• tarihe tarafsız bir açıdan not düşüyorum.
    bugün 2017'nin ilk günü ve reina katliamı ile 39 insanımız daha teröre kurban gitti.
    hemen her hafta biryerler patlamaya ve bombalanmaya başladı son 3 yıldır hem pkk hemde ışid terör örgütleri durmadan biryerleri bombalıyor insanlarımızı ve güvenlik güçlerimizi katlediyor. suriye de askeri operasyonlar sürüyor evet şuan sınırdışı operasyon yapılıyor. bombalı terör eylemleri neticesinde insanlar evden çıkmaya korkuyor. insanlar mutsuz ve paranoyaya kapılmış durumda. özellikle de eylemlerin sık yaşandığı şehirlerde bu durum daha da üzücü boyutlara gelmiş durumda. yaşanan olayların hemen ardından yayın yasağı konularak 24 saat içinde kısa haber başlıkları olarak geçiştirilmesini sağlamak hükümetin olanlara karşı en büyük müdahale stratejisi. artık mutlu bir yüz görmek neredeyse mümkün değil.
    ülkenin 3. partisinin vekilleri ve parti lideri hapse atıldı ve yeni anayasa komisyonunda iktidar partisi ve kendi partisine darbe yapan devlet bahçeli çoğunluğu sağlamış ve hiçbir muhalif sese kulak asmadan maddeleri teker teker geçiriyor tabi bunlara başkanlık sistemi de dahil.
    ekonomik açıdan da pek iyi bir gidişata sahip değiliz ne yazık ki. ülkenin büyüme rakamı 2016 nın son gününe kadar kademe kademe düştü.
    yapılan geniş çaplı dolar boykotuna rağmen usd/try paritesi an itibariyle 3.52, yakıt fiyatlarına da gelelim. benzinin litre fiyatı 5.27?
    motorin litre fiyatı 4.65?
    asgari ücret yeni yılda 1400?
    1kg dana kıyma 38?
    seçim kampanyalarında her gence 30bin ? hibe yada her esnafa 50bin? kredi diyen iktidar partisi bu rakamı her il için 7 ile 10 kişi arasında tuttu. bu kişilerin neye göre seçildiği de tam bir muamma. önceleri muhalif parti belediyelerine kayyum atanırken şimdi iktidar partisi kendi belediye başkanlarını da kayyum ile takas etmeye başladı. (cemaatçi çıkmışlar) artık her yanından çatlak sesler gelen bu iktidarın kendini toparlayamayacağı gibi bu ülkeyi idare edebilecek potansiyeli de kalmamış gibi görünüyor. umarım daha iyi bir parti gelir de şu ülkede yeniden mutlu insanlar görebiliriz.
    konu başlığımıza gelince akp'nin en büyük korkusu ise yerine gelecek başka bir partinin bütün kirli çamaşırlarını ortaya dökmesi.
  • allah olmadığı kesin...
  • fetönün akp'deki eski fetöcüleri açıklaması...

akp güya fetöye vurdukça vuruyor. işten atıyor, hapse atıyor, müebbet cezalar veriyor.. akp'lilere sorarsanız, köklerini kazıyor. elebaşını iade etmedi diye ameriga ile bile papaz oluyor.

amaaaaa.... fetö karşılık vermiyor.

pekâlâ.. akp'deki şimdi dönek olmuş, hergün fetö'ye küfreden eski fetöcüleri açıklayabilir..

dii mii..?

madem akp'den her gün dayak yiyiyor. akp her gün fetöye zarar üstüne zarar veriyor.. fetönün de eli armut toplamıyor ya,
    karşı hamle olarak akp'ye zarar verebilir.

verebileceği en büyük zarar da nedir..?
    tabii ki,

-akp'deki "eski" üyelerini ifşa etmek

yani.. akp'nin en büyük korkusu..

ama yapmıyor..!!!!!!!!!!!

neden...???!!!

bir kişi bile (mesela kk) çıkıp sormuyor: n e d e n ..?
  • insanların mantıklı bir şekilde düşünmeye başlaması.
  • yargıdır efendim, o yüzden yargılanacaksınız lafını hakaret olarak algılıyorlar zaten, yargıyı ne hale getirdiklerini ve nasıl kullanılabileceğini de gayet iyi biliyorlar bunlar.

bak şimdi canım, yüzüme gülümseme yayan, hatta arada ehi ehi diye güldüren bir acayiplik var elimde anlatayım onu sana.

yeni bir katalog suçumuz var, terör örgütü üyesi olmadan terörist örgüte yardım ve yataklık etmek diye.

kanundan anlayan avukat, savcı, hakim arkadaşlarınız vardır elbet, hele bir sorun bakalım ne istedilerse vermek bu suç kapsamında incelenebilir mi? sonra ne bileyim bu örgüte ordunun en mahrem bilgilerini vermek, pozisyonlarına yerleştirmek, bu örgüt üyesi olduğu için ordudana tılanlara belediyelerde iş vermek, bunların savcsının heykelini dikmeye çalışmak, bunların açtığı davalara savcılık yapmaya çalışmak, gel nolur gel diye ağıt yakmak ve bunun gibi onlarca eylem, acaba bu kapsama girer mi?

hani giriyorsa bağımsız ve tarafsız türk yargısı nasıl oluyor da oluyor devreye girmiyor yahu diyeceğim de gene bir gülme alıyor.

bence şu anda tüm ekibin günde beş vakit dua etmesi gerekiyor, noluy noluy iktiday bizde kalsın, bunun için hey şeye yazıyız, amariga ne derse yabarız, israil ne isteyse veyiyiz, ya yabbim yüffen yüffen bak çok şiyinim şeklinde yalvardıklarını tahmin ediyorum.

sen kafana göre ben 25 aralığı kendime milat belirledim diyor olabilirsin, de hukuk öyle işlemez, zaman aşımı beklemeniz lazım bebişim yoksa evvah evvah. ha benim kafada adam gelirse bu suçlar vatana ihanet kapsamına alır zaman aşımını kaldırır onu da belirteyim.

ben gidip biraz daha güleyim.
  • vatana ihanetlerinin, yolsuzluklarının, hırsızlıklarının vs.'nin birgün hesabının sorulmasıdır.
  • (bkz: başkanlık sistemini getirememek)
    gerçi allem eder kallem eder getirirler, yoksa sıçış büyük.
    demişti dersiniz.
  • rte'ye kötü bir şeyler olması olmalıdır. zira şu meşhur "olmasan, olmazdık" lafı aslında tam da akp-rte ilişkisi için söylenmiş gibidir.
  • hiçbirşeydir.bu kadar yığını hiçbir güç durduramaz.
hesabın var mı? giriş yap