şükela:  tümü | bugün
 • kaynak

  akut genel merkezinin 15 gün içinde tahliyesini istiyorlar.
 • https://www.facebook.com/…i/posts/10154002612213657

  "ılık hayaller" diye bir dernek kurup din eğitimi adı altında çocuk sikselerdi muhtemelen başlarına bu gelmezdi.
 • (bkz: nasuh mahruki)
 • çomaristanda gerçekleşmiştir
 • binlerce hayatın kurtulmasında önemli çalışmalar gerçekleştiren akut'un 49 yıllığına kiraladığı ve 15 yıldır merkez olarak kullandığı binadan neden tahliye edilmek istendiği merak konusudur.

  ödetilmek istenen diyet'in asıl nedeni akut kurucu başkanı nasuh mahrukinin sözcü gazetesi yazarı olması mıdır ?

  akut kurucu başkanı nasuh mahruki beyanı aşağıdaki gibi olmuştur.

  “akp’den akut’a yasa dışı karar; ecevit’in 49 yıllığına verdiği 15 yıllık genel merkezimizin irtifak hakkını iptal etti, 15 günde çıkın diyor”

  edit : faturalı turkcell , vodafone veya türk telekom hatlardan 2930'a göndereceğiniz akut yazan bir sms mesajı ile akut'a 10 tl bağışta bulunabilir
 • mesele aslında akut içinde iken nasıl buralara geldi asıl bunu anlamak lazım. metruk halde alınan bir binanın bugün tüm dünyada bilinen türk sar kurumu haline gelmesini kimse sorgulamasın ama binanın tahliyesi ile ilgili burada bir başlık var ve fikir belirten insan sayısı çok çok az, ben bunu asıl anlayamıyorum.

  tam tabiri ile ota boka yorum yazan çok değerli yazarlar lütfen olası bir depremde belkide bu adamlar sayesinde hayata tutunabileceğiniz gerçeğini bir sorgulayın, lütfen.

  hadi canım sende diyenleri duyar gibiyim, olası bir depremde örnekse istanbulda her 100 kişiden nerede ise bir kişinin kurtulabileceği gibi bir durum ile karşı karşıyayız bunu kimse unutmasın. akut nedir ne değildir sorusu yerine bir tane daha bu kadar organize ve sadece gönüllü insanlardan oluşan 15 senedir ayakta kalabilen kaç tane daha akut var bunuda bir sorgulamak gerekir.

  nasuh mahruki konusu ise başlı başına farklı bir konudur, kendisi kemalist cumhuriyetçi ve olması gerekenden çok daha fazlasını ülke tanıtımı adına başarmış bir cumhuriyet çocuğudur, önce bunun adını koyalım. everest dağına çıkan numan kurtulmuş değil nasuh mahrukidir.

  antalya ekip lideri açıklama yapmış bende konuyu bu şekilde öğrendim, bir dönem akut seminerlerine katılmış ama zaman bulamadığım için ekibe katılamayan birisiyim, ama kendimi hep akut üyesi gibi gördüm neyse.

  nasuh mahrukinin siyasi anlamda bir takım fikirlerini tamda ülkenin kaos ve ölümler ile sürekli iç içe olduğu bu günlerde dile getiriyor olması acaba kimsenin hiç dikkatini çektimi çekiyormu soruyorum ?

  nasuh benim babamın oğlu değil, bu adam salakmı bu derece iyi organize olmuş bir stk'yı yok olma pahasına siyasete tam olmasada bulaştırsın, bu adam bunu düşünemiyormu bunu bir sorgulasın lütfen üyeler. acaba bir destek bekliyor olabilirmi arkadaşlarından soruyorum ?

  bu ülke insanları zaten a politik olduğu ve doğru insanlar siyasete girmediği için bu halde değilmi buradan soruyorum yazarlara ve akut üyelerine, neden a politik kalmak lazım bunu lütfen birileri açıklasın. siyasetin ülkede seviyesizce yapılması yüzünden sürekli tu kaka edilip aman uzak durun konuşmayın denmesi ne demektir soruyorum ?

