şükela:  tümü | bugün
 • başrollerinde hugh grant ve ben whishaw'ın oynadığı bbc dizisinin ismi. hugh grant liberal politikacı jeremy thorpe'u canlandırmakta. konu eşcinsel seks skandalı. stephen frears imzası var. hugh grant'ın alışageldik rolleri dışındaki ilk elle tutulur rolü ve ilk dizisi. seyretmeye değer.
 • (bkz: ben whishaw)'un (bkz: london spy)'daki performansını devam ettirdiği dizi.

  öpüşen erkekler görmekten rahatsız oluyorsanız izlemeyin. aksi taktirde çok keyifli bir ilk bölüm olmuş.
 • hugh grant'a ne çok benziyor, bütün ingilizler mi aynı derken meğer kendisiymiş zaten.

  ince ve iğneleyici ingiliz esprilerinden hoşlanıyorsanız izleyin. hugh grant'ı kariyerini oturttuğu tipten tamamen farklı bir rolde görmek ilginç bir deneyim. adam oyuncuymuş meğerse ya.

  uyarı: kadınları öptüğünden daha ateşli bir şekilde erkekleri öpüyor, hatırlatayım.
 • hugh grant ve ben whishaw'un yanısıra, alex jennings'in de döktürdüğü mini dizi. politik komplo konulu bir dizi için gayet sürükleyici, müzikler, mekanlar, akıp gidiyor.

  --- spoiler ---

  mahkemede aklanan jeremy thorpe'u mahkum ettiği için eleştiriler almış. ancak davanın hakimi jüriye finaldeki konuşmayı yaptıysa, söyleyecek çok söz yok.
  --- spoiler ---

  karakterlerin hiçbirinin gerçek hayatta masum olmadığı ortada...
 • ingiltere sevdalısı bir hocamın tavsiyesiyle izlediğim ve oldukça beğendiğim mini dizi.

  hem içerik hem de teknik özellikleri bakımından % 100 orjinal bir ingiliz dizisi. aksanlar, göndermeler,espiriler ,çekimler, oyunculuklar , tempo hepsi birer tipik ingiliz draması.

  romantik komedilerde görmeye alıştığımız hugh grant'ın dramada da nasıl döktürdüğünü görmek cidden çok güzeldi. bu ingilizler'in alayı kırık artık buna kesin olarak eminim. alayı hangi rolde oynarlarsa oynasınlar anasını ağlatıyorlar. sanırım bunda ülke kültüründe tiyatronun önemli bir yer tutmasının payı büyük.