şükela:  tümü | bugün
 • microsoft efsanesi age of empires serisinin 3. oyunun ek paketi.

  bu oyundaki en büyük deği$iklik eklenen 3 yeni irkin di$inda herolar yerine warchief'lerin olmasi. normal herolardan daha dayanikli ve guclu olan warchiefler ile birlikte sava$a girildiği zaman diğer üniteler de bundan nasiplenip daha ta$akli oluyolar. bu da ba$ka bi oyunu hatirlatti bana ama... olsun.. ensemble studios kari$tirsin oyunlari birbirine calsin cirpsiz zevkli oluyo. gerci olayin artik iyice age of empires'dan uzakla$tigi a$ikar.
 • insana "holololooo" diyerek düşmanı kendi saflarına çeken sakallı tonton dini şahısları özlettiren güncellemeler, paketler, versiyonlardan biri daha. eskiden ne güzeldi eskiler.
 • age of serisine iyice doğaüstü güçleri sokan ek paket. yine de bu doğaüstü güçler daha çok yerli kabilelere ait, temel mantığı çok bozan bir durum yok. campaign bölümü de gayet zevkli yapılmış, haritalar çok detaylı ve ilgi çekici. yeni campaign serisinde farklı olan "customize" özelliğinin olmaması. sadece "choose new cards" veya "build a deck" seçenekleri oluyor. zaten çok bi numarası da yoktu onların, daha iyi olmuş, sadeleşmiş oyun.
 • age of empires 3'ün olumsuz özelliklerini bertaraf etmiş ve sıkıcılığına çeşitli güzellikler ekleyerek eğlenceli hale getirmiş oyun. özellikle yerli uygarlıklardaki kamp ateşi ve ateşten güç alma gibi kısımlar aoe kültürüne epey yakışmıştır. öte yandan warchief'lerin oyunda beklediğim gibi heyecan verici bir etkisini göremedim ben.

  yine uzun süre oynadık bu oyunu ama multiplayer'ı hiç bir zaman the conquerors'un önüne geçemedi. bakalım age of empires 3 the asian dynasties bize neler tattıracak.
 • aztecs, sioux ve iroquois "native civilizations"a sahip oyun.
 • home city'deki customize hedesini kalkmasını doğru bulduğum, velakin yeni getirilen özelliklerin age of mythologyye benzemesi yüzünden hoş karşılamadığım ek paket. oyundaki settlerslerin dans etmesini falan anladım da, keşke bu kadar mitoljik bir şekilde yapmasalarmış. oyundaki senaryo modu biraz zorlanmış, biraz daha dikkat istiyor ve "inşa et, oluştur ve yık" üçlüsü dışında da güzel örnekler var. oyunu oynarken kesinlikle politik bazı görüşleri bir kenera bırakmak lazım, oyun boyunca nedense hep new world insanları haklı ve nasıl oluyorsa oradaki insanlar bu insanlara saldırıyor, siz de onlar saldırdı diye yerle bir ediyorsunuz paso bunları. zaten daha fazlası beklenemez.
 • sioux irkinin hayvan gibi güçlü oldugu oyun. hele bu irktaki rifle rider çok güçlüdür.
 • anlamadığım oyundur. nerede conquer nerede bu..
 • (bkz: sioux)
  (bkz: aztecs)
  (bkz: irqous)