şükela:  tümü | bugün
33 entry daha
  • zafer havalimanı için verilen hazine garantilerini getiriyorlar benim aklıma.
  • afyon da okuyan uşaklı bir sevgilisi olan biri olarak konuşuyorum "kültürel olarak" afyon şam'dır. uşak los angeles. arada böyle bir uçurum var. afyonlu olup hayata geniş bir pencereden bakan görmedim.
    not: aralarında bir saatlik mesafe var.
    kütahya tipik anadolu gibi geliyor. burası hakkında fikrim yok
  • osmangazi elektrik dağıtım a.ş.'nin taşeronluğunu sağladığı 5 ilden 3 tanesi. üçün birini seçmem gerekirse boş çeksem daha iyidir.
  • oda bir şey mi, (bkz: kayseri yozgat sivas)
  • 3'ünün ortak özellikleri

yalan
    abartma
    küfür

bu konuda başka iller ellerine su dokemez
  • egenin (d)incisi.
  • afşon uşakya kütah.

beynim arada bir böyle mixler yapar ben alıştım.
    (bkz: pediköy kandık)
    (bkz: tapa çıp fakültesi)
    (bkz: yarayan kana)
    (bkz: yıldım yeminlen)
  • afyon çok yobaz bir memlekettir. bunu laf olsun diye söylemiyorum. günahkarlar diye üniversiteli kız öğrencileri taşlamaya kalktıklarını biliyorum. kütahya da pek iyi sayılmaz ama uşak en azından kimsenin kimseye zarar vermeden yaşadığı bir şehirdir. ulaşımı oldukça kolaydır. iklimi iyidir. sosyal hayat pek de iyi sayılmaz uşak için. iş bulmak da zordur ayrıca.
  • uşak'ın bu listeden çıkartılması gerekiyor. burda her ne kadar gömülse de manisa'dan vs. daha moderndir uşak. kimse kimseye karışmaz, din tartışması vs. kolay kolay yaşanmaz.
  • gece gece memleketimle ilgili yazılanlar gözümü doldurmuştur.(üzülme anlamında)
    lisedeki coğrafyacının anlattığına göre afyonkarahisar ticari faaliyetlerini izmir üzerinden yürüttüğü için (özellikle mermer ticaretinin ege denizinden olması gibi) ege bölgesinde sayılmış çook uzun yıllar önce.
    aynı zamada halkın ağzı da ege’ye uygun.ama damak tadı olarak kesinlikle iç anadolu’ya yakın.
    neyse şimdi ege konusunu bırakalım.
    uşak ve kütahya olarak çok bilgim yok, sadece oralarda yaşayan insanların bir kısmının haftasonları alışveriş için afyonkarahisar’a geldiğini biliyorum.
    afyon sizin düşündüğünüzden çok daha gelişti son yıllarda.
    dünya motocross şampiyonası 2 yıldır burada yapılıyor.
    aynı zamanda hatay ve gaziantepten sonra
    unesco’nun “yaratıcı şehirler ağı”na katılan 3. türk şehri.
    siz şehrin hangi yüzünü gördünüz bilmiyorum ama inşallah bir gün güzel yüzünü de görürsünüz.
    bu da bugün karşıma çıkmıştı
121 entry daha