• günlük harcamasını 2 milyar doları bulan pentagon'u düşündüğümüzde, amerika'nın orta doğu emellerinde kullandığı taşeron için ayırdığı bu miktar, son derece kabul edilir.

ancak...

alparslan demiş ya zamanında: ' onlar ne kadar giyinmişse, siz o kadar soyunun! '

gazi mustafa kemal demiş ya zamanında: ' ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum! '

işte böyle asil bir milleti, parayla tasmalandırdığınız eşkiya sürüsüne esir edemeyeceksiniz.
  • adettendir, öncelikle kaynak

her resmi görüşmeden sonra, basın toplantılarında ve çeşitli açıklamalarda "türkiye bizim müttefikimiz, stratejik ortağımız" minvalinde demeçler veren iki yüzlü ülkenin yeni oyunudur.

bakalım dananın kuyruğu nerede kopacak?
  • pentagon'dan an itibari ile son dakika gelismesi olarak gecilen haber.
    abd bütcesinden bu yil pyd icin 550 milyon dolarlik bütce ayrildigi duyruldu.
    ortadoguda hala kartlar yeniden mi kariliyor?
  • vay be, helal olsun, adamlar bu devirde post-modern kölecilik yapıyor. ne diyelim genlerde marabalık var demek ki, boşuna dememişler ağanın eli tutulmaz.
  • kuru boka su dökmektir.
  • zamanında zbigniew brzezinski, yani eski başkan jimmy carter'ın güvenlik danışmanı tarafından rusya işgali altındaki afganistan'da yer alan terörist gruplara, rusya'ya karşı savaşmaları için 500 milyon dolar bütçe verilmesi hikayesini hatırlatan hadise. tutar bile çok yakın. tabi soğuk savaş ortamında olmadığımızdan ve sahada amerikan askerleri tarafından da desteklendiğini düşünürsek bugün ayırılan destek çok daha fazla diyebiliriz.

he sonra ne oldu, bu destek ile olmayan beyinlerini de yiyen terörist gruplar el-kaide örgütü adını aldı ve kendilerine toplamda 4-5 milyar dolar kadar bütçe ayıran abd'nin başına dert oldu. sözde. aslında tam istedikleri şey oldu ve bu destekler sonucu uçak kaçırıp amerika'da eylem düzenleyecek kadar gelişti bu terör örgütü. sovyetleri zaten düşürdüler, sahada kalan apaçileri temizleyip bu topraklara adım atmak için süper bahaneler ürettiler.

tekrar ne oldu? iyice karışan ortadoğu bölgesine bir virüs gibi yayılmaya başladı bu adamlar. zamanında destekledikleri ve yendikleri tek bir örgüt altından işid gibi başka örgütler doğdu. şimdi de kendi yarattıkları örgütle savaşıyorlar bahanesiyle başka terörist grupları destekliyorlar. para bok tabi, bütçesinin küçük bir kısmı ile koca ülkeleri karıştırıp kan emmeye devam ediliyor.

sonrasında ne olur bilinmez, zaten bu konularda fazla bilgim de yoktur. sığ aklımız bu kadarına yetiyor. ama tek bildiğim bu adamların o kadar uzun vadeli planlar üzerine, aklımızın almayacağı ölçüde çalışmaları var ki, tek yapılabilecek iyimser düşünmek. asıl amacın petrol falan olduğuna da inancım yok artık. beynimizin almadığı şeyler diyorum ya, artık dünya'yı tek bir medeniyete dönüştürmek mi, yaklaşan kıtlık risklerine karşı kontrolü elde tutmak mı, su mu, elma mı? bilemeyiz kovalanan amacı. elmadır lan belki, elma falan bitiyordur, kanserin çözümüdür falan.
  • abd basininda hicbir yerde olmayan haber. google'da da aratinca sadece dailysabah ve dandik bir pakistan sitesi cikiyor.

edit: basinda filan haber yok cunku rapor gecen sene mayista yayinlanmis. acikcasi rakamlari tam incelemedim abd cigirtkanligi da yapmiyorum ama bunun yeni bir haber gibi dun sunulmasi da biraz manidardir.

http://comptroller.defense.gov/…final_embargoed.pdf
  • (bkz: ne notası veriyorsun müzik notası mı)

eğer tek gayesi tayyip'in keyfini iyi tutmak olan ak gezenler tarafından yönetimi işgal edilmiş bir devlet olmasaydık şu dakkada esadla anlaşıp pkk/ydg ya da ne zıkkımsa onu iki taraftan ateş altına alırdık.

lakin yönetimde tayyip'e laf edebilecek biri kalmadı. bop eşbaşkanının tr ulusunun çok çok önüne koyduğu amerikan çıkarlarının korunması adına orada bir pkk devletinin kurulması gerekiyor ve sike sike de kurulacak. tayyip'in burada görevi sağa sola bağırıp düğüne gider gibi 3 ay öncesinden tarih saat verip şov yapmak, içerideki çomarları ve çomarlığının farkında olmayan sığırları oyalamak. bu sırada yurdun 4 köşesindeki evlere ateş düştü, kim sikler?

ölenler niçin ölüyor diye sorduğunda da vatan haini damgası yiyorsun. sikeyim beni sizin gibi amiplerle aynı dönemde hayata yollayan bahtımı.
  • buna rağmen pyd’ye marksist diyebilen sağcıları göstermiş olay. sağcı trump ile işbirliği sağcıların iğrençliğini sergilediği için pkk’ya marksist diyerek aklınca marksizme bok atacak aq. pkk denilen örgüt daha birkaç yıl öncesine kadar akp ile pazarlık halindeydi, şu an abd ile takılıyorlar, ayrıca zaten akp’lilerin sayın diye hitap edip sekreterler atayarak “silahları bırakın ne istiyosanız şartlarınızı konuşalım” diyerek masaya oturduğu apo tutuklandığında verdiği ifadelerde de ne kadar emperyalist/kapitalist varsa alayıyla işbirliği yaptıklarını itiraf etmiştir. “kandırıldım” diyordu mahkemede.

pkk toprak ağalarının eşkıyaların başını çektiği bir oluşumdur, kapitalizmin bir önceki versiyonu olan feodalizmle anılır. pkk 80 darbesi sonrası güçlenmiş bir oluşumdur, sağ da 80 sonrası güçlenmiştir. 80 sonrası bırak marx’ı, orta sol bile sadece kısa bir dönem koalisyon ortağı olmuştur, o da apo’nun tutuklanıp terörün sıfıra indirildiği dönemdir. sonra sağ oylar arttıkça pkk yine güçlenmiştir. kimi sikiyorsunuz aq?
  • babamın bana ayırdığı yıllık paradan dahi fazla olan paradır. gör bunları baba gör de bak devletler evlatlarına nasıl bakıyor.
hesabın var mı? giriş yap