şükela:  tümü | bugün
 • kendini tıbba adamış değişik bir doktor.
  işi gücü textbook okumak, sürekli tus ile ilgili paylaşımlarda bulunmak. ama kesinlikle türkiyenin bilimsel anlamda en sağlam genel cerrahlarından birisidir. herhangi bir konuda soracağınız soruları alçakgönüllülük ile cevaplar, mümkün mertebe size yardımcı olmaya çalışır.
  kadıköy taraflarında tus için kurs falan da veriyormuş sanırım. güzel adamdır vesselam...

  https://www.ahmeterkek.com/

  böyle de bir sitesi var kendisinin. şöyle de bir geçmişini buldum;

  --- spoiler ---

  dr. ahmet erkek tıp eğitimini 2004 yılında uludağ üniversitesi tıp fakültesi’nde tamamladıktan sonra 2005-2010 yılları arasında marmara üniversitesi tıp fakültesi genel cerrahi anabilim dalı’nda uzmanlık eğitimini almıştır. 2009 yılında norveç’in bergen üniversitesi tıp fakültesi haukeland üniversite hastanesi gastrointestinal cerrahi ünitesi’nde gözlemci statüsünde eğitim almıştır. kendisi hali hazırda türk cerrahi derneği ve marmara anadolu yakası meme hastalıkları mezuniyet sonrası eğitim konsorsiyumu üyesidir. dr. erkek türk cerrahi derneği yeterlik komisyonuna bağlı “yeterlilik sınavları soru hazırlama kurulu”nda görev yapmaktadır. kendisi 2010 yılından bu yana senaturk senoloji (meme bilimleri) akademisi’nin yönetim kurulu üyesi olarak mali işler müdürlüğü görevini yürütmekte ve aynı zamanda aynı kurumun elektronik öğrenme ve basım/yayın ile eğitim araştırmaları ve planlama bölümlerinde aktif öğretim üyeliği yapmaktadır. dr. erkek 2006 yılından bu yana tıp eğitimi alanında uzmanlığa giriş sınavlarına yönelik hazırlık kitapları yazmakta, yoğunlaştırılmış yüz yüze ve uzaktan elektronik eğitim alanlarında planlama ve uygulama faaliyetlerinde bulunmaktadır.
  --- spoiler ---
 • (bkz: tusworld)
 • dersi "keyifliydi".
 • ders notlarını, kamp sorularını, soru kitabını hazırlarken esinlendiği(!) tusdata genel cerrahi uts soru kitabının yazarına her fırsatta sallamaktan gocunmayan, akrostiş ve mnemonic konusunda kalıcılığı yüksek anlatımları mevcut olan tusworld' ün sahibi genel cerrah. konuyla ilgili anlattığı hikayeler, yaptığı benzetmeler uzun süreli hafızada yer edinir, sınavın fıtratı gereği ortaya çıkan iğrenç text-book tablolarını allem eder kallem eder bir yolunu bulur ve hikayeleştirir. bu yönünün örnek alınması gerektiğini düşünüyorum.
 • okumadığı textbook kalmadığını düşündüğüm, marvard'lı genel cerrah. kendine has üslubuyla anlattığı dersler gerçekten çok 'keyiflidir'.

  (bkz: keyifli)
  (bkz: net mi)

  keşke ankara'ya geldiğinde ayda bir de olsa derslerine katılabilsek..
 • en kısa zamanda türkçe dersi alması gereken genel cerrah.
  https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/…3&oe=58eb2ff2
  hep büyük harf kullanılan, imla düşüklüğünü geçtim kelimeler harfler bile doğru dürüst yazılmayan gönderiler. işin kötü yanı yazdığı kitaplarda da imla, dil bilgisi, gramer yok. ders anlatırken iyi güzel de okurken devre yakan cinsten hatalarla sıkıntılı kaynaklara sahip. kendi deyişiyle notları sürekli güncellerken imla hataları dikkatini mi çekmiyor, imla bilgisi mi yok, yoksa notları güncellemiyor mu bilemedim ama düzelmesi lazım. facebook hesabına bakan daha neler neler görür bu kadarla yetinelim şimdilik.
 • harekete geçmek için uygun şartların oluşmasını beklemeyen just do it mantığıyla hareket eden genel cerrah. gerçekten de bir işe başlarken başlamamak için çok çeşitli bahaneler öne sürülerek ertelemeye sebep olmak mümkündür, bunun sonu çoğunlukla hüsrandır. bir yerinden başlamak, başladıktan sonra çıkmaz sokaklarda kaybolmak mümkündür, ancak vakit geçmeden oralara girilmeyeceğini bilmek büyük kazançtır. kendisinden çok daha büyük sermayeli dersanelerin usmle işine girmemişken start'
  ı kendisinin vermesinde örnek alınması gereken yanlar vardır. iyi yapabilir, kötü yapabilir ayrı ancak yapmaya başlamış, bir ucundan tutmuştur.