5679 entry daha
  • şu saatten sonra ister ateistler ister koministler ister şeriatçı kim olursa olsun istediğim tek şey tl'nim değerli olması.
    ÷49 seninleyiz.
    ÷51 mansur reis ileyiz.
    chp bu konularda güvenilir gelmediği icin, mansur başkanı parti bloklarsa bütün oyları toplar. mansur başkan karşısında şansı yok.

şifreleri veriyorum
    mansur başkan
    babacan ekonomi bakanı
    ümit dündar genelkurmay başkanı
    vasip sahin içişleri bakanı
    selçuk bayraktar ; bilim teknoloji bakanı
    menzilci olmayan bir sağlık bakanı
    menzili sil.
    diyabeti başkanlığını ,avrupa birliği b, turizmi bakanını, tarim orman bakanlığı, aile sosyal yardımlaşma b., sanayi ve teknolojini b, ticaret b.ini kapat.
    suriyelileri gönder
    olay tamam.
  • iyi bir siyasetçi olarak kabul edilmesi için öğrencileri doyuran bir teşkilata sahip olması gereken partinin lideri, bana inanmıyorsanız aha hocaya sorun.
  • ulan hepiniz ordaydınız be
  • ülkede can çekişen üretim ekonomisinin tabutuna son çivileri memnuniyetle çakıp üretim yerine ithal ikameci ve karma model yerine özelleştirmeci ekonomi politikaları uygulayan, sıcak parayla sanal bir zenginlik yaratıp şu anki ekonomik çöküntünün en önemli sorumlularından biri olmasına karşın şimdi utanmadan "ekonomi çok kötü, bunu ben düzeltirim." diyen parti başkanı.

daha da vahimi, bu adama inanan insanlar var.

yazık.
  • kendi hakkında görüşüm entrylerimde sabit ancak amerika'ya kukla bir türkiye düşünüyor ise yüzüne tükürürüm net!
  • gerçekten "bir s.ktir git" dediğim eski bakan. gerçekten partizan değilim ancak fed'in para basma politikasının ekmeğini yemiş, özelleştirmelerin en çokomelli dönemine denk gelmiş fetölü yılların bakanına oy vermeyi içime sindiremiyorum. ekonomik olarak bizi düze çıkaracağını düşünmediğim gibi başkanlık sistemi gelirken bile sesini çıkaramamış bir adama oyumu veremem. ülkenin altına dinamit koyarken yoktun da düzenin değişeceğini görünce mi aklına geldi. yapmayın, etmeyin bu ülkenin alanında uzman onlarca yüzlerce evladı var, gerçekten bu adama bu kaldık. kemal derviş gelse daha faydalı olur bu yaşında. ben artık siyasal islama bulaşmış kimse ile yola devam edebileceğimizi düşünmüyorum. suriye politikasının mimarı davutoğlu 1 bu 2. nedir bu ekşisözlükte bu başlığın sürekli hortlaması, bildiğin bu mecraya oynuyor 250-300 fav görüyorum aklınızı peynir ekmekle mi yediniz sayın suserlar?

kendini kanıtlamak ihtiyacı hissediyorsa çıksın konuşsun kendi döneminde dönen oyunları. bildiğin danışıklı dövüş izliyoruz gibi hissediyorum.

t: bu günlerin mimarı, yozlaşmış siyasetin aktörlerinden eski bakan.
  • bu abimiz oy patlaması yapacak.
    hdp'ye alternatif arayan kürtlerden.
    ekonomik nedenlerden oy veren gezici seçmenden.
    sağcıyım ama kararsızım ve alternatif yok diyenden.
    ab ve batı yanlısı olandan.

%10'u rahat bir şekilde geçecek bence.

mesajlar üzerine edit : gezici derken anarşist yoldaşlar değil partiler arası geçişken olan anlamında gezici seçmen.
    emperyalist amerikan dili ile salıncak seçmen :)
  • trollerin ve müzmin umutsuz muhalif kimselerin hedef haline getirdiği bir kişi ali babacan. ekonominin ve ülkenin bu duruma gelmesinde payı olup olmadığını sormaları beni benden alıyor. bu duruma geleceğini gördüğü için uyarılara başlayıp içten mücadele verdiğini ve sonrasında tekrar ekonomi bakanlığına dönme çağrılarını ve referandumda toplumdan oy isteme isteklerini reddettiğini defalarca anlattı.

öyle ya da böyle ekonomi her geçen gün biraz daha boka battıkça ali babacan yükselecek. ted ve odtü 1.likleri, fulbright bursu ve 34 yaşında siyasete davet edilip rica minnet bakan yapılan, en önemlisi siyasetin içinde kaldığı sürece temiz kalmış tutarlılık arz edebilmiş ve pişmiş bir değer kendisi. ve bu adam 53 yaşında.

bu yükseliş ona bir çatı adaylık kapısı mı açar ileri de bir bakanlık mı getirir tahmin etmek zor ama bana göre yavaş ve imamoğlu'nun aktif görevleri olduğu için profil olarak başkanlığa en uygun aday. yalnız problem şu ki imamoğlu ve yavaş hiç bir zaman geliştirilmiş parlamenter sistem çıkışını yapacak durumları olmadığı için kendisinin bunu dile getirmiş olması sadece geçiş dönemini kapsayan kısa süre başkanlığı içeren bir zaman dilimini kapsayabilir. bu konuda türkiye'de sözüne güvenilecek ve bu yetkilerden feragat edebilecek mansur yavaş ve ali babacan dışında bir figür göremiyorum. her ikisinden de temiz yüz, ruh ve vicdan akıyor.

her neyse sonuç olarak siyasette tekrar varolması entelektüel anlamda çok keyif veriyor. aslında o kadar çok basit cümlelerle ve dinlendirici bir üslupla konuşuyor ki, ağzından köpük çıkan siyasetçilerin ve bunlara alışmış olan seçmenlerin beklentisi dışında kalmasını keyifli hale getiriyor. bunlardan diğeri ise ; (bkz: taylan yıldız)
  • çin'de yaşamayan kişiye bütün çinlilerin birbirine benziyormuş gibi gelmesine benzer biçimde seküler kişiye de tüm muhafazakarlar aynı gelebilir ama yobaz muhafazakarlar ile babacan tipi muhafazakarlar arasında nüans değil dağlar var. babacan köklü ve varlıklı bir aile içinde iyi yetişmiş, kolejli, batı eğitimiyle ama belli gelenek ve kurallar içinde büyümüş biri. böyle çok insan tanıyorum. aklınızın alamayacağı kadar kültürlü, birikimli adamlar bunlar. her şeyi konuşursun, dindar mı değil mi anlamazsın bile çünkü inancını kimsenin gözüne sokmaz, evinde yaşar.

yobaz muhafazakarlar ise yokluk içinde büyümüş, ezilmiş, bu yokluğun sorumlusu olarak da belli kesimleri görmüş, küçük yaştan bunlara bilenmiş kişiler. bu iki yetişme tarzının yetişkinliğe yansımaları arasında o kadar çok fark var ki hiçbir zenginlikle, güçle, şunla bunla kapanmayacak farklar bunlar. bunun psikanalitik kökeni de var elbette, o da başka bir entrynin konusu. daha iyi anlamak isteyenler adler'in insanı anlama sanatı kitabını okuyabilir.

edit: imla
  • “vatan elden gidiyor sen neyden bahsediyorsun?” sözüyle aziz yıldırım’ı hatırlatmıştır.
6082 entry daha
hesabın var mı? giriş yap