1. çoğu urunu turkiyede uretildiği için turkiyede gorulmesi ve hatta çok ufak defolularının orjinal etiketle pek bir ucuza bulunması mumkundur.
  web siteside www.aeropostale.com'dur
 2. hipi kiyafetlerini inceleyip, arastirip aslinda hipilikle hic alakasi olmayan marka delilerine sifirdan uretip satan kazikci amerikan sirketine verilen telafuzu zor ad. salak hatunlar size yaklasip -aaaa, ayropostal mi giyiyosun, cool- diye sesler cikarabilir. bu acidan o magazadan aldiginiz seyleri salak gostergeci olarak kullanmaniz mumkundur.
 3. guzel indirimler yapan bir magazadir. en az yilda bir polo t-shirtlerini yari fiyatina indirir ki zaten fiyatlari 25 dolar civarindadir normalde.
 4. havaciligin ilk adimlarini temsil eden ve hava araciligi ile, sahara colunun, akdenizin hatta and daglarinin otesinden * posta iletisimini ustlenmis sirket.

  1919 da toulouse sehrinde kurulmus. sonralarindan air francea donusmustur.

  onde gelen piloltarindan biri olan antoine de saint exupery'nin bu konu hakkinda yazdigi kitaplar sayesinde (bkz: vol de nuit), ayni zamanda her biri birer kahraman haline donmus cilgin pilot ekibini simgeler.

  (bkz: saint ex) (bkz: jean mermoz) (bkz: henri guillaumet)

  (bkz: havacilik efsaneleri)
 5. çok ucuza kaliteli ve güzel ürünleri bulunan marka. amerika'daki mağazaları, özellikle indirim dönemlerinde salı pazarını andırır. 2-3 dolara t-shirtler, 10-15 dolara sweatshirtler kapış kapış gider, 100 dolara elleriniz kollarınız dolu çıkarsınız mağazadan. birileri türkiye'ye getirse de giysek. oradaki fiyatının 10 katına satılır burada ama yine de güzel bir seçenek olur sonuçta.