aynı isimde "aldatmak (dizi)" başlığı da var
603 entry daha
  • basima gelen, getirilen...

bugun itibariyle 3 hafta oldu. hala bu satirlari yazarken gozlerim doluyor. hala ofkeyle kayniyor icim, durulamiyorum. halbuki su gibi saydam ve sakin olmak isterdim. huzur en cok ozledigim duygu.

bense srtimdan saplanip midemden cikmis bir pasli bicakla yasiyorum 3 haftadir. 3 hafta 3 sene gibi gecti. eminim hayatimin herhangi uc senesinde bu kadar cok duyguyu bu kadar volumlu yasamamisimdir. karin boslugumda surekli bir kanama var. kimi zaman oluk oluk, bazen usul usul kaniyorum.

bazen oyle bir an oluyor, unutuveriyorum. kedimi severken, sokakta yururken, bir sakaya gulumserken... sonra aniden her sey geri geliyor. kedim boynuma sokulup islak burnunu degdiriyor, ben oradan opuldugum gunleri animsiyorum. sokakta yakisikli bir cocuk beni suzuyor, garip bir sucluluk duyuveriyorum. birlikte ne cok sakalasip gulustugumuzu hatirliyorum. o anda birisi o bicagi biraz geri cekip tekrar sapliyor iste. fiziksel bir sanci duyuyorum karin boslugumda, biraz daha kaniyorum.

kendi aptalligima kiziyorum bazen. soyle seyler yazmisim mesela, aldatildigimi ogrenmemden tam iki gun evvel (bkz: #54305237) saka gibi ama degil iste. dugunumuze 16 gun vardi ve biz tam 5.5 senedir deli divane asiktik guya... 4 sene uzaktan yurutmustuk, kan, ter ve gozyaslarina ragmen. iki farkli ulkede yasayip ayda iki kez birbirimizi gormeyi basardik. bu kadar sikintinin ardindan nihayet birlikte yasayacaktik, agustosun 27sinde buyuk bir heyecanla yanina gittim. birbirimizi 110 gundur gormuyorduk, staj icin amerika'ya gitmisti. biraz tutuktuk ikimiz de, "bunca zaman gecti tabii" dedim, cunku tescilli bir gerizekaliyim. hic bir sey yokmuscasina kollarina aldi beni, hic suphelenmedim bile. ertesi gun yola cikacaktik dugunun yapilacagi sehre gitmek icin. telefonunu istedim anneme mesaj atmak icin. mesaj listesinde annemin adini ararken kayitli olamayan bir numara gozume ilisti. ve o sahisla olan diyalogun son mesaji gozume biraz samimi geldi... hic adetim degildir telefon kurcalamak. o yuzden isime devam ettim. sonra, bir 10 saniye sonra beynim olayi proses etti. geri dondum, mesajlari actim. sayfalarca... benim mesajlarima bir smileyle cevap veren o cok mesgul, cok calisan adam baya uzun uzun mesajlasmis... bana ettigi iltifatlari etmis... benim senelerdir icine kapanik, nerd, efendi, karinca incitmez bildigim adam bir baskasiymis. sanki uzay-zaman surekliliginin kumasi yirtildi ve ben alternatif bir evrene gectim. gozumden sakindigim adamin cesedim uzerinde ziplayabildigi bir gerceklige...

bu surec icinde damatligini secmisti uzun uzun, dugun detaylariyla sahsen ilgilenmisti... cok heyecanliydi, her gun konuk listesinden, davetiyelerden, balayindan bahsediyordu telefonda. ben ne kadar alakasizsam, o bir o kadar tutkuluydu. amerika'da cok iyi bir is bulmustu, ben de yaninda gidecektim ve orada is arayacaktim. en az 4-5 ay issiz kalmayi goze almistim. annem meme kanserini yeni atlatmisti, onu burda birakip dunyanin oteki ucuna gitmek konusunda cok gonulsuzdum. ama can mi canan mi diye sorulunca hep inatla canan diyen bir gerizekali olarak gidecektim lan. planlar yapilmisti.

