şükela:  tümü | bugün
  • geçtiğimiz günlerde güvenlik gerekçesiyle önce amerika'da özellikle güvenlik birimleri ve siyasetçiler arasında fiyatı düşük bile olsa alınmaması gerektiği ile ilgili oluşan gündemin ardından şimdide ingiltere "casusluk faaliyetlerine açık kapı bırakan" bir yazılım kullandığı gerekçesiyle huawei ile ilgili kaygılarını dile getirmiş.
    android pişmanlıktır >huawei
  • huawei fanlarıni uzecek gelişmedir. ciddiye alan çok fazla kişi olur mu bilinmez. belki sadece algı amacı taşıyordur bu açıklamalar.
  • başlığı açan gerizekalıya bloatware in ne olduğunun anlatılması gereken güvenliksiz bulmadır. (bkz: güvenliksiz bulma)??? gerizekalı kardeşim huawei telefon üreticisi, android işletim sistemi. asus laptop kullanıp asus un bok yemesi yüzünden windows pişmanlıktır demenden bir farkı yok bunun. ne diyoruz o yüzden (bkz: pure android) ve (bkz: android one) candır.
  • nsa'in inanılmaz açıklar eklettiği windows'un anavatanından ilginç bi yorum. tabi windows'daki açıklar, sızdırılan wikileaklerden ortaya dökülen. ortaya dökülmeyen daha kim bilir neler var.
  • benim gibi sıradan kullanıcıyı ilgilendirmeyen durum.
    kritik görevi olan kullanmasın.
  • engellenmesi için yersiz çabalar bunlar.
  • çin'in yükselişinden korktukları içindir. aynı şeyi oneplus için de söylerler. zannediyorlar ki casusluk, bilgi toplama sadece kendi tekellerinde. aynı şeyin iphoneda yapılmadığının da bir garantisi yok ki yapılıyor da. sadece iphoneda değil. bütün telefonlar bunu yapıyor. android ile alakalı bir durum değil yani. başıma gelen basit bir örneği vereyim. geçen arkadaşla oturup muhabbet ediyoruz. bu prefabrik evlerden bahsediyoruz. mimar olduğu için bana ayrıntılı olarak anlatıyor arkadaşım. telefon da masanın üzerinde. neyse muhabbet bitti ayrıldık. ekşi sözlükte tak diye prefabrik ev reklamı. googleye bile yazmadan bunun olasılığı nedir bilmiyorum. ekran görüntüsü yollayabilirim isteyenlere. türkiyede bile bu bilgi toplama olaylarına girebilmek için klavye uygulaması yapıldı. tabu muydu neydi adı ve türkiyedeki samsunglarda varsayılan klavye olarak gelecek. madem kendi telefonlarımızı kullanan yok bari klavyeden bu işlere girelim diye bir çaba mevcut. benim kişisel olarak kaygı duyduğum bir durum değil. en fazla googleda saçma sapan ayakkabı reklamları falan gösterirler.
  • ikiyüzlülüktür. aynı adımları her ay ifşa edilen bulut hesapları olan apple için de bekliyoruz.
  • türkiye'nin telekom altyapısının %70'i huawei o zaman biz sıçtık zaten.

google facebook gibi devleri de çin rusya güvensiz buluyor, herkes rakibine çamur atacak normal. adamların her şeyi efsane.