şükela:  tümü | bugün
 • superonline tarafından icat edilmiş para yolma ve insanları mağdur etme politikası. şöyledir;

  superonline adil kullanım koşulları nedir?

  *) superonline bireysel hizmet abonelikleri, superonline tarafından hizmetin verildiği adreste ve bireysel kullanım için geçerlidir.

  *) superonline bireysel hizmetleri, hizmetin verildiği adres dışında kullanılamaz.

  *) superonline internet erişim hizmeti paylaştırılamaz. hizmetin paylaştırılması, yeniden dağıtılması, hizmetin amacına uygun kullanılmaması gibi nedenlerle oluşabilecek performans kaybından ve/veya yasal yükümlülüklerden superonline sorumlu tutulamaz.

  *) superonline bir hizmetin satışını bir kampanyaya ve ilgili kampanyanın koşullarına bağlamış olabilir. bu koşullar altında kullanıcı ilgili kampanya koşullarına uymayı kabul ve beyan ederek söz konusu kampanyadan ve ilgili hizmetten yararlanır.

  *) superonline’in sağladığı hizmetler adil kullanım koşullarına tabii olabilir. adil kullanım koşulları, superonline tarafından sağlanan hizmetin limitsiz internet erişimi, limitsiz ve yön bağımsız telefon hizmeti ve superonline tarafından sunulan her tür diğer hizmetler için belirlenmiş olabilir.

  *) bir ürün, hizmet ya da kampanyada adil kullanım koşulları uygulaması var ise; superonline, ilgili ürün, hizmet ve kampanya için adil kullanım koşullarını kampanya koşulları içinde yayınlar.

  *) adil kullanım koşulları her bir hizmet için superonline tarafından belirlenir. adil kullanım koşulları, söz konusu hizmetin türü ve amacı dışında, diğer kullanıcıların haklarına ve aldıkları hizmetin içerik ya da kalitesine etki edecek şekilde her turlu nitel ve nicel durum ile kullanılmasını engellemek amacıyla oluşturulmuştur.

  *) superonline tarafından belirlenen adil kullanım koşulları’na uyulmaması halinde, superonline ilgili internet erişim hizmetinin hız, kota ve limitinde, telefon hizmetlerinin süre, yön ve kontör artış periyodunda değişiklik yapma; hizmeti kısmen ya da tamamen engelleme, durdurma veya sınırlandırma hakkını saklı tutar.

  *) superonline hizmet kullanım koşulları, ilgili hizmetler için düzenlenmiş sözleşmelerin ve kampanya koşullarının ayrılmaz bir parçasıdır.

  *) 15 nisan 2010 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, superonline fiber internet hizmetinde, limitli veya limitsiz abone olunan paketin download hızının 5 katı gb kadar download; upload hızının 10 katı gb kadar upload adil kullanım koşulu olarak uygulanacaktır. fatura dönemi içerisinde adil kullanım koşulu miktarını geçen kullanıcıların hızları bir sonraki fatura kesim tarihine kadar dowload için 512 kbps, upload için 128 kbps’ye düşürülecektir. fatura kesim tarihinden sonra, adil kullanım koşulu uygulanan abonelerin paketleri ilk haline geri dönecektir.

  örneğin; 10 mbps limitsiz paketteki bir abonemiz, upload hızı olan 1 mbps’nin 10 katı olan 10 gb upload ‘u aştığı zaman adil kullanım koşullu uygulaması kapsamında fatura kesin tarihine kadar upload hızı 128 kbps’ye düşürülecektir.
 • isp lar varolduğundan beri çeşitli şekillerde varolan kavramdır.
  wiki
 • (ara: adalet* si*)
 • pek çok web hosting firması da bunu acceptaple usage policy olarak adlandırır.unlimited storage,unlimited bandwidth diye satın aldığınız hosting paketi bir iki gün sonra kapatılırsa anlarsınız ki server'ın anasını ağlatmışsınız ya da siteleriniz bir şekilde fazla kaynak tüketiyor.
 • eski bir ttnet müşterisi olmamdan dolayı bu sikimsonik koşullara tabi olmayan 1 mb hızlı kotasız tarifeye sahibim, ve ttnet sanki bu tarifenin tek örneği bende kalmışçasına sabah, akşam, gece veya gündüz demeden arayıp tarifemi elimden almaya çalışmakta. yetmezmiş gibi bi de diğer canavar firmalar aramaya başladı. zaman zaman telefonumdan anadolunun ücra köşelerinin işlek otogarlarının sesleri yankılanıyor, zira bu firmaların satış politikası ile otobüs firmalarının satış politikası arasında pek bir fark göremiyorum.

  yani gören de 100 mb hızla yardırıyoruz da ödediğimiz paranın çook çok üstünde bir hizmeti daha ucuza alıyoruz sanacak, insafınızı sikeyim çok afedersiniz.

  ayrıca öncelikle bu adil kullanım koşulları denen uygulamayı icat eden kişiler, sonrasında ise ülkemizde uygulanmasına önayak olan kişilerle ilgili olarak çok güzel fikirlerim var, geniş çaplı böyle.
 • dünyanın her tarafında uygulanan fakat görünen o ki sadece türkiyede bu derece sömürülen bir kısıtlama.dünyanın önde gelen isp'leride bu uygulamayı kullanır fakat sadece internetin yoğun olduğu saatlerde (misal akşam 6-9 arası) hızı kısıtlayarak bunu yapar o da her allahın günü değil.
  gel gelelim benim altyapısı legodan yapılmış ülkemde internet hızı haftalarca kısıtlamaya kadar götürülebilmektedir.birilerinin işine geldiği için böyle olduğunuda sanırım anlamayan yoktur.
 • bir çok ülkede olduğu doğrudur, fakat türkiye kadar suyu damlayla veren ülke bulamayacağınız uygulama.

  bu download miktarı sınırlamaları abd'de aylık 150 gb'dan başlar. en az 150 gb diyorum bakın, öyle sadaka gibi 25 gb değil yani. avustralya, kanada, ingiltere'de de çoğunlukla en kötü 250 gb sınırlar vardır. böyle ülkelerde 25 gb için 8-10 dolar anca ödersiniz.

  japonya'yı hiç söylemeyeyim, yok yok, söyleyeyim de utanalım ülkece:

  asah, japan: hız 20-50 mbps, hiçbir download sınırı yok. 32-48 dolar arası değişen tarifeler.
  ntt, japan: hıza göre değişen 42-84 dolar arası tarifeler, günlük (yanlış okumuyorsunuz, evet günlük) 30 gb download sınırı.

  bütün bu ülkelerin alım gücünün, hayat standardının türkiye'nin kaç katı olduğunu da bir zahmet siz düşünün.