• ayakkabıları çok rahat ve sağlam olan adidas modeli.

terrex fast x gtx modelini 4 yıldır kullanıyorum. kar ve yağmurlu havalarda ayağın kuru kalmasını sağlıyor. yere basarken güven hissi veriyor.

edit: modeli eksik yazmışım. terrex fast x high gtx

5 yıl olmuş alalı. 5 yıl önce 417 liraya aldığım ayakkabı 985 lira görünüyor adidas'ın sitesinde. (tükendi olarak) yaz sezonunda olduğumuzdan bulunması zor şimdilik. bazı internet sitelerinde 641 lira olarak görünüyor.

temizliğini ve bakımını woly ürünleriyle yaptım. 5 yıl olmasına ve kışın en çok bu ayakkabıyı kullanmama rağmen yeni gibi duruyor. en ufak bir yıpranma yok. benim için en rahat ayakkabı. outdoor bot olmasına rağmen rahatlığından dolayı kullanım amacının dışında kışın şehir içinde günlük kullanıyorum. fiyat-performans oranı olarak 10 numara ayakkabı denilebilir.

https://shop.adidas.com.tr/…high-gtx-ayakkabi_79473
  • gore-tex modelini 2 yıldır kullandığım outdoor bottur kendisi. almayı düşünenlere şunları söyleyebilirim;
    pozitif yönleri olarak; ayağıma kar suyu yağmur suyu geçmesin diyorsanız gözünüz kapalı alabilirsiniz. gore-tex'ın özelliği olarak içerdeki havayı dışarı verip dışarıdan hava almaması gerçekten güzel bir durum; ayak kokularını da önlüyor böylece. aşırı rahat bir yapısı var ayağı asla yormuyor ve tabanı gerçekten çok sağlam. ayrıca ayakta çok kibar ve şık görünüyor (kişisel görüş).
    negatif yönü; hava alması özelliği için soğuğa karşı malesef çok dayanıklı bir bot değil. bu sorunu da kalın çorap giyerek çözebiliyorsunuz.
  • kimin ayağında görsem çılgınlar gibi kiskandiran ayakkabı. bilmiyorum belki yol tutuşuydu beni çeken, belki de ne kar ne yağmur geçirmez garantisi ve hava alisverisi olmasıydı.
    aldım geldim şimdi niye bir ayakkabiya bu kadar para verdim diye kendimle kavga ediyorum. istediği şeye ulaşan insan mutsuzluğu sardı tüm bedenimi. tövbeler olsun.
  • adı tırrek ayakkabısı gibi
  • aşırı derecede beğendiğim ve tam bir, araştırma görevlisi olunduğu an alınması gereken dağcı ayakkabısı serisi.

henüz araştırma görevlisi değilim fakat ben olmadan erken davranıp önceden almayı planlıyorum. swh. fakat bot mu spor modelinden mi karar veremedim henüz. ağırlıklı isteğim spor kesimde. zaten normal botlarım var. spor botum da olsun demem pek ama görünüş olarak çok güzel o ayrı. ihtiyaca yönelik ise spor kesim olanında gözüm var ama fiyatı 555 tl an itibari ile. oha be birader. online alışveriş sitelerinde de 400 tl'ye kadar buldum orijinal fakat ayak numarama uygunu yok. kedi gibi bakıp duruyorum şu an pc monitörlerinde.

edit: botunu aldım. şaka gibiyim! fakat çok güzel lan!

https://shop.adidas.com.tr/…x-ayakkabi_82291?d=8429

irademe yenik düştüm. sanırım pişman değilim. kargo geldiğinde anlayacağım. swh.
  • geçtiğimiz temmuz ayında trailrocker modelini satın aldığım seri.

ayakkabı arayışında olmamama rağmen arkadaşımın telkiniyle mağazada denedim. rahatlığına aşık olarak satın alıp çıktım ürünü. memnun şekilde kullanırken henüz 5 ayını doldurmadan sağ üst filesi yırtıldı. sadece şehir içinde ve düz beton zeminde kullanmıştım.

ürünü incelemeye gönderdim. kullanıcı hatası cevabı aldım. tüketici hakem heyetine şikayet ettim. şu an sonuç bekliyorum.

güzel, rahat ayakkabıdır ancak sağlamlık konusunda bekleneni vermemiştir. farklı markaların aynı tarz ayakkabıları için tavsiyeler beklenmektedir.

edit: hakem heyeti firmayı haklı bulmuş. diyecek lafım yok. the north face fastpack litewave gtx ile yoluma devam ediyorum. adidas’ın yanından geçmem bu vakitten sonra.
  • ayakkabıların range rover'ıdır.
  • topuk tarafından iç astarı yırtılmıştır. verilen parayı haketmeyen bir ayakkabı. 2 ay kullandıktan sonra iç astarı yırtılmaya başladı. iş yoğunluğundan dolayı 5 ay sonra incelemeye götürebildim. bazı yerlerden okuduğum yorumlara göre kesin reddedilecek. bunu da bağcıkları çözmeden giymiş gibi bir beyana bağlamışlar. hayatım da hiçbir ayakkabımı bağcıklarını çözerek giymedim. adidasın hiç bu kadar kalitesiz ayakkabı yaptığını görmemiştim.
hesabın var mı? giriş yap