• final haftasındaki bir sabah 12 kere arka arkaya yaptığım eylem.. evet taksiyle gittim okula ve sınavın yarısına yetişebildim.. oha..
  • akabinde komşunun alarmının çalmaya başlamasıyla faydalanılamayan oto-kıyak.

(bkz: çalan alarma rağmen komşunun uyanmaması)
  • nokia telefonuyla uyanan ben ve benim gibiler icin, telefonda bulunan
    otomatik erteleme sistemi ile 6 dk arayla uyanma versiyonu da bulunan ince is.

misalen sabah kadiköyden 8.45 vapuruna binilicek. alarm saat 07.48 e kurulur.
    iki ertelemenin ardindan saat sekiz olmustur. bir erteleme lüksünüz daha kalir geriye.
    kullanirsaniz 08.06 dir yataktan firlama saati. ama orada bir risk vardir.
    8.45 vapuru icin evden en gec 08.26 da cikilmalidir. cünkü modadan asagiya
    hizli adimlarla yürüme ile inis 13-15 dk sürmektedir.
    08.06 da uyanildiginda uyanmak ve evden firlamak icin sadece 20 dk kalmistir.
    evden 5 dk da cikarim abicim ben"ci degilseniz, geriye kalan dakikalar kossarak gecer giderler.
    hatta 08.19 ile 08.24 arasi sadece 1 dakika sürer bazen.
    oyüzden illaki de ikiden fazla tekrar cal yasamak istiyorum ben diyorsaniz
    daha erken saatlere de kurabilirsiniz. (bkz: 42)
    neyse.. 6 dk sonra tekrar cal durumu güzeldir. ama kötü güclerin eline gecmemelidir.
  • insomnia insanları için dünyadaki en değerli şey olan uykunun bir dakikasını bile kaçırmama isteğiyle yapılan eylem.
    çözümlerden birisi, nokia telefonunuzu değiştirmek...
  • cep telefonlarının otomatik olarak sordukları hede. yalnız uyku sersemi erteleye yerine no ya filan basarak, madara eder.sınav günü okuldan arayan arkadaşların neredesin sorusuna e ben yataktayım denilenebilir, çok fenadır.
    ek bilgi:bütün sınıfı bekleterek sınava yetişmiştim.ehehe
  • "kapatıp" on dakika sonraya kurmak anlamsız bir iştir. kapatılan alarm çalmaz. uyuyakalınır. yazık olur.
  • aşmış banka soyguncusu eylemi.
  • o 10 dakika da oyle bir hizli gecer ki adami sinir eder.
  • 10 dakika sonra aynı sese tekrar uaynmak...
hesabın var mı? giriş yap