• üst edit: görsel daha önce rusya'da yayınlanmış. ama yerel kaynaklardan aldığım bilgi olayı doğruluyor.

10 şubat tarihinde yayınlanan habere göre doğubeyazıt kırsalında bir kişi vahşi hayvanlar tarafından öldürülmüş. muhtemelen kurtlar tarafından. söylentiye göre de yaşayanlar kurt izlerini takip ederek 11 kurdu öldürmüş.

işin acı tarafı ise yurtdışından kaçak yollarla ülkemize giriş yapan bir insan. bu soğukta, karda, gecede aç susuz o yollarda kim bilir başına neler geldi.

tanım: sınır namustur dedik ama sınırdan geçenler artık kentlere ulaşamadan vahşi hayvanlara yem oluyor.

uyarı: görsel +18

görsel

haber
  • kurtlar sınırlarını devletten daha iyi korumuş, öldürülen 11 kurt üzdü.
  • ülkücü gençliğin sınır korumasının eseri insan. hadi gomünistler buğu da açıhlasın.
  • kurtlar tarafından parçalanarak mı öldürüldü, soğuktan donarak öldü sonra mı kurtlar parçaladı yoksa öldürülüp atıldıktan sonra mı kurtlar parçaladı belirsiz araştırılmalı. göçmen dediğin tipler tek tabanca sınırı geçip girmez yanında bir kaç tane arkadaşı olur. bu mevsimde o noktanda sınırı geçebilmek için soğuğa karşı bayağı bir tedbir alman lazım. durum pek tek kişinin sınırı geçerken ölme meselesi gibi gözükmedi
  • daha önce kurt tarafından öldürülen bir insan görmedim fakat kurt tarafından öldürülen çok hayvan ve köpek gördüm.
    normalde bu kurtlar öyle böyle yemezler avlarını. ben resime bakmadan önce zihnimde tam bir iskelet maketi beklemiştim fakat gördüğüm pek de öyle değil...
    o insanın sadece kemikleri kalmalıydı kurt tarafından yenilse idi.
    yine de tabi bilemiyorum belki de yarım kaldı beslenmeleri kaçıp gittiler.
    bu arada kurt izlerini takip edenler kimler? muhtemelen bu sınırdan kaçak yollar ile geçmeye çalışan bir afgan. kurtların peşine düşenler de afgan kaçaklar mıymış?
  • nasıl ki sokak köpekleri birini parçaladığında öldürülmüyorsa kurtlar da birini parçaladığında öldürülmemeli. üstüne üstlük hayvanlar hudut bekçisi gibi dışardan geleni avlamış, koruma ekibine alacağınıza öldürüyorsunuz.
  • valla 20 küsur doğrudan bir o kadar da dolaylı yoldan köpekler tarafından vefat etti son 2 yılda.

kuduz vakalarini saymıyorum.

kimse devlete bok atmasın insanlar insana değer verecek ki devlette versin.

devlet değil insanlar koruyor düzeni kültür ve insan yaşamına önem vererek.

sonra bu haber üzücü de olsa unutulur gider.
    kurtlar da insana saldırır. ınsanda kurda.

kedi kadar önemi yok ama insanın keşke kedi kadar insan ve canlı yasaminada deger verse. bu dolaylı yoldan işyerinde insana değer verilmemesine.

yerdeki çukurların onarılmamasina.

her türlü haksizlikta insan unutuluyor diye sizlanmaya.

bak geçen hafta kafadan 10 kadın cinayeti işlendi.

bir gemi battı 6 kişi öldü.
    biri kişi suçsuz yere 15 yıl hapis aldı.

benzeri binlerce durum yaşanıyor ve hepsinde insan güçsüz durumda kalıyor. ınsana değerin başladığı an hukukda düzelecek hayvan haklarına düzelecek. hayvan eziyetide son bulacak. çünkü olmaması gereken yerdeler.

ınsan isen de onların vahşi yaşam alanına korumasız gitmeyeceksin.

allah rahmet eylesin
  • ülkedeki mülteci nefretini anlarım ederim neyse ama vahşi hayvanlar tarafından öldürülmüş veya ölüsü parçalanmış bir insan hakkında böyle iğrenç espriler kasabilmek insanlığını yitirmişliktir.
    yapmayın etmeyin.
    türkiye'den kaçmak isterken yunanistan topraklarında kurtlar tarafından parçalanmış bir türkün cesedi hakkında da böyle espri kasabilir miydiniz? o kişinin o topraklarda istenip istenmediği falan başka mesele ama orada bir insan yatıyor lan?
    insan!
    doğmuş, anasının koynundan süt emmiş, ninniler dinlemiş…
    belki bir bekleyeni, özleyeni hala haber bekliyor başka bir memlekette.
    ülkenin işgaline ben de karşıyım. ama insana karşı bu kadar gaddar olmayın. insanlıktan çıkmayın. nefreti dile getirmenin bile adabı var.
  • yazılan bazı yorumlara bakınca insan olmanın ve insan kalmanın ne kadar zor ve önemli olduğu anlaşılıyor.
hesabın var mı? giriş yap