• bunun gibi iddialar seçim döneminde çok duyuluyor, "üçe katladık, beşe böldük, karekökünü aldık" filan... bakıyorsun doldurulan alan üç aşağı beş yukarı aynı. acaba seçmenlerin hacimleri mi farklı diyorsun, bizim iç anadolunun insanı biraz daha kavruk olsa da taban alanında kayda değer bir fark yok. kat çıkma, omuza alma filan gibi durumlara da pek rastlamadım ben şahsen. ama omuza çıkıp memelerini açan çılgın kadın seçmenler olsa fena olmazdı hani. neyse, konuya dönelim, netice itibarıyla bence şöyle bir kampanya yerinde olur diye düşünüyorum: matematik bilen politikacı istiyoruz! evet...
  • eee tüm ege bölgesini izmirde toplayınca normaldir dediğim olay.
  • 50 tl iyimser bir yaklaşım olmuş. 150 tl hatta bazı yerlerde 250 tl ye kadar çıkıyor fiyatlar. siyasetin bu kadar çirkinleştiğine tanık olmamıştık hiç. yine aynı politika; yoksullaştır, sadaka ver, oy topla.
    gerçekten bu kadar para nereden geliyor diye düşünmek lazım. miting için bunu dağıtan oy için neler yapmaz? gittikçe alacakaranlık kuşağına dönüyor memleket.
  • şehrin çeşitli yerlerine konuşlanan otobüs sayılarıyla doğru orantılıdır.
  • yaklaşık altı gün sonra kalabalığın doğal mı yapay mı olduğunu göreceğiz. 10 gün önce chp genel başkan yardımcısı ve izmir 2. bölge 1. sıra adayı alaattin yüksel, "yaptırdığımız anketlerde oylarımızı yüzde 54 olarak görüyoruz" demişti.

edit: alaattin yüksel için ankara milletvekili adayı yazmışım. izmir yahu, ne ankara'sı? ankara çık aradan.
  • çevre il ve ilçelerden yüzlerce otobüs bu miting için izmir'e geldi. hatta anlaşılmaması için bu otobüsler gelen ziyaretçileri miting alanının uzak noktalarında indirerek belediye otobüsü, yaya ve metro ile ulaşımı sağladılar. bu şartlar altında izmirli olmayan izmirliler alanı doldurdu denilebilir.
  • doğru olabilir belki ancak sandık açısından anlam ifade etmeyen durumdur.

pek çok mitinge katılan adamlar var olsa gerek. deplasmana giden sadık taraftar gibin... heyyo ya ya ya şa şa şa...
  • seçimlerde ters tepicek olaydır. versem de vermesem de chp birinci parti çıkıcak diye düşünenleri korkutup, chp'ye oy vermeye itmesiyle sonuçlanabilir
  • (bkz: photoshop)
hesabın var mı? giriş yap