• büyük hun hakanı mete han hakkında oldukça etkileyici bir kitaba sahip yazar.
  • ortaokul-lise öğrencilerinin okuması gereken ve hatta okullara dağıltılması gereken;
    teoman han, tanrıkut metehan, kiok han üçlemesinin yazarı.
    bunlar dışında çiçi han, şaman kızı, tomris han gibi tarihi romanları ve komando, reisim çatlı gibi siyasi eserleri de mevcuttur. şu an için kitapyurdu.com'da görünen 43 kitabı var.
  • gök-tanrı'nın çocukları kitabının yazarı.
  • dili aşırı derecede akıcı olarak bilgi veren yazar. "osmanlı'da iktidar kavgaları ve hanedan içi kıyımlar" kitabını ve "kösem sultan" kitabını aldım. göz gezdirmeyle yazı diline hayran kaldım. milliyetçi bir yazar olduğu kitaplarından bellidir. ancak osmanlı'daki kıyımları savunmamalı diye kitap sonu kapağına not düşmüştür. buda kendisine katılan bir artıdır.
  • alper tunga - teoman han - mete han - kiok han - çiçi han kitaplarını okudum islamiyet öncesi türk tarihini genellikle rus ve çinli yazarlardan okumuştum ancak bu milliyetçi yazarımızın kitapları gerçekten okunası , çok akıcı ,sürükleyici ve iştah açıcı bir anlatımı var kesinlikle 15 yaşlarından itibaren her türk çocuğu okumalı bu yazarın kitaplarını beni en çok etkilyeni ise mete han kitabı olmuştur abartılar bile çok güzel serpiştirilmiş hikaye içerisine ve beni etkliyen ahmet haldun mu yoksa mete han mı bilemedim.

birde şunu belirtmemde fayda var bizim tarihimiz osmanlıdan ibaret değildir hayran olunası ve anılmayı hakeden birçok kişioğlu mevcut , islamiyet öncesi olması hiçbirşey değiştirmiyor atalarımız olduğu gerçeğini hiç değiştirmiyor inanın yüce dinimiz ile tanışmadan öncede zaten o ahlak koşullarıyla yaşamış milletlerdir.

biz araplardan yalnızca bu dini almış olmakla kalsaydık bugün bu hallerde olmazdık biz arapların kültürünüde aldık malesef en büyük hatayıda burada yaptık islamiyet öncesi türk tarihini biraz bilen herkes bunu görebilir. kadına verilen değerin düşmesi bunun en kötü ve acı örneğidir.sonrasında yalan dolan ihanet sırasıyla gelmekte...
  • tomris han
    alp er tunga
    teoman han
    çiçi han
    kitaplarını okuduğum dili gerçekten çok akıcı ve insanı yumuşacık koltuğundan alıp bozkırın çetin yaşamına bırakan ve bir hun, bir iskit bir göktürk eri gibi hissetmesini sağlayan, hemen ardından savaşta uçmağa varıp gök'ün bozkırlarında atalarıyla av yapmanın hayalini kurduran bir yazardır kendisi.

kitaplarını okurken bir anda oturduğum yerden kalkıp;
    -atımı hazırlayın, çin'e akına gidiyorum. balalarım sana emanettir ulu hatunum, eğer ki göktanrı uygun görürse yumuşacık döşeğimde değil; er meydanında uçmağa varmak dileğim.
    diye gaza gelip annemle kavga etmeme sebep olmuştur.
    not: ne olmuş yani balkonda gökyüzünü izleyerek uyumak istediysem.

kitaplarında kadim türk dini öyle güzel ve etkileyici anlatmıştır ki zaten pek de yakın olmadığım islam dininden beni daha da uzaklaştırmıştır. tabi ki mesleği mühendislik üzerine olan birisi olarak ata ruhlarıyla konuştuğu idda edilen kamlara inanacak değilim ancak türk mitolojisi olarak korumak istediğim bir kültürdür. hatta akademik ingilizce dersinde bizden makale yazmamız istenmişti, ben de tengrism üzerine yazmıştım. hatta onu daha sonra blogumda da paylaşmıştım ancient turkic - mongolian religion

şaka bir yana her ne kadar hikayelerini abarttığı söylense de sonuç olarak kendisi tarih kitabı değil, destanlardan kurgulanmış romanlar yazmaktadır.

her ne yapıyorsa da gayet iyi yaptığını düşünüyorum.

türklük bilincinin tekrar oluşturulması açısından kitaplarının şiddetle okunmasını tavsiye ederim. (bkz: başlangıç için güzel)
  • (bkz: aksaçlılar meclisi) serisinin 4. kitabını çıkarmış, kalemi kuvvetli yazar.

yazdıkları, bahsettikleri şeylerin gerçekliği çok fazla tartışılır ancak sembolik ve mitolojik öğeleri kullanışı kitaplarının dilini zenginleştirmektedir.

bu açıdan türk tarihi, türk mitolojisi, türk sembolojisi ile ilgilenen suserların kitaplarını okumasını tavsiye ediyorum.
  • tomris han kitabını okuyorum şu ara. . bu okuduğum ikinci kitabı. kadim türk budun kimmerler ile tanıştım yazarla. ama tomris hatun'u anlattiğı bu kitabı ile daha çok hayran oldum üslubuna. bilgi ve kurguyu mükemmel harmanlayabilen bir yazar. okurken resmen bir film platosu kurdum beynimde ve her gece heyecanla izliyorum.
  • eserlerini e-kitap olarak bulamadığım yazar. haldun amca buraları okuyorsan rica ediyorum yayıncınla bir konuşuver. tarih delisi fermuar hadi öptüm.
  • kanımca en mükemmel eseri mete han olan yazar.
hesabın var mı? giriş yap