• ben 32 yaşıma kadar nasıl geldim kardeşim?

yaşamayı seviyorum, özgürlüğü seviyorum, bu halkı seviyorum derken yalan mı söyledim acaba kendime? çok mu korktum kardeşim elimde aslında olmayanları kaybemekten? şekil mi yaptım etrafımdakilere? kaçtım mı? uzaktan bağırmayı adamlık mı sandım? gaz iki kere gözüme kaçıp da gözlerim yaşarınca kendimi kahraman mı sandım? çocuk oyuncağı mı sandım tüm bu olanları?

sen 22 yaşında başından vurulup öldürülürken ben 32 yaşıma nasıl geldim kardeşim? ben bu utancı içimde yaşatacak kadar büyük ne günah işledim? ben senin, ethem'in, ismail'in, medeni'nin haklarını nasıl öderim kardeşim? sen tertemiz yüzünle uzanıp yatarken ben nasıl ayakta dururum?

hakkını helal et ahmet.

çok özür dilerim kardeşim. çok özür dilerim.
  • hatay'ın havasından mıdır suyundan mıdır bilemem ama ne çok ölümsüz kahraman armağan ettiler bize. sonradan çok isteyerek katıldılar bu topraklara, belki ondan hakkını vererek savunuyorlar herşeyi, sonuna kadar. sabah her yerde aynı resim. buradan link vermenin de bi alemi yok bu saatten sonra. kimin kafasına kazınmadı acaba o resim? eski bir duvarın önünde, eller cepte, yüzünde bir umut ama ne için olduğu belli değil. mavi boyalı yazılar. adam olmaktan bahsediyor. satmak ve satmamak derdi. basit yani. ilkeli olmak insanlık adına istediği. neyi sattığın önemli değil sonuçta. herşey olabilir. vatanın, vatandaşların, ülke toprakları veya daha basit olacaksa kendin.
    hani okuduk ya geçtiğimiz aylarda hatay'da evlerden barikatlara koltuk, çamaşır makinası falan attı vatandaşlar. yardım için, ne bulduysa. ellerindeki son kalanlarla. yerde oturmaya razı evde. işte böyle bir de haber çıktı ahmet'in arkasından. çatıdan güneş paneli atmaya çalışırken düşmüş. yani diyo ki her haberi atlatırım diyen yavşak gazeteci, onlar yaratıcıysa ben kralını bulurum. bazı lombaklar da okuyup gülecek buna. yuh herifin aklına nasıl gelmiş ehehe diye.
    binlerce kilometre uzaktaki insanların ölmesini ayıplamak için kullandığınız o dört parmak bize az geliyor kardeşim. bunlar bizim canımız. olimpiyat halkasına bir de gri eklenmiş bu sabah sen daha neden bahsediyorsun?
  • abdullah cömert gibi armutlu'da ve biber gazıyla öldürülmüştür. bu hükümetin gezi olaylarında öldürdüğü 6. gencimizdir. devrim şehididir. ölümsüzlere katılmıştır.

diğer şehitlerimiz gibi annesi annemiz, babası babamızdır. cenazesinde bulunmaya çalışacağım.
  • bu sabah iskelede bir genç bağırıyordu, "dün gece ahmet atakan'ı öldürdüler, haberiniz var mı? dün gece ahmet atakan'ı öldürdüler, haberiniz var mı? dün gece ahmet atakan'ı öldürdüler, haberiniz var mı? dün gece ahmet atakan'ı öldürdüler, haberiniz var mı?"

kalbim sıkıştı.
    ve dün gece ahmet atakan'ı öldürdüler.
    haberiniz var mı?
  • ethem öldürüldü, "dhkpcli" dediler. ali ismail öldürüldü, "ateist" dediler. ahmet atakan öldürüldü, "esad destekçisi" dediler. bunları diyenler;
    ethem taşla öldü,aliyi geziciler dövdü,ahmet polise güneş paneli atarken düştü de dediler.
  • adını sol frame'de görünce yine öldürülen bir başka vatandaşımız olduğunu anladığımız kardeşimiz. böyle de bir memlekette yaşıyoruz.
  • bu ülkede herkes özgürlükler içerisinde, barış içinde yaşıyor ve gençlerimiz çok mutlu...

(bkz: yersen)

tanım:22 yaşında öldürülen arkadaşımız....
  • emniyet güçleri tarafından vurulmuş çocuk !emniyet güçleri, biz, sana çocuklarımızı emanet eder miyiz?oğullarımız ya da kızlarımız dışarıda bir yerlerde olduğunda en çok "emniyet" imizden korktuk ! kaç çocuk daha vuracaksınız, kaç evde annelerin yüreği kan ağlayacak ! bilmez misiniz, bu ülkede bir çocuk vuruluyorsa o ülkenin bütün anaları ağlar ve bilmez misiniz annelerin rengi, dili, milliyeti, dini yoktur evlatlar vurulduğunda. bu sabahlara uyanmak ağır geliyor...
  • aklımın almadığı, bu çocuklar ne zaman büyüdüler ve ne zaman sakalları çıktı?

sakalların var ama sen daha çocuktun be çocuk!
  • muhtemelen onun da amacı bir polisi vurmaktı. allah taksiratını affetsin.

(bkz: bok yoluna gitmek)
hesabın var mı? giriş yap