şükela:  tümü | bugün
 • 80li yillarda fenerbahçede top koşturmuş futbolcu. açıklamalariyla ön plana çıkmıştır: "sahaya ölüm çıksa oynar". semih bayülkenin adamı olduğu rivayet edilmiştir.
 • wembley e ayak basan ilk türk futbolcu. ayrıca futbolu zirvedeyken bırakıp bir kıraathane açması onu arıza futbolcular listesinde üst sıralara taşır.
 • karagümrükspor ve güngören belediyesporda hocalık yapmış, fenerbahcenin ve milli takımın unutulmaz futbolcusudur.
 • defanstaki kankası, en iyi dostu, kader arkadaşı, can yoldaşı arap ismail idi. biri yenilince ikisi de yenilmiş sayılırdı.e takım oyunu tabi.
 • halen güngören belediyespor teknik direktörüdür kendisi.
  milli takımın ingiltere ile yapacağı maç hasebiyle deniz arman'la kum saati programına telefonla konuk oldu az evvel, ve lakabını* hakkettiğini ispatladı.

  gecenin bir vakti anırırcasına çılgın atmama sebep olan şu veciz sözleri söyledi;

  -wembley' e çıktık böyle bir sürü yaşlı kadın filan, kontlar, baronlar, dükler gelip elimizi sıktılar..allah allah ne oluyo dedik, maça mı çıkıyoruz nereye çıkıyoruz anlamadık
 • eski fenerbahceli milli kaleci yasar'in firsat buldugu her tv programida anlattigi nostaljik bir hikayede abdulkerim'in adi su sekilde gecer:
  " ingilizlerin bize yasladigi 8-0 lik mac oncesi ilk defa turk milli takimi olarak wembley e cikicaz. mactan onceki gun son idman icin stada gittik otobusle.. herkes otobusten inerken bir ani hareketlenme oldu. baktik ki abdulkerim en arkadan firladi kosuyor... kimse ne oldugunu anlamadi. abdulkerim bir anda tazi gibi cimlere dogru kosmaya basladi stadin kapisindan iceri.. biz de hep beraber sahaya vardigimizda abdulkerim'in tepkisi herkesi yerlere serdi :

  abi bu cimlere ilk ben basmaliydim .. "
 • radikal'a verdiği (birkac ay oldu) son röportajla kırmış geçirmiş insandır; röportaj bir yerlerden bulunmalı okunmalıdır; "lineker'i ben meşhur ettim hayırsız çıktı aramadı kerata" gibi laflar etmiştir; hatta o meşhur ingiltere maçında ilk defa küvet gördüklerini güle oynaya yıkandıklarını çocuklar gibi şen olduklarını falan da söylemiştir; çok samimi bir abiymiş bu, oysa biz mevzu bahis röportaja kadar sadece sakallı bir çocukluk hatırası olarak bilirdik onu.
 • o zamanlarda alışıla gelmiş kalas defans oyuncularının aksine abdulkerim tekniği iyi bir futbolcuydu. ama sert adamdı.
  kart cezaları yüzünden üst üste 3-4 maç oynadığı pek nadirdi. kendisine faul yapan oyuncuyu sniper gibi izler ve en uygun anda hesabını keserdi, yarım iş yapmazdı
  bir bursaspor maçında maçın başında kendisine faul yapan defans oyuncusunu unutmamış ve 90. dakikada topsuz alanda gidip tekme atmıştı. cesur yürek apo. freeedooom.
 • (bkz: ayı müjdat)