• organize çalışırlar, birinin istediğinden diğeri istemez. adamın cebindeki son teki bile bilirler.
  • sigaraya gelen zam ile aktif üye sayısı normalin iki misli artmış oluşum.bu örgütün mensupları sigara kullanmıyorum denerek zaptedilebilir.
  • hayır diyemeyenlerin yarattığı bir örgüttür bu.

birçok kez şahit oldum bu duruma. adam sigara istiyor. veriyor bizimkiler. sonra ‘amk çocuğu sigaramı aldı’ oluyor.

amk verme o zaman. içinden geçmiyorsa vermek, neden veriyorsun? burada bir kişilik sorunu var bence. oturmamış bir şeyler.
  • genelde 17-25 yaş arasında görülmektedir. bazen sokaklarda, bazen de metrobüs çıkışlarında görmek mümkündür. bunların bir de "yolda kaldım, bir-iki liran var mı abi" olanı vardır. onları da gel ben sana akbil basayım diyerek, kur-an görmüş şeytan gibi ekarte edebilirsiniz.
  • veremem kardeşim diyerek atlatılan durum. bu seviyeye gelmek zaman alıyor tabi. ulan koca plazada aynı adam, henüz aşağıda olmadığı zamana da denk gelmedim, herkesten sigara istiyor.

ben de boş bulunup bir iki vermedim değil. bi baktık otlakçı piçin teki. buna veremem kardeşim demekten edindiğim deneyimle artık önüme çıkan herkese "vermem kardeşim", "veremem kardeşim" şeklinde gayet rahatlıkla cevap verebilmekteyim.
  • (bkz: dalcı)
  • bugün bir mensubu ile muhattap olduğum terör örgütü. tam sigarayı yakmışken yakaladı.

ama net bir şekilde uzak durdu. en azından yapışkanı denk gelmediği için kendimi bugün şanslı saydım *
  • ben veririm. bi daldan ne zengin olurum ne fakir. öğrenciyken gece vakti sigarasız kaldığımda neler çektiğimi bilirim. o yüzden isteyen olursa (çöp toplayan adamdan, üniversite öğrencisine kadar) çekinmeden veririm. ha vermek istemeyen de bitti dese iş biter. nedir bu tantana. sanki bağından bahçe bağışlıyor amk.
  • zorlamı alıyorlar sizden? vermek istemiyorsanız "bitti kardeşim" dersiniz olur biter, tantanaya bak!
  • yabancı olursa kolay da,2 arkadaşım küstü.
hesabın var mı? giriş yap