• videoda kabir azabı diyor da asıl kabir azabı bu heriflerle bu ülkede yaşamak amk.
  • aklıma soma'da yaşanan maden kazasını getiren videodur. canlı canlı toprağa gömülen 301 tane can. onların ahsen tv muhabiri gibi nefes almak için bir odaları da olmadı. yaşamak ve yaşatmak için öldüler. yaşamaya çalışırken öldüler.
  • şuradan izlenebilecek beyin yakan canlandırmadır. adam diri diri mezara giriyor ve o bi kaç saatlik zaman diliminde o ölüm sonrası kabir hayatını bi şekilde hissetmeye çalışıyor. olayı biraz daha abartsalar, mesela çevredekiler bi toprak da biz atalım deyip küreklere asılsalar adamı resmen gömebilirlermiş. ondan sonra gel de derdini münker nekir'e anlat:
    ahsen muhabiri:"bakın, münker hanginizsiniz? ben şaka olarak, canladırma bakımından yani..."
    münker ya da nekir: "dalga mı geçiyosun, al şu soruları çöz, yarım saat süren var, hepsi din sorusu..."

ulan biraz daha kayıtta kalsaydın da soruları falan alsaydık bari. bi sonraki adımda cenneti canladırmak adına 40 huriyle görürsek şaşmayalım.
    edit1: mezar açabilmek için mezarlıklar müdürlüğünden izin almak gerekiyor. sırf canlandırma için izin vermezler. yani o mezar biri için açıldı ve onlar da canlandırmayı başkası için açılan mezarda yaptı. bu bir nevi başkasının yerine sınava girmek gibi bi şey. olm muhabir, yakalansaydın çok pis ceza alırdın bak.
    edit2: musa oğlu nusret oktar'ın ruhuna el fatiha.
  • mevlam sormayacak mı reis, neden diri diri girdin diye.
  • pamuksuz canlandırmadır
  • dinci kesimin insanlara bukadar karışmasının etki kurmaya çalışmasının sebebi ne biliyor musunuz, videoda kendisinin söylediği şeyin arkasında gizli aslında.

diyor ya belki birilerine tövbe ettiririz kurtulmasına vesile oluruz diye, senin kurtulmanı düşündüğünden falan değil, ben uyardım benden günah gitti demek için, kendileri için yani.

mesela siz sevdiğiniz bir insanın yanlışını gördüğünüz zaman onu uyarırsınız, arkadaşınızın sigara içmesinin size hiç bir faydası ya da zararı yoktur, onun iyiliği için uyarırsınız birkaç denemeden sonra da ne halin varsa gör dersiniz. normali budur çünkü. ama ne halin varsa gör demiyorsanız işte orada kendi çıkarınız devreye giriyor demektir. yani şimdi bu adam mezara girmiş benim umrumda olur mu olmaz, ama onun umrunda işte çünkü kendi çıkarını düşünüyor, sevap kasma derdinde.

işin komik tarafı da el ense yaptı türkü söylüyo adam mezarda*
  • ben cehennem ateşini merak ediyorum. hadi yak kendini amk.
  • bütün kuşları öptük bir tek leylek kaldı temalı paylaşım. birincisi allah korkusu, benim buna aklım takılır, bir korku yüzünden iyi olacaksan hiç olma, zaten allahı kandırıyorsun, ne zaman allah korkusu yüzünden değil olman gerektiği için olursun işte o zaman zaten ne ölümden ne de cennet cehennem kavramından korkarsın ama tabii allahtan ki allah korkusu var kimi insanlar için, yoksa dünya cidden yaşanılmaz bir yer olurdu.
    hadi girdin kabire, ne oldu, canlı canlı bunu yaşadın, kameralar falan çekiyor, o anda gelse melek hadi gidiyoruz dese, ne diyeceksin ''aa bu sadece simülasyon ama '' mı diyeceksin.
    ölüyü çok yıkarsan ya osurur ya sıçar, o yüzden böyle kıt akılla insanların tek başına yaşayacakları dinsel duygularla oynamak gereksiz topa çıkmaktır.
  • hortum kıble meselesinin yaşanmadığı defin ritüelidir.
hesabın var mı? giriş yap