• ahmet şık etnik temelli bir partiye gönül vermemiştir. kendi ideolojik görüşünü dile getirebileceği bir ortam bulmuştur.

milliyetçi biri olarak hdp'yi şu an etnik milliyetçilik yapan pkk güdümündeki bir siyasi hareket olarak görüyorum ama hdp gördüğüm kadarıyla bir değişim içinde. hdp artık kürt siyasal hareketinden ziyade marijinal solun tercihi haline gelmeye başladı. ahmet şık gibi veli saçılık gibi sol için sembol isimlerin hdp tercihi büyük ihtimal sol seçmeni de hdp'ye yönlendirecek.anketlerde hdp oyu %11 gösteriliyor ama ben daha fazla olacağını düşünüyorum, ama bu artışın sebebi demirtaş değil, demirtaş kürt siyasi hareketi için bir sembol olabilir ama sol için öyle değil.

belki 5 belki 10 yıl sonra hdp artık solun kalesi haline gelecek. sol kendisini ifade edebileceği bir yuva buldu ve bu yuvayı o yuvanın temelini atanlara da bırakmayacak gibi tabii birileri müdahale etmezse...belki bu değişim sonunda hdp kürt siyasi hareketi olmayıp "gerçekten" türkiye partisi haline gelecek . ideolojik olarak benimsemesem de bu değişimi olumlu buluyorum.
  • ya bu adamlar özerlik demiyomuydu öcalan serbest kalsın istemiyorlarmıydı amaçları belli kafa belli hiç bir türk genel başkan mevkisine yerine göz dikmesin diyen faşist milletvekili barındırmıomuydu ne değişti anlamıyorum. tamam sen chp yede kızgın olabilrsin iyi partiyide sevmiyor olabilirsin hdp de işin ne ya. solculuğun adı kalmış sadece üzülüyorum gerçekten.
  • (bkz: 77346576)
  • benim hoşuma gitti biryerden siyasete girmiş olması ama keşke gerçekten düşündüklerini rahatça savunabilecek bir parti ile siyaset yapsaydı... ben 3 seçimdir hdp ye oy veren bir seçmen olarak, meclis seçiminde hdp'ye, cumhurbaşkanı seçiminde ince ‘ye oy vereceğim...
    ben bile şöyle düşünüyorum, nevşin mengü ile yaptığı şu programdaki ahmet şık gerçek ahmet şık değil...
    ahmet şık için chp’de siyaset yapmak ne kadar konformist bir tutum ise * hdp de o kadar radikal görünüyor...
    bence chp de chp çizgilerinin dışına çıkan bir siyaset yapsaydı, hdp ile başlamasından çok daha iyi olurdu. umarım ne demek istediğimi anlaşılmıştır “ pkk terör örgütü müdür ?” sorusuna bi selahattin demirtaş’ın verdiği cevap var, bir de ahmet şık’ın programda verdiği, sesinin titrediği cevap var. o hareketin içinden gelmeyenlerin hdp’de siyaset yapması çok eğreti duruyor.
    henüz hdp’yi içselleştirmiş gibi görünmüyor...
    nerede mahkemede yaptığı o konuşma, nerede bu zoraki açıklamalar...
  • siyasetten umudunu çoktan kesmiş biri olan şahsımı, formaliteden öteye gideceğini hiç tahmin etmesem de bu seçimde heyecanlandırabilmiş, sandığa bir parça da olsa hevesle gidebilme, çevremdekileri de bu motivasyonla yönlendirebilme nedenim. he onu eleştirecek olan önce sırf birilerinin efendilerinin pek yüce çıkarına ters düştüğünden (hatırladığım kadarıyla) 400 küsür gün hapse tıkılmasına , ''gazetecilik'' yapabilmesine saygı duyup önce ağzını açmalı. böylesi leş bir zamanda işini ahlaklı, cesurca yapabilmenin değerini anlamayan her kimse en ala namerttir!
hesabın var mı? giriş yap