• ya bedelli askerlikteki 21 gün saçmalığı ya da doların fırlaması olabilecek olay.

dolar 10 lira da olsa biz bu yoldan dönmeyiz diyenlere bakmayın yiyecek iki kap yemek bulamayınca 2005 şampiyonlar ligi finalindeki liverpool gibi dönerler.

hele ki bedelli askerlikte 21 gün olayı akp'nin şu ana kadar kendi destekçilerinden bile tepki gördüğü yegane olaydı. bunlar akp'nin sonunu getirmese bile yerel seçimde oylarını çok ciddi şekilde düşürecektir.
  • o sonun demokratik veya barışçıl yolla gelme olasılığı kalmadı. diğer olasılıkları düşünmek bile istemem ama o tren çoktan kaçtı. seçim günü sokaklara çıkan akp tayfasının neler yapabileceğini açık ve net gördük.

bu millet bu sefaleti hak ediyor mu? evet ediyor.
  • doların değil ekmeğin 5 tl olması
  • inanmam. 23 yaşındayım öncesini hatırlamıyorum.
    neye inanmazsam bitti. bakalım nolacak.

face bitmez dedim bitmiş yeni öğreniyorum. garip hayat.
  • dolar fiyatı veya askerlik mevzuları küçük kitlelerde tepki yaratabilirler ama son getirecek şeyler değil.

bence tayyip erdoğan'ın vefatı sonrası ortaya çıkacak olan koltuk kavgası akp'nin çeşitli gruplara ve partilere bölünmesine, anap veya dyp benzeri azalarak bitmesi sonucuna götürecektir. "tayyip erdoğan'ın vefatı" diyorum özellikle çünkü siyaseti bırakması partiyi bu tarz bölünmelere karşı birarada tutamayacağı anlamına gelmiyor.
  • ancak temel besin malzemeleri coşar ozaman halk isyan eder. ekmek olsa 5 tl ozaman gör sen curcunayı. her iktidar gibi bunlar da gider. geldikleri gibi giderler
  • devasa boyutta bir göktaşı gelir ülkeye çarpar, ondan sonra akp gider. çünkü zaten ortada ülke falan kalmayacaktır
  • (bkz: beyin nakli)

ben tıp beyin nakli ile insan zekasını arttırmanın yolunu bulmadan bunun mümkün olmadığını düşünüyorum. sonuçta akp gider bkp, ckp gelir. hepsi aynı şeyin laciverti. ülkeyi neredeyse 70 yıldır aynı zihinler yönetiyor.
  • --- spoiler ---

2023
    --- spoiler ---
  • dünyanın sonu. başka türlü olmaz o iş.
hesabın var mı? giriş yap