efendim megerse bu tasinma konusunda kavga cikinca cok bunalmis, zaten orda cani cok sikkinmis. sonra gidip beni boynuzlamis. bununla da kalmamis, o kisinin telefonunu alip uzun uzun yilis yapis mesajlasmis. benden once hic bir ciddi iliskisi olmayan adam, benim uzerimde cirakligini bitirince, ustaliga soyunmus. benden ogrendigi "kadinlarla nasil konusulur, kadinlar nasil dusunur, ne duymak ister" derslerini 5 pekiyi ile gecmis meger... benim uzerimde ise yarayan ne taktik varsa, baskasini agina dusurmekte kullanmis... ben "yakisiklisin, zekisin, tatlisin" dedigimde "bi tek sen boyle dusunuyorsun, degilim iste :/" diye dudak buken adama meger ne ozguven asilamisim. "birimiz aldatirsa o sen olursun, ben yapmam" diyen adam ilahi bir degisime ugramis gecen zaman icinde...

bunu ogrenir ogrenmez eve geri dondum, ertesi gun dugunu iptal ettim ve istedigim yerlerde is aramaya basladim. senelerdir kendisine soyledigim tek bir sey vardi, her seyi affetme ihtimalim olabilir, ama aldatirsan asla affetmem. hatta dedim ki, durust olup soylersen gene ayrilirim ama en azindan saygi duyarim cesaretine. sanki ben bunlari soylememisim gibi, hem yapmis hem de saklayamamis. iqsu standardin cok uzerinde bir insandan bahsediyorum, evet, mesajlari silmeyi unutmus. bu demektir ki, boyle bir halti isledikten sonra, benim ne kadar yikilacagimi da bilmesine karsin bir plan yapmamis, yapamamis. insan ya saklamaya, ya itiraf etmeye karar verir ve her iki durumda da o mesajlari siler arkadas. hem serefsiz, hem dusuncesiz.

simdi bu surecte kendime sadik kalmaya ve kendimi iyilestirmeye cabaliyorum. bendeki kara sevdayi hak etmemis birinden sevgimi sokup almaya ve bunu yaparken de umitsizlige kapilmamaya calisiyorum. onun gunahini ileride baska masum adamlara odetmemek icin kalbimi temiz tutmaya ugrasiyorum. onun beni degistirmesine, zehirlemesine musaade etmemek icin savasiyorum. ben aslinda hayattan ne istiyordum, ne bekliyordum, neyi seviyordum, bunlari animsamaya calisiyorum. ben'i birakip biz'leseli, o'nlasali oyle cok zaman gecmis ki, kendime hasret kalmisim. (halbuki bak su yanaklara, ne tatliyim ^_^). 29 yasinda kendimi bastan doguruyorum ve her dogum gibi zor geciyor.

butun bunlari neden anlatiyorum? cunku herkes bilsin istedim, nasil sevdim ve neye guvendim ben. cunku birine bir soz verirken bir daha dusunun istedim, neleri yiktiginizi ve ardinizdan nasil da can kiriklarindan fal baktigimizi.

cunku bir yanlis yapiyorsaniz, bari onu dogru yapin ulan.
  • "yanlislikla oldu" diyenler icin gelsin:

"nasil oluyor da aldatmak bir hata oluyor? aldatmak arka arkaya 50 hata yapmak demek. aldatmak karmasik bir algoritma gibi.

aldatma isini becerebilmek icin butun adimlarin tamamlanmasi gerek. hic kimseyle yatmamak ne kadar basit biliyor musunuz? ben neredeyse hic kimseyle hic yatmadim.

ona mesaj attin, barda bulustun, bir kac kadeh ictin, biraz fazla ictin, evine gittin, yatagina yattin, onunla yiyistin.

... giysilerini cikardin, onunkileri cikardin, sikini sertlestirdin, amini islattin, amini onu sikmek icin kullandin, bir kez daha, bir kez daha, ta ki gelinceye kadar.

sonra da 'hehe hay allah' dedin.

nasil oluyor da bu tek bir hata oluyor? nasil yanildin da tum bunlar gerceklesti?

kek yapan hic kimse markete gidip, butun malzemeleri alip, tarifi adim adim uygulayip, firina koyup, cikardiginda 'oha kek yapmisim, ben vergi beyannamemi dolduracaktim' der mi?"

link
    edit: beyazfil sagolsun videosu da geldi.
708 entry daha
hesabın var mı? giriş yap