• komik belki ama an itibariyle makarna sosu olarak kullandigim müthis meze. bakalim nasil olacak.
    düzenleme: kebapcida spagetti yiyormus duygusu yaratiyor. en azindan bir kere tavsiye ederim. *
  • acılı ezme dolaptan yeni çıkmış olacak. soğuk, ferah, acı. yiyeceğiniz kebaptan önce gelecek. hatta siz oturur oturmaz önünüze koyulacak. yanında fırından taze çıkmış lavaş gelecek hemen. dumanı tütüyor olacak. sıcak sıcak. lavaş + acılı ezme combosunu ezmeyi bitirene kadar yapacaksınız. ağızda ezmenin bıraktığı acı ama domatesli bir tad kalacak.

bana sonsuz acılı ezme ve sıcak lavaş getirsinler, kebabı aramam bile.

varlığı damağıma çok şey katıyor. yokluğu çok sıkıntı.
  • (bkz:acı* ezme )
    (bkz: lisans ezmesi)
    (bkz: profesör acımasızlığı)
    hocanın havan'ı okul, tokmağı logos'tur.
  • acılı ezme için kurşun atıp, kurşun yiyebilecek bir adam olarak eğer bir gün çok zengin olursam * eve tüm yemeklerden sorumlu olacak bir şef bir de sadece acılı ezme konusunda uzmanlaşmış ayrı bir şef alacağım.

gün içinde durmadan bana acılı ezme yapsın, "sabah acılı ezmeniz hazır efendim", "öğlen acılı ezmenizi kaç gibi tercih edersiniz efendim?", "akşam acılı ezmenizi yemekten önce mi yoksa yemekle beraber mi alırsınız efendim?", "gece atıştırmalığı olarak acılı ezme alacak mısınız efendim?" gibi sorular duyayım isterim.
  • adana'da ayrı, antep'te ayrı, urfa'da apayrı yapılır bu.
  • kebapçı ikramlarının şahı. en heyecanlı an.
  • humus ve rus salatası ile birlikte tüketildikten sonra orgazm sigarası yaktıran meze.
  • bu ezmenin en çok acısı tükendiğinde hissedilir
  • kendinizi kaybedip sarelle yiyormuşcasına kaşık kaşık yemeniz sonucu günlerce süren mide ağrıları ve yanmalarına sebebiyet verebilir.
  • içinde yeşil biber olduğu halde severek yediğim tek şeydir. kebap öncesi sıcak lavaşla da mükemmel bir birliktelik sergiler.
hesabın var mı? giriş yap