• "hasat sokak lale apartmanı no:124/10 kadıköy, istanbul"

evin yolunu bulamadın galiba temalı babadan gelen mesajdır. ***
  • üniversitede okuyan evlat tatil nedeniyle baba evine gelecektir. annesinin haberi alınca attığı mesaj;

-ymklistsiyaz

gelince ne yemek istersin? liste yaz demek istiyor. insan hem gülüyor hem de duygu seline kapılıyor haliyle.
  • (bir ay öncesine kadar mesaj atmayı bilmeyen annenin attığı mesajları bir stand-up'tan daha etkilidir. mesela sabahın sekizinde yarılabilirsiniz. şimdi sizlere o mesajlardan derlediklerimi sunacağım. ancak kendi mesajlarımı hatırlamadığım için tam bir diyalog oluşturamam. yine de sizi hikâye içinde yaşatmaya çalışacağım.)

"yavrum cilvenazim bade gozlum kugu gobeklim"

"oraniyle eglen"

"seviyorum leyn"

"nayir"

"aksam ne yicez karnim cok acikti beni nereye goturecen sabahtan beri bi sey yemedim bogulurum diye yemeeeeeek" (sabah kahvaltıda az kalsın boğuluyordu.)

"eyooo parande"

"nerde benim sevgi mesajlarım"

"bende seni"

"ben de"

"karnim acikti."

"ac bilac oturuyorum"

"yumurtamin sarisi yere dustu yarisi"

"o kaliteli bi salam ye onu asabimi bozma"

"hep sikayet bir tesekkur yok"
  • babamdan itinayla 1. ve 2. derece tüm aile fertlerine tek tek gidiyor: "gaziler günü kutlu olsun"
    hisli ve kıbrıs gazisi adam vesselam. ama komik de.

edit: tarihler 19 eylül'ü gösteriyordu tabii, bugünü değil.
  • - ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar sağlık ve mutluluklar dilerim. baban.

baba bu ne allasen yaa? karşı koltukta oturuyosun lan :)
  • gönderen: babam
    ''emanet gönderdim kanka selam''

uyku sersemliği,önce arkadaştan geldiğini zannetmek.
    otuz kez okumak.
    lan bizim çocuklar böyle mesaj atmaz demek.
    gönderen kısmına defalarca bakmak.
    emanetten kasıtın para olduğunu sonradan anlamak.
    kankayı anlayamamak *
  • telefonda listesindeki arkadaslara tek tek secerek su mesaj gonderilir;

"dikkat bu mesaj ustun zekalilarda kellik, zekilerde hapsirik, toplarda ise gulumsemeye sebep olur"

20 saniye sonra babadan gelen mesaj

"oglum telefonuna sahip cik"
  • babama geçenlerde ona söylediğim birkaç şeyi o gün halledebilir mi diye bir mesaj atmıştım, ve babamın bana verdiği cevap şu oldu: ";)) ok dasty öpenze.."* (öpenze benim marifetim kabul ediyorum, herşeyin sonuna "ze" ve "zilla" getirme gibi bi takıntım var şu aralar sevgili sözlük) işin kötüsü bu mesajı dersteyken okudum ve (bkz: gülmenin dozunu ayarlayamayıp domuz sesi çıkartmak) olayı geldi başıma.. neyse sonra herşeyi unutup babama "baba dasty ne allasen?" dedim, o da bana "bizim gençliğimizin espirilerinden.." dedi.
  • arkadaşımın annesinin akşamki yemek listesini bildiren sevgi dolu mesajı:

pilaxw bezeiye var, geç kalma.

türkçe çevirisi: pilavla bezelye var, geç kalma.
  • sabanın 5'inde içeri odada horul horul uyuduğunu duyduğunuz baba tarafından atılan mesaj:
    -evet.
    kedi medi de yok ki evde kedidir o kedi diyeyim...
hesabın var mı? giriş yap