• bir arkadaşımın kuzenlerinin başına gelmiştir. halkalıdaki acıbadem hastanesinde gece nöbetçi doktorların yerine çalışma izni bulunmayan yabancı uyruklu doktorun bakması yüzünden arkadaşımın kuzenin 8 aylık bebeği vefat etti.

aile ne kadar sorular sorsada hastane çalışanları ve doktorlar herhangi bir açıklama yapmıyor. doktor ortalıkta yok. gece olaylardan sonra doktora ismi sorulduğunda bilmiyorum diyor. başka doktorun kaşesiyle ilaç yazıyor. bunun cezasını ise 8 aylık bebe canını vererek ölüyor.

acımızı duyurmanızı, sesimize kulak vermenizi bekliyoruz. lütfen acılı bir anne babanın feryatlarına kulak verelim.

haber 1
    haber 2
  • devletin denetimsizliği de öldürmüştür aynı zamanda.
  • artık hastanelere giderken korkar olduk , umarım daha sıkı denetlemer gelir .
  • twitter da gördüm çok acı bir olay . hepimizin başına gelebilecek bir durum . okurken tüylerim diken diken oldu .

#aliemiricinadalet

umarım en yakın zaman da adalet sağlanır.
  • acıbadem'in acilde kayıtsız hekim çalıştırması ( eğre varsa) ayrı bir konu, bebeğin ölmesi ayrı br konu.

haberde bebeğe ilaç verildi serum takıldı öldü gibi bir suçlayıcı ifade mevcut bu doğru değil. bebeğinin acısı başkalarını katil olmakla suçlamak için yeterli değil.
  • bu bir acıbadem vakasıdır acıbadem diyorum bakın serumun tanesi yüzlerce türk lirası bu bir acıbadem diyorum binlerce lira alarak ortalama kalitede doktorlar bir kaç tane iyi kalitede doktorları olan bir hastane diyorum. sırf içeride dekor var diye kalitesiz doktor muayenesine binlerce lira akıttığınız hastane zincirlerinden birisi. ülkede ki denetimsizliğin olmamasından kaynaklanan zavallıcık bebeği öldüren sistem.

allah rahmet eylesin geride kalan anneye babaya sabır ihsan eylesin.
  • ölüm nedenini anlayamadım ancak içerisinde bir adet “ adını bilmeyen doktor” bulunduğuna ve başka hekim kaşesi kullanıldığına göre hastane işleyişi ile ilgili yasal bir boşluk olduğu kesin. özel hastanelerin işleyişi genellikle böyledir. az paraya çok iş gücü. sonuçta ülkemizde sağlık en çok da ticarettir.
    bebeğin yakınlarına sabır diliyorum.
  • 30'un üzerinde sağlık tesisi olan, özel hastaneler düzeyinde başa oynayan bir hastaneler zincirinde olduğu iddia edilen olay. en ufak bir muayene ve kan testinden minimum 600 tl alan bir hastane zincirinde bile böyle bir şey yaşanmışsa, sağlıkta gerçekten devrim yapmışız demektir. bravo bize.
  • bundan 10 ay önce prematüre doğan bebeğimizin sarılığı olduğu için evimize yakın diye maslak acıbadem hastanesine götürdük, topuktan kan alıp sonuçlar için haber verileceğini söylediler, 1 saate sonuçları benim acıbadem online sistemime düşeceği söylenmesine rağmen gelmedi, defalarca telefonla aramama rağmen sonuçlar çıktı çıkıyor diyerek oyalandık, sonunda email attılar sonucu. sonuç 7 birim olarak görünüyordu. oh şükür 15'ten düşmüş diyerek rahatladık.

ertesi gün bebeğimizi gören herkes bu bebek sapsarı demesi üzerine doğum yaptığım hastaneye gittik, çocuk doktoru bebeğimizi görür görmez teste gerek bile görmeden fototerapi için yatış işlemlerini başlatmanızı istedi. o arada sonuç 21 olarak cikti, yani riskli durumdaydı bebeğimiz, sarılık seviyesi tehlikeli sınırı geçmiş acil olarak düşürülmesi gerekiyormuş. zaten hastaneye gittiğimizde bebeğimiz hiç gözünü açamıyordu, sürekli uykudaydı. oradaki doktor ve yetkiler şikayetçi olmamızın iyi olacağını acıbademde verilen sonucun kesinlikle yanlış, uydurma olduğunu, bir günde değerin bu kadar yükselemeyeceğini belirttiler. allahtan beyin hasarı vs gibi bir sorun oluşmadı bebeğimizde. acıbademin çocuk doktoruna da sonuçları gösterdiğimizde utanarak sonuçta yanlışlık olduğunu böyle bir sonuç olamıcağını belirtti, bir daha tövbe asla gitmem o hastaneye.

yani bir hastaneye girdiğiniz andan itibaren umursamaz, bir araya toplanmış lak lak yapan 10 tane görevliyi gördüyseniz girdiğiniz kapıdan çıkın derim.
  • acıbadem gibi türkiye’ye lüks özel sağlık hizmeti getirmiş bir kurumun kayıtsız yabancı uyruklu eleman çalıştırması bilemiyorum altan .. ben de ankara’da başkent üniversitesi hastanesinin çocuk aciline gittiğimde konuşmasını bile zorla anladığım yabancı hekimi görüyorum sürekli, yani hekim olduğunu düşünüyorum ama kendim de sağlıkçı olduğum için muayene şeklinde bile içime bir kurt düşüyor sabah olunca hemen kendi doktorumuzun muayenehanesine koşuyorum el mahkum. kimseyi suçlamak hedef göstermek değil niyetim hele sağlıkçıları asla ama bir şeylerin altını çizmekte fayda var. sağlıkta taşeronluk olmaz sağlıkta çantacılık olmaz sağlıkta kayıtsızlık olmaz bak devlet hastanelerinde çalışan hekimlerin muayenehanelerini kapattınız ne oldu ne değişti sağlıkta çağ mı atladınız? hayır! sağlığı özelleştirdiniz, özel sağlık kurumları ile hekimleri köle, hastaları müşteri yaptınız, devlet hastanelerinin acil yükünü arttırdınız polikliniklerde puan sistemi getirdiniz yapılan işe değil işin sayısına baktınız.. tek kelime ile rezalet, dünyada belki de en iyi 10da olduğumuz sağlık alanında şu an hizmet kalitesinde yerlerdeyiz, devletinden özeline tek dert para kazanmak, insanların canı ikinci plan. inşallah bu aile bu işin sonunu bırakmaz, canlarından can gitti allah rahmet eylesin, ailesine de sabırlar versin hele o anneyi hangi kelimeler teselli edebilir bilmiyorum öyle bir şey var mı bu yeryüzünde sanmıyorum; ama başka canlar gitmesin diye birilerinin bu işlerin peşini bırakmaması gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap