• hehehehe aldo!

bu beyefendi, dahil olduğu ekolde ortaokuldaki müzik öğretmenime tıpatıp benzeyen doktor bilal'den sonra (işin tehlikeli tarafı karıyı güzel bulurdum iyi mi) bir kadına en çok benzeyen kişidir. yani al bunu, koy bi altın gününe, vallahi sırıtmaz, billahi yadırganmaz. ulan adam, göğüs frikiği veren ilk ve tek erkek be.

paran pulun var, paşalar gibi mesleğin var, niye meyledersin ki abi bu piyasaya? ilk çıktığı vakitler mesleği sebebiyle "doktor aldo" olarak tanınıyordu bi de. lan bişey değil iyiden iyiye doktorlardan da şüphe etmeye başlıyorum bu ikisi yüzünden. hani allah muhafaza bunun basuru var, kıl dönmesi var, adamı domaltıverirler oracıkta mazallah. adamı bu devirde beş dakikada domaltırlar, noldu beni niye domaltıyonuz bile dedirtmezler. bunun anestezisi var, morfini var, şeyi var. ööyle domaldığın gibi uyanıverirsin.

yavaştan asıl mesleği geri plana düştükçe bu sefer de "şarkıcı aldo" denilmeye başlandı kendisine. hiçbir yerde sadece "aldo" olarak anıldığını göremezsin kardeşim bu adamın. adamcağıza baktığımızda bişeye benzetemeyiz diye mi düşünüyorlar bilmiyorum da, illa o meslek bi belirtilir.

kendisiyle ilgili internetteki haberlere bakarken bir fotoğraf yakaladım, yarım saattir gülüyorum allah çarpsın. fotoğraflar ayrı olay, haberin başlığı ayrı olay:

http://www.nilsbalik.com/…sbalikbasindabiztara3.jpg

"aldo söyledi cücü oynadı"

ulan çıldırıcam yemin ediyorum. aldo'nun giyim tarzı, koltukaltındaki muazzam ter gölü ve cücü'nün efsanevi dansı. cücü, şarkıcı aldo'nun menajeriymiş abi. tipe bakıyorum da, o abinin nüfus cüzdanında cüneyt ya da ercüment falan değil de, kesinlikle cücü yazdığına inanıyorum ben. zira adam bildiğin cücü.

vakti evvel kadıköy adliyesi'nde medyatik bir dava görülürken tesadüfen sevgili aldo da tesadüfen orada bulunuyormuş ve kameraların kendisi için geldiğini zannetmiş. kameraların ilgilenmediğini görünce aynen kaçızlamış. yalnız haberi yapan kardeşimizin şu cümleleri, aldo karakterini tam manasıyla özetlemektedir benim gözümde: "hemen kameraların karşısında yerini alan aldo, kendisiyle ilgilenilmediğini görünce biraz kırıldı ve koşar adımlarla orayı terk etti."

hehehe, kırıl ve koşar adımlarla orayı terk et. aldo kırılması olarak bunun tarihe geçmesini istiyorum ben arkadaşlar.

yaş olmuş 60, sanıyorum kendisi hala uludağ'da falan sahne alıyor. menajeri cücü'nün yerinde olsam (ki umarım olmam) boyattırırım saçlarını siyaha, tekrar sürerim lan piyasaya esmeraldo diye.

esmeraldo: al bakalım canııııım.
    kazım oda: bana su vördö! bono su vördö!
    cücü: haydi dostlaar oh ooooh, yandan yandan, oh oooooh, şikişikişikişiki
    kelevelelis: (ulan talihe bak, düştüğümüz yere bak. bi bira daha içsek belki cehenneme gidecektik be) oğlum iki dakka susun lan. sensiiiz cehenneeem ödüldüüür banaaa, senle cenneeet bile, sürgüüün sayıııılır.
    zeki müren: sürgüüüüün... sayııııı... lııır...
  • gercek adı adnan büyükgüner olan, toto$ akımının öncülerinden ''akıncı aldo'' lakaplı sahne $arkıcısıdır.
  • sanılanın aksine ne italyan ne de alman olan ayakkabısı markasıdır. kanada markasıdır. kanada'da kurulmuştur. uzun zamandır aradığım türde bir bot buldum kendisinde ve aldım. şimdi buraya bakayım dedim ama herkes ne kadar kötü bir marka olduğundan bahsetmiş, benim de ilk alışım hotiç'e nasıl ihanet ettim ben de anlamadım ama inşallah benim botun sonu da burada yazılanlar gibi olmaz.
  • vakti zamanında gündüz doktorluk mesleğini yaparken, geceleri de kadınsı kostümlerle sahne alan, bir gün bir hastası tarafından tanınan, başından ilginç şeyler geçmiş kişi, mülk zenginiymiş bi de...
  • satış sonrası hizmeti olmayan markadır. bir kere bile giyilmemiş ayakkabıyı alırken farketmediğim bir hata nedeniyle değiştirmek üzere geri götürdüm. inceleyeceğiz dediler. 20 gün geçti. lanet olsun dedim paramı verin istemiyorum değişim. bir 20 gün de paramı almak için bekledim. tavsiye etmiyorum.
  • 4-5 yıl önce bir arkadaşımın uludağ'da orkestrasında çaldığı kişi. arkadaşın anlattığına göre orkestra olarak kendi kafalarına göre takılıyorlarmış belli bir noktadan sonra zira aldo ona buna laf atmaktan şarkı söylemiyormuş.
  • hem orman muhendisi hem de doktormu$.yurt di$inda falan ara$tirmalar yapmi$ sonra yurda donmu$(tam donu$ yapmi$).(bu arada ''nerden biliyon lan bunlari hiyar'' diye bir cumle kurmamaniz icin a dan z ye de esra ceyhan in bacaklarini seyrederken ogrendigimi soyluyeyim.)
  • youtube' da gezinirken bir sohbet programında sohbetine rastladığım sanatçı. o kadar altı dolu, sağlam argümanlarla toplumu ve kendisini anlatıyordu ki, şaşırmıştım. nice akademisyenlere bin basan bir toplum analizi vardı, sosyolojik kavramlara hakimdi. eğlence dünyasında yer alıp, bu kadar nitelikli az insan vardır sanırım. demek ki önyargı cidden iyi bir şey değilmiş, o zaman anladım. zira aldo'nun bu kadar dolu biri olacağını tahmin edemezdim sanırım.
  • çok uyanık bi firma. online sitesine üye olana sözde %10 indirim vaad ediyorlar, üye olup o indirimi kullanırım diyosun ama herhangi bir alışveriş yapmadan kuponu göndermiyorlar. gönderdikleri kuponunda son kullanma süresi kısıtlı maalesef.
  • türk müşterilerini kazıklamayı kendine düstur edinmiş bir diğer markadır.

bakın aynı marka ve model ürünün aldo resmi websitesi linklerini bırakıyorum, biri türkiye diğeri ise ingiltere fiyatı;

türkiye fiyatı 3.999 tl olan türkiye fiyatı

fiyatı 110 sterlin yani 2310 tl olan ingiltere fiyatı

ben bu ülkede artık hiçbir şeye şaşırmıyorum (bkz: türkiye'nin ingiltere'den daha pahalı olması) adlı bir başlık açmıştım ancak nedenleri konusunda hiçbir fikrim yok, bazı şeyleri gerçekten mantığım almıyor.
hesabın var mı? giriş yap