• seçimlere umut bağlayanlar bu tabloya iyi baksın. bu milletin ahlak sorunu var.artık bir bok olmaz bu memleketten..

tepeden tırnağa her iş kolunda çoğunluk malesef şerefsiz. sanayicisinden iş adamına, emlakçısından taksicisine kadar. herkes birbirini sikme derdinde.. o yüzden imkanı olan gitsin bu memleketten. ülke bok çukuruna döndü.

tanım : örneklerini sürekli gördüğümüz kansızlık.
  • ahlâk bu toprakları terk edeli çok oldu.
  • birazcık araştırmayı seven insanlar, aslında çoğu ithal üründe bu sorunun olduğunu fark eder. ülkemizde müthiş bir ahlaksızlık, işgüzarlık var. herkes kime ne soksam, cebime ne indirsem derdinde. ülkede bir kriz var evet, ama bu kriz maaşlı çalışanlara var. işverenler, ticaretle uğraşanlar inanın normal zamanda kazandıklarından daha fazla kazanıyorlar.
  • bu abd'de olan fiyatı görsel
    buda türkiye'de olan fiyatı görsel
    şimdi bilgisi olanlar beni yeşillendirirse sevinirim oradan buraya 11.900 tl fiyat ne sebeplerden ötürü biniyor? 350 dolara satan para kazanıyor orada kâr edip müşteriye sattığı rakamı görüyorum peki burada ne oluyor ne vergisi,nakliye vs işin içine giriyorda bunu üretip satandan çok para kazanabiliyor benim canım ülkemdeki distribütörler?
  • haysiyetsizliktir! ticaret çok farklı bir şey benim bildiğim.
  • herkes yazmış ama bu memlekette büyük ahlak sorunu var.

20 yıllık iktidar, vatandaşına nasıl muamele yaparsa, esnafı da, ithalatçısı da aynı davranıyor.

rusya’dan varili 38 dolardan aldığı petrolü, 80 dolarlık brent petrol fiyatına satarsan, vatandaşı durur mu?
    elektrikçisi, sanayideki ustası, bakkalı, boyacısı, kahvecisi, dondurmacısı, baklavacısı, özel hastanesi, hep aynı kafada ve vatandaşı yolunacak kaz gibi görüyor.
  • 'gümrük vergisi'ndendir. akp gümrük vergilerinde rekor üstüne rekor kırıyor dünyada. siz akp'yi seviyorsunuz ama.

suçu ekonominin durumunu belirleyen hükümete değil de, ısrarla; markaya, ithalatçıya, satan dükkana, fırsatçı vs. diye atan arkadaşlara ise şunu söylemek istiyorum... hatanın ve sorunun nerde olduğunu doğru değerlendirip adlandıramazsanız, çözümü de bulamazsınız.

şu aşağıdaki açıklamalar da gayet makul mantıklı açıklamalar, gerisi laf-ü güzaf:

(bkz: columbia’nın pahalı olmasının nedeni/#84352968)

#148120362 #148121119 #148121364 #148121401 #148121789 #148121907 #148122185 #148122237 #148122603 #148123697 #148124276

* * *
    arkadaşlar benimle tartışmayın, ben marka özelinde bir fark varsa bilemem. ama herkes ülkede bir döviz sorunu olduğunu, bu nedenle de hükümetin dışarı döviz gitmesini engellemek için ithal mallara ilave sorun çıkardığını biliyor.

eskiden yüzlerce dolarlık ürünü bedava gümrüksüz getirtebilirken, en son 30 dolara düşürmüşlerdi. ben ordan biliyorum. gerisi ithalat uzmanlarının işi. o işlerden anlayanlar da başlık altında bir kaçı güzelce izah etmiş anlamak isteyene.

ama siz yok illa satıcıların suçu, akapemiz süper parti, biz onla devam edeceğiz diyorsanız da paşa gönlünüz bilir, beni hiç ilgilendirmez.
  • sen az daha şahlan, bak neler oluyor o zaman..?
  • bir de bunun ev boyutu var.
    tlc kanalda gördüğüm 300 -350 bin dolarlık, göl manzaralı ev fiyatına, adana’da karşı apartmanın, çamaşır asılı balkonu manzaralı apartman dairesi aynı fiyata alıcı bekliyor.
    bildiğiniz kibrit kutusu modunda apartman dairesi. aşağısı senin değil. bir mangal yakmak için en az 20 km yol gitmen lazım.
    ayrıca bu fiyatlar için yerleşim yerinin de bir çekiciliği yok. yılın 4 ayı klima ile yaşaman lazım. ayrıca işsizlik, suriyeli mülteciler, trafik magandaları vs şehri inanilmaz itici yaparken, bu fiyatlar ne kardeşim?
  • columbia'nın türkiyedeki ithalatcı firmasının bok yemesidir. bu markanın siktiri boktan tişörtleri 1500 tl nesi var? hiçbir özelliği yok. bu fiyat politikasını değiştirmedikçe columbia'dan bir tek çorap dahi almam.
hesabın var mı? giriş yap