• burnunu mıncırarak "ağlarsan ben de ağlarım" demek.
  • söz değildir o. ağlamasından utanmayacak şekilde tutum sergilemendir. rahat hissetmesi yapılacak en en güzel şeydir.
  • sen ağlarken,
    şırıl şırıl boşalırken gözyaşların benim için;
    göz pınarlarından bin can,
    bin derman içtim…
    sanki ömür çimeninden bin ömür daha biçtim…
  • neden illa bi şey söylemeniz gerektiğine inanıyosunuz ki?
  • yolda ağlayan kadın, erkek veya çocuk gördüğümde direkt yanlarına gidip yapabileceğim bir şey olup olmadığını soruyorum. biraz konuşma yeteneğim iyidir belki rahatlatırım, derdine ortak olurum, çözüm bulurum falan diye.
  • yanındayım!
  • kimin ağlattığına ve ne için ağladığına göre değişir.
  • neye ağladığı çok önemli. gereksiz şeyler ve ilgi çekmek için ağlıyorsa yüzüne bakmam hatta olabildiğince uzaklaşmak daha doğru olur bu tür kadınlardan. ciddi meselelerde ise çözüm yolu sunmak, güzel söz söylemekten daha yararlı oluyor.
  • hayratçı mıyız biz? her ağlayana mendil uzatalım. gözyaşını silelim, güzel söz söyleyelim. kimdir? nedir? neden ağlıyordur? ne bok yemiştir? ya da kim üzmüştür? bunları bilmek lazım.
  • ben ağlarken kabuğumda olurum genelde. kimse duymaz bilmez. üstelik zamana yayınca çok da ağladığımı fark ettim tam da şimdi. iki çocuk, kalabalık bir mahalle, sık gelen misafirler başka uğraşlar, şaşırdım nasıl yalnız kalıp da ağlayabildiğime şu an.

birine yakalandığımda ya işlem bitmiş oluyor öyle ıslak kirpikler kızarmış burun falan gribe atıyorum suçu. ya da tam ortasındaysam kaçış yoksa yıkıyorum bendimi.

hiç bir söz iyi gelmiyor susup yanında öylece oturmak kadar. ha bi de peçete verin.
hesabın var mı? giriş yap