrıca alfa yayınları'nın çevirisi bence gayet memnun edicidir. merak edip bu sayfaya kadar gelip entryleri okuyorsanız kitapları da muhakkak okumalısınız.

(bkz: heretik)
  • bati felsefesi tarihi 1945'te yayimlanir yayimlanmaz abd ve ingiltere'de en cok satan kitaplar arasina girdi ve yillarca bertrand russell'in baslica gelir kaynagi oldu.
  • ingilizce orijinalini pdf olarak okumaya çalışıp 55. sayfada mı ne bıraktığım kitaptır. her ne kadar 900 küsur sayfa olsa da okuması oldukça zevkli ve dili akıcıdır. ancak gözümü kararttım okuyacağım bir gün ben de.
  • lisedeyken okuduğum muazzam bir bertrand russell yapıtı. yeni baskısı alfa yayınlarından yapılmış. batı felsefesini özetle öğrenmek isteyen herkese öneririm.
  • batı felsefesini muazzam şekilde anlatan eser bir kaç sene önce yeni baskısını alıp okudum tavsiyemdir cevirisi gayet olmuş okuyun feyzalın
hesabın var mı? giriş yap