• şık bir açıklama olmuş.
  • gerçekçi yaklaşımları umutlandırmıştır. umarım sandığa da yansır bu yaklaşım. (bkz: seni başkan yaptırmayacağız)

edit: ayrıca (bkz: köprüden ince son çıkış)
  • bu açıklama sonrası aşağıdaki adresten yeni seçim sistemine göre simülasyon yaparsanız, ikinci turda hdp'nin % 70'inin ince'yi desteklemesi durumunda kendisini başkan olarak görebileceğimiz bir senaryo mümkün görünüyor.

https://www.tahminhesap.com/…cim-simulasyonu/#sonuc
  • ikinci turda erdoğan ve ince olursa hdp seçmeninin tamamı inceye verir
  • malumun ilamıdır

edit: o yüzden de başlık tutmamıştır.
  • sonra erdoğan ''kimler kimlerle beraber'' deyince höykürüyorsunuz.
    bir yanda yıllarca manda ve himayeyi kabul etmemiş bu ülkeye bağımsızlık vermiş atatürk varken, kendine sözde atatürkçü diyen chp'liler; diğer yanda doğuda kürt devleti isteyen selehaddin demirtaş ve sırtını ypg ye dayayanlar.

ve bu adamlar birbirlerinin destekçisi ulan yemin ediyorum, ben atatürkçüyüm chp'liyim deyip de hdp ile bu ilişkiye sıcak bakanlardan utanıyorum. atatürk mezarından kalksa hepinizin yüzüne tükürür, bu ülkeyi siz teröristlerle beraber yürüyün diye mi kurtardık der.
  • (bkz: eyp)siyle, (bkz: molofof)uyla hayırlı olsun diyorum o zaman.
  • üst not: şu an üzerinden ince'ye saldırmaya çalıştığınız "molofofla (yazamamış da keriz) hayırlı olsun ehki ehki, aynı kuyuya işiyorlar" diye algı yaratmaya çalıştığınız hdp'nin !!!!!götünü yalayacaksınız ikinci turda, götünü!!!!! buraya yazıyorum. at fava bekle.

boykot haberi beklerken destek haberi gören troller durumu beğenmemiş... siz burada çok ağlamayın. reisiniz ikinci turda selahattin'in ayaklarına kapanınca, siz de "sayın demirtaş çok iyi bir yoldaş" yazmaya başlayacaksınız. şimdiden bu kafadan fazla uzaklaşmayın da omurganız kırılmasın dönerken. bakalım o zaman da bahçeli "ben hdp ile anlaşmam" diyecek mi...

hdp seçmeninden %8-9 gibi bir oran tahminen ikinci turda ince'ye yeterli olacaktır. bu kadarı bile bu sözü yerine getirirse, ülkücü kesim de önceki dönemler gibi ağlamazsa, buradaki trollerin yarısı yeni nick arayışına girer.

şu şekilde yorumlar da gelecektir "verseler ne olacak, hdp oyu artık %4 felan". he canım he, ok.
  • bazıları ışığa bakan tavşan gibi kalmış olabilir.

ne yani farklı bir açıklama mı bekliyordunuz?
hesabın var mı? giriş yap