  nasuh mahruki halbuki doğru yapıyor olamazmı, bu adam neyin peşinde bir siyasi harekete neden katılmıyor o zaman, fikirlerini dile getirdi diye neden bu kadar tepki görüyor bu nasıl iştir, halbuki akut içinde yüzlerce ciddi eğitim almış dil bilen dünyada en az 5-10 ülke görmüş bi dolu insan var, farklı siyasi görüşlerden insanlar var deniyor ama asla akepeli yoktur zannetmiyorum kimse kendini kandırmasın, hadi nasuh fabrika ayarlarına geri döndü çok mu iyi olacak ülke soruyorum ?

  akut üyelerine acizane önerim hepiniz birer nasuh olmaya çalışın ve akut nasuh ile sorununu kendi içinde bence çözer, nasuh siyasete girmeyince herşey süt liman olmayacak bunu herkes bence iyice anlasın, bugün uzak durduğunuz ve tepki vermediğiniz o siyasi sistem nasuh bıraksa bile bir gün akutu elinizden alacak tamda bu a politik olalım siyasetten uzak duralım kafaları yüzünden. bu sebepten dolayı nasuh mahruki ömrü yettiğince akutun başkanı olarak kalmak zorundandır. yönetim konuları at deve değil çözülür bunu tüm akut üyeleri biliyor büyütülmemelidir.

  ülkeyi yöneten bu partide gelir geçer bunlarda geçer herşey yarın süt liman olur diyenlere son bir lafım var, mevcut hükümet bu ülkenin başından kolay kolay gidecek gibi görünmüyor bu yüzden akutun başında nasuh mahruki olmak zorunda, nasuhun olmadığı bir akut 1-2 sene içinde işlevini kaybeder ise buraya yazdığım bu satırları umarım birileri hatırlar. bu ülkede dernek siyasi parti ve stk'lar liderleri bıraktıktan sonra çok uzun ömürlü olmuyor buyrun araştırın yüzlercesi mevcut.

  sıradan bir sözlük yazarıyım, özelden yazanlara cevap vermiyeceğim ama akuta sahip çıkalım mesele göründüğü gibi değil, siyasiler halkın sahiplendiği bir stk için bazı şeyleri görmezden gelebilir ama mesele sahip çıkmak da, bundan sonra bu ülkede bir akut daha kolay kolay meydana çıkmaz.
 • binlerce insanın hayatını kurtaran bir kurum bizden yardım istiyor.
  büyük istanbul depreminde yaralı bedenlerimizden yüzük ve saatlerimizi çalarak bizi ölüme mahkum edecek bir kitleye karşı bizi o yıkıntılardan çıkarıp ölümden döndürmek isteyen bir yardımlaşma kurumu var karşımızda?
  ne yapıyoruz?
  aleyna tilki ve funda bilmem ne konuşmaktan bıkmadık mı?
  tayland kralına diz çöken kadından daha mı az acınası durumdayız buna sessiz kalınca?
  yoğun bakımdaki hastalarla dalga geçen hemşireden ne kadar farklıyız?
  x bin liraya satılan tok kapı sesli polo yarın da ilanlarda olmayacak mı?
  neden böyle bir dernek için adeta kör ve dilsiz taklidi yapıyoruz?
  ne kötülüklerini gördük? ne kötülüklerini göreceğiz?
  ne bekliyoruz?

  debe editi: facebook ve twitter'da biraz daha fazla gundem olmasi ses getirecektir. burayi okuyan sayisi cok degil. change org kampanya linki ise;
  https://www.change.org/…çıkalım-akut-türkiye-nindir
 • 99 depreminde ve bilimum afette kimse yokken onlar vardi.
  yarin savasta ve depremde yine kimse olmayacak birtek onlar olacak.

  zenginler kacip gidecek -bilmem anlatabildim mi?

  topragin altindan birkac vatandas ile akut kurtaracak.

  belki diger yardim kuruluslari da sag kalabilenlere yardim edecek.

  simdu akuta bunu yapmakla siyasi rakiplerinize degil halka ceza veriyorsunuz.

  zira isinize gelse de gelmese de ben halkim.
 • umke gibi işini ciddiye alan bir oluşum var artık.
  afad da iyi çalışıyor.
  yerel arama kurtarma ekipleri de arttı.

  akut gibi kaymak yeme odaklı bir kurumun balonu sönmüş.
  çok şeyetmeyelim yani.