• şirkette yakınını kaybetmiş bi arkadaşımız, zor tutuyodu kendini. kapıyı kapatttım. oturdum yanına. gözlerine baktım. çok salakça ama kendini tutmana gerek yok, yanındayım, rahat rahat ağlayabilirsin dedim. iznime ihtiyacı yoktu elbette. sadece sürekli ağlama, üzülme diyip duyguları bastıran bi düzende, nefes aldırmak istedim. ağlarken de acıma, minnoşlaştırma, çocuk gibi sakinleştirme triplerine girmedim. teselliye ya da pış pışa değil, sadece ve sadece sıvılaşan duygularını içinden akıtmaya ihtiyacı vardı. yüzüne şefkat ve dostlukla baktım. karşılıklı derin bir nefes aldık. sarıldık. ikimize de iyi geldi.

güçlü bir kadın ağladığında, dünyanız yerinden oynamıyorsa, ya sizde bir sorun vardır ya da dünyada...

https://youtu.be/os0tg0ijcp4

bu arada daha önce izlemediyseniz/bilmiyorsanız, videonun neyden bahsettigi çok açık değil; sonradan fark ettim. hikayesini okursanız taşlar yerine oturacak: (bkz: #32847467)
  • "bir nokta kütle diğer bir nokta kütleyi, iki kütlenin çarpımı ile doğru, aralarındaki uzaklığının karesi ile ters orantılı olacak büyüklükteki bir f2 kuvveti ile çeker."

saçını okşarken söyleyin.
  • daha dün ikonik umut sarıkaya karikatürünü oğluma göstermiş ve hunharca bir kez daha gülmüşken, bu başlığın karşıma çıkması tesadüf olamaz.

allah affetsin başlığı görünce yine bir gülme geldi.

tabi ki 'ağlama melis' denilmeli.

görsel
  • yanında sessizce oturup, içini dökmesine izin vermektir. bazen söyleyeceğiniz hiçbir şey etki etmez ve bazen insan sözlerden ziyade sadece birinin yanında olmasına ihtiyaç duyar. o zaten gerektiği kadar ağladığı ve kendini iyi hissettiği zaman sizin devreye girmeniz daha uygun olur. sözler her zaman için gelir geçer ama davranışlar çok daha unutulmaz olurlar.
  • gel sana enerji yükleyeyim
  • "kes artık ağlamayı! şimdi gerçek bir kraliçe gibi davran ve suratıma otur."
  • ben ağlarken kabuğumda olurum genelde. kimse duymaz bilmez. üstelik zamana yayınca çok da ağladığımı fark ettim tam da şimdi. iki çocuk, kalabalık bir mahalle, sık gelen misafirler başka uğraşlar, şaşırdım nasıl yalnız kalıp da ağlayabildiğime şu an.

birine yakalandığımda ya işlem bitmiş oluyor öyle ıslak kirpikler kızarmış burun falan gribe atıyorum suçu. ya da tam ortasındaysam kaçış yoksa yıkıyorum bendimi.

hiç bir söz iyi gelmiyor susup yanında öylece oturmak kadar. ha bi de peçete verin.
  • kadın şayet ağlama noktasına geldiyse sözler değil sessizlik teselli eder onu.
  • avcılar serengetide yine maharetlerini gösteriyor. yavru ceylanlar çaresiz, avcılar aç.
hesabın var mı? giriş yap