• 7 yıl geçti. eskişehir'in dar bir sokağında gözü dönmüş insanlar(!) tarafından önü kıstırıldı ali'nin, öldüresiye dövdüler. kalp hastasıydı ali, ''yeter vurmayın, öldüm'' dedi, durmadılar.
    adli tıp raporuna göre kafatasında kemik kırıkları oluşmuştu ve beyin kanaması geçirmişti.

huzur içinde uyu güzel kardeşim. sen her zaman bizimlesin, her zaman 19 yaşındasın..

edit: bir arkadaşımızın ricasıyla ali ismail korkmaz vakfı alikev'in sitesini buraya bırakıyorum. iyilik bulaşıcıdır.
  • “ali’nin elleri neredeyse
    kuşların evi orası artık”

tam 7 yıl geçmiş o tekmelerin üstünden!
    “vurmayın, öldüm!” diyen bir çocuğa hiç acımadılar!
    peki ne için, kimin için?
    gerçekten daha 19undaki gencecik bir insanı nasıl bir sebep tekmeleyerek öldürmeye neden olur?
    ben söyleyeyim, dünya üzerinde hiçbir sebep yok bunu savunacak, haklı kılacak!

ali’ye tekme atanların kalbi kemiktendi sanki, ruhları çekilmiş, vicdanları kör olmuştu ve tam anlamıyla bir vahşi katillerdi!

ben unutamıyorum ali ismail’i, gözlerini, ellerini, annesini, abisini, annesinin bir gecede çökmesini, ona atılan tekmeleri...

ve dilerim ki ona tekme atanlar her gün ama her gün inim inim inlerler içlerindeki huzursuzlukla, nereye giderlerse gitsin omuzlarında bir el olsun onları asla özgür bırakmayan!!!
  • bir anneye "çok acı çekmiştir oğlum, keşke kurşunla öldürselerdi" dedirttiniz.

huzur içinde uyusun..
  • fenerbahçe yıkılmaz..
  • ali'm... 7 yıl önce ayırdılar seni bu hayattan, sevdiklerinden, fenerbahçenden, umutlarından, yaşama sevincinden, güzel bir ülke hayalinden. tek başlarınayken höt dediğinde götüne vura vura kaçacak canavarlarca katledildin. 7 yıldır yüreğimde açılan yara hiç kapanmadı. kapanmayacak.

intikam istiyorum. belki dünyayı daha kötü bir yer yapacak bu isteğim ama intikam istiyorum. o vuran elleri, ayakları götlerine sokmak istiyorum. elbet gün gelecek ali'm... o istedikleri kindar nesli yarattılar. ben kindarım 7 senedir. hayatımda hissetmediğim bu duyguyu benim yüreğime yerleştirdiler. elbet devran dönecek kardeşim. o zamana kadar yüreğimde kanayan yaran hep 19 yaşında kalacak.

tanım: 7 yıldır hep içimdeki yaradır berkin'le birlikte.
  • 7 yıl uçtu gitti. halen dün gibi gözümün önünde fırıncının döve döve ali’yi öldürdüğü sahne.
    ah’ım o fırıncıyı azmettirenlere ! bir gün tutacak benim gibilerin ve ali’nin annesinin ah’ı o suç ortaklarının hepsini.
    işte o gün, bu uçan zamanla orantılı yaklaşıyor. rahat uyuyacağı gün olacak o gün.
  • gezi döneminin benim için en acı kaybı. sebebi ise, göz göre göre, hastaneye gittiği halde ölüme terk edilmesi.

hastaneye gitmesi, adlı vaka diye dr tarafından gönderilmesi, içinin rahat etmeyip sabaha kadar hastane bahçesinde beklemesi, hatırladıkça nefes alamayıp gözlerimin dolmasına sebep oluyor. 7 koca yıl geçmiş, ama o güzel gülüşü hala aklımda.

ruhu şad olsun.

(bkz: hastaya adli vaka olduğu için bakmayan doktor)
  • utancımızdır. utanmalıyız ali ismail’in katillerinden hesap soramadığımız her gün.
  • katilleri içimizde değil başımızda..

onlar burada olduğu sürece alilere huzur yok.

toprağın bol olsun ali.
hesabın var mı? giriş yap