şükela:  tümü | bugün
 • milyar dolarların konuşulduğu söylenti
  turkey bank regulator dismisses 'rumors' after ıran sanctions report

  normalde bunu ilk habertürk haber yaptı ama sonra spk bu haberi kaldırttı.

  toplamda 6 türk bankası ceza yiyecekmiş. bir bankanın (muhtemelen halkbank) 5 milyar dolardan fazla ceza yiyeceği, diğer bankaların daha az ceza yiyeceği dedikodusu var.

  diğer 5 bankanın ikisi banko ziraat ve vakıfbank’tır. diğer üçünü bilmiyorum.

  ha bize etkisi ne olur?
  bir şekilde anlaşma ile ceza düşürülmez ya da taksit yapılmazsa o cezaları direkt devlet öder. halkbank’ın özellikle eti budu belli.
 • sağlam 10 milyar dolar ceza kesileceğini gösteren durum. adamlar resmen haraç kesiyorlar.
 • parayı kim yediyse onlar şahsi hesaplarından ödesin denilecek hede. reza denen hayırsever iş adamı ve hayrına ortak olanlar ödeyebilir.
  devlete ait bankalara ceza kesileceği göz önünde bulundurulursa böyle bir durumda faturanın vatandaşa kesileceği açıktır.
  devlet bankaları
 • sıkıntı olmayacak ceza. külliyeyi satar borcu kapatırız.
 • itibarda tasarruf olmaz.

  bi bakan 700.000 lik saat rüşvet almış, çok mu. bir bakan evladı 20 tane çelik kasa saklamış evinde çok mu. reis ağaoğluna ve bilimum mütehitlere 100er milyon dolar ceza kesmiş çok mu. yavşağın biri, eşine ay felan hediye etmiş çok mu. sen büyük türkiyesin, bunların hepsinin üstesinden gelirsin evelallah.
 • yarınki borsa hareketlerinden hangi bankalar olacağı ortaya çıkacaktır fakat tezgah sağlam kurulmuşa benziyor.
 • bu duruma hangi yavşaklar sebep oldu ise ödemeyide bi zahmet onlar yapsın. ne şerefsiz güruhmuş be milli irade diye ülkeyi soyup soğana çevirdiler. geçmediğimiz köprünün bedelini, işlemediğimiz suçun cezasını öder olduk.
 • iran'la ticaretten kim nemalanmışsa onların ödemesi gereken cezalardır.

  işe "biz iranla ticaret yaptık tamam mı, abd çekemedi bunu, abd kim ki bize engel koyuyor" diye lak lak öten aktrolllerin, maaşlarından kesintiler ile başlanabilir.

  eminim şimdi de ödemeyelim falan diyeceklerdir. elden ele tl götürüp ticaretini yaparsınız o zaman.

  o kadar ahmaksınız ki gücünüz olmadan sisteme başkaldırdığınızı sanıp sizi görmezden geleceklerini ya da ha tamam o zaman diyeceklerini sanıyorsunuz. ilk başlarda tatlı geliyor ama sonuçta giren daha fazlası oluyor.
 • adamlarımızı bırakın huzur içinde çözülsün diyor da olabilirler. benim kanaatimce kim açıkça antidemokratik yönetimlere destek çıkmış, kim antidemokratik yönetimlerle ticaret yapmış, kim antidemokratik yönetimlerle yasadışı işler yapmışsa onlar bin beter olsun. abd yapmışsa abd.