• bazılarının üzerinde acı sos yazmasına rağmen o kadar "normal" olurlar ki üretici firmasına bağırmak isterim, "sen acı nedir bilir misin ha?!" diye...
  • diyet yapanlar için yavan yemekleri lezzetli yapan sihirli formül. kalorisi oldukça düşük, ayrıca endorfin salgılıyormuş vücut bunu algıladığında verdiği acıya karşılık.
  • bayıldığım her yemeğe koymak istediğim yemeği bırakıp onu bitirmek istediğimdir, sevdadır. çeşit çeşit acı sos denedim neredeyse hepsini de çok severim ancak güneydoğu asyalıların acı soslarını bir türlü sevemiyorum. sanırım daha cok tayland gibi yörelerde kullanılıyor böyle acı ama aynı zamanda tatlımsı rezil bir şey. halbuki ben istiyorum ki ya wasabi gibi koştursun ya tabasco gibi lezzete lezzet katsın ya da acısso gibi biraz da bizden bir tat barındırsın ama öyle tatlı mı acı ne olduğu belirsiz bir şey olmasın. yaksın geçsin.
  • subway in çok ciddiye aldığı sostur. zira acı soslu söyliyim dedim, gelen şey büyük ihtimal sandviç katkılı acı sostu. yanıyorum resmen.
  • en güzeli bir ara migros'ta bulunan ama artık nedense bulamadığım şu sostur: http://www.gurmereyon.com/…isiana-aci-sos-177ml.jpg

edit: macrocenter'da bulunmaktadır.
  • dertlere dermandır.
  • (bkz: tabasco)
  • yemekleri tat(!)landırmakta kullanılan çeşitli biber türevleri ile yapılmış soslar.

(bkz: acısso)
  • yemeğin bir keyif olduğunu düşünen bir kişi olarak, acının yüksek dozajının beni olumsuz etkilemesinden dolayı uzak durduğum sostur.
  • yemek değil hayat şekli, bir bağımlılık, bir yaşam felsefesi kendisi. bunu yiyebilmek için pattis söylüyorum ve 162 boyundaki bi’ insanın aman aman hayranı olmadığı halde bu kadar pattis kızartması yemesi nays değil. yuvarlanma riskin var çünkü ve bildiğiniz gibi arnavut kaldırımlarda falan bu acıtır.

alo acısos bırakma hattı acil destek at.
hesabın var mı? giriş yap