• -simdi ziyacim, bak guzel kardesim, biri karsina ciksa, ulan ibne, ulan o..cocugu, ulan pezevenk, senin anani butun harran ovasi taniyor dese iyi mi olur du? olmazdi tabi... ben bu tip insanlari burdan kiniyorum. sana da iyi aksamlar diliyorum guzel kardesim.
  • -şimdi bir ya siz salaksınız şerefsizsiniz aşağılıksınız
    -ne biçim konuşuyorsunuz ahmet bey siz
    -bakın öylesiniz demiyorum
    -kapatıyorum ben telefonu
    -adamsanız çıkar gelirsiniz buraya
  • konuştuğu insanın bir yanında, bir karşısında olarak en laf cambazı adamı bile darmadağın eden sataşma biçimi.. birçok sözlük yazarı arkadaşın tespit ettiği üzere sataşırken şu kalıpları kullanmaktadır:
    şimdi ben size x desem ama bakın demiyorum (x=herhangi bir kötü sıfat)
    bidakka bidakka bidakka
    müsaade buyrun müsaade buyrun
    devam ediyorum
    adamsa
    töhmet altında kalmak
    biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir
    size x tane sorum olacak (x>2)
    fenerbahçe tandanslı basın
    yazıklar olsun
    be adam
    ne idüğü belirsiz
    sabaha kadar kırmızı kart
    tanımam etmem
    maçası yememek
  • "- $imdi ben size x desem, ama bakin demiyorum..." $eklinde insani kanser etmek. bir yandan atip tutarken ote yandan, cikar bir laf gelirse desem dedim demedim diyebilecek, kendi kafasina gore acik kapi birakmak.
    (ara: ahmet cakar*)
  • "ben size bir şey söyleyeceğim ama sakın hakaret olarak algılamayın" uyarısından sonra stüdyodaki diğer iki kişiye "ikiniz de sapık bir eyyamcılık içindesiniz" dediğine bizzat şahit oldum. bir şey demiyorum.
  • babam yapıyor bunu arada bir. hiç hoş değil!

- şu yaptığın hareket son derece için boş, manası olmayan, senin gibi 30 yaşına gelmiş bir adama yakışmayan bir hareket. yazıklar olsun!

bir de çakar'ın sümbülzade vehbi ekolünün iyi bir temsilcisi olduğunu görüyoruz:

- eğer adamsanız...
    + lan?!
    - ki; aksi ispat edilmedikçe adamsınız.
    + haa, tamam o zaman.
    - eğer haysiyetiniz, namusunuz, şerefiniz varsa...
    + hocam ayıp oluyor ama!
    - ki biliyorum birazcık da olsa vardır mutlaka.
    + oh be!
    - yine de yazıklar olsun. size karaktersiz diyemem ama karakterli olmak konusunda sıkıntılarınız olduğunu söyleyebilirim!
    + şimdi seni var yaaa...
  • sürekli agresif, sürekli önceden planlanmış, tuhaf örneklerle bezeli giri girmektir. ahmet çakar'ın tarzını benimsemek için kendisi iyice analiz edilmelidir. anahtar sözcüklere bilhassa dikkat edilmelidir. hemen ahmet hoca'mızdan örnekler verelim,

"olympiakos kadar şaklaban, manchester city kadar ayakçı bir takım yoktur." burada görüleceği üzere şaklaban ve ve ayakçı dikkat çekme amaçlı anahtar kelimelerdir. örneğin hemen sol frame'deki bir başlığa uyarlayalım bu anahtar kelimeleri,
    başlık: cep telefonu firlatma yarismasi
    örnek giri: cep telefonu fırlatmak kadar ayakçı, bunu yarış haline getirmek kadar şaklaban bir eylem yoktur.

gördüğünüz gibi bu anahtar kelimeler her kalıba uyabilir. anahtar kelimeler bazı örnekler verecek olursak, amiyane, tuhaf, umumiyetle, sıkıntı, sık kullanılan anahtar kelimelerdir. eyyy kelimesi umumiyetle cümleye başlamadan önce kullanılmalıdır.

giri içerisinde konu ile alakasız fantastik örnekler verilmelidir. misal kennedy suikasti, babil yazıtları, uzay ve gezegenler.

sıkça "x adam değil", "bu hareketi görmek için insan olmaya, uzayda olmaya, bilmem ne olmaya gerek yok" denmelidir.

bolca iddialı konuşulmalıdır, eğer x adamsa bunu yapsın, yapamazsa adam değil denmelidir.

sırada işin en zor kısmı vardır, karşısındaki uyutup üstün duruma geçme kısmı. bunu başarmak gerçekten uzmanlık istemektedir. ahmet hoca bunu şekildeki örnekler ile yapmıştır.

örnek 1:

ahmet çakar'dan kazım kanat'a: burada ikimizden birisi futbolu bilmiyor. ama ben bildiğimi bildiğime göre doğal olarak sen bilmiyorsun.

örnek 2:

ahmet çakar: ben bu pozisyona penaltı diyen yorumcunun futbol bilgisinden şüphe duyarım.
    kazım kanat: ben de bu pozisyona penaltı demeyen hakem hocasının futbol bilgisinden şüphe duyarım.
    ahmet çakar: yani sen benim futbol bilgimdem şüphe mi ediyorsun?
    kazım kanat: ama sen de benim futbol bilgimden şüphe ettin...
    ahmet çakar: evet ediyorum zaten...

örnekler hazmedildikten sonra, ahmet çakar tarzında yazı yazmaya hazırsınız demektir.
  • "sana orospu çocuğu derdim ama ananın kulakları çınlamasın demiycem.." benzeri sataşmalar, küçükken mahallede atıp tutan çocuklar vardır, camdan çıkıp "sessiz oynayın lan!" dersin, "siktir lan" çeker, aşağı koşarsın, kaçmış olur o saniyede ..o hesap
  • ara sıra sesli düşünme yöntemi ile yapılan sataşmalardır.
    "- şimdi sinsi desem hakaret olacak, adam değilsin desem gene hakaret olacak."
  • her hakaretin sonuna "gibi" eklenir. mesela, "mehmet salak gibi görünüyor." bunun üzerine mehmet sinirlenir ve "sen bana salak diyemezsin" falan der. ve ahmet çakar'ın öldürücü savunması; "ben sana salak demedim, gibi dedim."

karşıdaki kalır öyle...
hesabın var mı? giriş yap