• bir otelin lobisinde birilerini beklemek zorundayım. haliyle kulağım yan koltuklardan oturanları da takip ediyor bir yandan. şöyle bir cümle duydum. 3 kişi birbirinin nabzını yokluyor politik görüş konusunda.

adam 1: yani erdoğan'ın bazı şeyleri güzel. dünyaya kafa tutuyor filan (konu suriye??).
    adam 2: sen ne diyorsun? benim varlık sebebim tayyip.
    adam 3: doğru.

istemeden kafamı çevirip şaşkın gözlerle bakmışım. konuşmaya katılmak için deliriyorum ama girmesem daha iyi. buna seçmen diyemedim sözlük. ölümüne aşk var. aşk var, aşk var.*
  • ülkede çoğunluk olduklarına kendilerini inandırmış kişiler.

biz birleştiğimizde siz nasıl çoğunluk oluyorsunuz amk?
  • hafta içi havası.

günlerdir halkın direnişinde sus pus olmuş, liderleri gibi sesleri solukları çıkmayan kitle. sanırım kendileri haftasonu tatilindeydiler. sonra bir anda kabadayı söylemleriyle gaza geldiler, sağda solda dilleri uzayıp saçmalamaya devam ediyorlar. tencere tava hep aynı havalafında kastedilen hava kendileri.
  • evde oturan %50ymiş.
  • ak parti'ye inanmış kişidir. benim. buyrun lafı olan bana etsin. nick altım emrinize amededir.
  • "leopar bile * ak parti iktidarı döneminde ortaya çıkıyor, şüphesiz ki bunda türkiye'deki vatandaşların ibret alacağı şeyler vardır. o bile ne zaman çıkacağını bildi maşallah, recep tayyip erdoğan'ın başlattığı barış süreciyle benim kaplanım da artık ovaya yaylaya çıkıyor. yakında her yeri deve kuşları ve aslanlar saracak göreceksiniz evelallah." *
  • %98 aynı dna'yı paylaşmamıza rağmen, nasıl bu kadar farklı olabildiğimize şaşırdığım yaşam formlarıdır.
    (bkz: akp şempatizanı)
hesabın var mı? giriş yap